Курсова робота «Добровільна відмова від вчинення злочину», 2004 рік

З предмету Право · додано 27.08.2010 12:10 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ ст. 3 Розділ 1. Добровільна відмова від вчинення злочину за чинним законодавством України: поняття, суть, ознаки ст. 7 Розділ 2. Специфіка добровільної відмови від вчинення злочину співучасників ст. 18 Розділ 3. Добровільна відмова від вчинення злочинну і діяльне каяття – співвідношення ст. 24 Висновок ст. 30 Література ст. 32

Висновок

Значення добровільної відмови від вчинення злочину як інституту кримінального права,

Таким чином, українське законодавство встановлює кримінальну відповідальність за вчинення злочинів, але в той же час передбачає можливість не тільки для пом'якшення відповідальності винних осіб, але і для звільнення їх від кримінальної відповідальності і покарання. При цьому особливу увагу законодавець приділяє питанням звільнення від кримінальної відповідальності стосовно тих осіб, які розпочали злочинну діяльність, але зуміли зупинитися, схаменутися і відмовитися від подальших злочинних дій

Форми каяття у вчиненні злочину можуть бути різними і по-різному впливають на вирішення питання про кримінальну відповідальність.

В одних випадках кримінальна відповідальність виключається, якщо особа, що розпочала злочин, добровільно відмовилась від доведення його до кінця і якщо в її фактично вчинених діях немає складу іншого злочину. В інших випадках, спеціально передбачених законом, можливе звільнення від кримінальної відповідальності після того, як злочин вже вчинений /закінчений/, але винна особа добровільно відмовляється від продовження злочинної діяльності і, крім того, попереджує настання істотної шкоди.

Отже, щоб запобігти підготовленому або розпочатому злочину чи відвернути його, закон стимулює особу до добровільного його полишення, гарантуючи повне звільнення від відповідальності чи зменшення її обсягу.

Добровільна відмова свідчить про повну або часткову втрату особою суспільної небезпечності. Це породжує три види альтернативних чи сукупних правових наслідків:

- особа повністю звільняється від кримінальної відповідальності за добровільно полишене готування до злочину чи замах, якщо це не утворює складу іншого закінченого злочину;

- особа відповідає за самостійний закінчений злочин, утворений готуванням до добровільного полишеного злочину;

- обсяг відповідальності зменшується, якщо добровільно полишений замах завдав шкоди іншому охоронювальному законом об'єкту і це не утворює склад іншого закінченого злочину.

Але слід відрізняти добровільну відмову від вчинення злочину від діяльного каяття, що не звільняє від кримінальної відповідальності, а лише пом'якшує її / за окремими виключеннями /.

Значення добровільної відмови як інституту кримінального права полягає

в тому, що вона дає змогу полишити вже розпочату злочинну діяльність і відмовитися від продовження дій, що спрямовані на досягнення злочинного результату. Та в той же час ця норма стимулює особу до добровільного полишення злочину шляхом гарантії повного звільнення від відповідальності, чи зменшення її обсягу.

На добровільну відмову особи від розпочатого злочину має великий вплив ставлення до неї оточуючих громадян. Шляхом впливу на особу, що розпочала злочин, можна досягти того, щоб вона сама відмовилась / добровільно / від доведення злочину до кінця. В окремих випадках ця задача може бути вирішена шляхом усунення тих обставин, під впливом яких особа розпочала готування до злочину.

Отже, в житті зустрічаються такі вчинки людей, які хоча і схожі на злочин, але в дійсності такими не є, оскільки вчинюються за обставин, що виключають кримінальну відповідальність і свідчать про те, що діяння не

становить небезпеки для суспільства. До числа таких обставин відноситься добровільна відмова від вчинення злочину.

В загальній системі заходів, спрямованих на зміцнення правопорядку і посилення боротьби з правопорушеннями, інститут добровільної відмови від вчинення злочину займає, таким чином, самостійне і важливе місце. І в той же час цей інститут кримінального права знаходиться в тісному зв'язку і взаємодії з усіма іншими кримінально-правовими нормами, сукупність яких спрямована на забезпечення вирішення проблем ліквідації злочинності.

Коментар модератора

Відсутні посилання на використані літературні джерела у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?