Курсова робота «Інформаційні війни», 2007 рік

З предмету Соціологія · додано 24.08.2010 10:55 · від Lida · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Інформаційний простір 5 2. Інформаційна війна: загальні положення 10 3. Модель інформаційної війни 19 4. Інструментарій впливу 22 5. Інформаційна зброя 27 6. Перспективні тенденції розвитку інформаційних війн 33 Висновок 37 Література 39

Висновок

Підсумовуючи дослідження курсової роботи, хочу ще раз акцентувати увагу на основних розділах, що розглядалися. Досліджуючи інформаційні війни я розглянула, в першу чергу, інформаційний простір, як середовище її функціонування. У другому розділі я з’ясувала визначення інформаційної війни, основну мету та завдання, її складові та особливості. Наступний розділ дає нам уявлення про модель інформаційної війни, її складові. В цьому розділі я також розглянула різницю між війною інформаційною та війною звичайною. У четвертому розділі «Інструментарій впливу» я описала схему впливу та навела приклади його інструментарію. Також особливу увагу приділено дослідженню питання інформаційної зброї. Йому присвячено розділ 5, що розповідає про цілі, особливості інформаційної зброї та психологічні операції як вид інформаційної зброї. Останній пункт плану своєї роботи я присвятила інформаційним війнам в майбутньому. У цьому розділі наведені основні погляди вчених та дослідників на сучасний перебіг подій, та наведено кілька прогнозів на майбутнє.

Отже, інформаційні війни застосовуються як у воєнний, так і в мирний час, змушуючи всіх і завжди перебувати у відповідній формі. Ріст нашої залежності від інформації, спостерігається повсюдно, що змушує більш уважно ставитися до неї. І фраза "той, хто володіє інформацією - володіє світом" буде ставати усе актуальнішою.

Різке збільшення обсягів інформації, з яким зіштовхнулася сучасна людина, призвело не тільки до нових спрощуючих цю інформаційну розмаїтість параметрам, таким, як імідж, але й до нових позитивних і негативних тенденцій у цій області. Інформаційна війна лежить у рамках подібних змін.

Інформаційні війни підсилюють не тільки могутніші країни, вони дають шанс стати на рівних країнам другого й третього світу, що пов'язане з асиметричним характером інформаційної зброї, що дозволяє будь-якій державі в критичний період стати нарівні з найсильнішою. Інформаційна зброя при цьому виявляється найдешевшим варіантом відповіді на чужі агресивні дії.

Інформаційні війни стають реалією сьогоднішнього дня, тому протидія їм також повинна стати прикметою нашого часу.

Мета інформаційної війни - послабити моральні і матеріальні сили супротивника або конкурента та посилити власні. Вона передбачає заходи пропагандистського впливу на свідомість людини в ідеологічній та емоційній галузях. Очевидно, що інформаційна війна - складова частина ідеологічної боротьби. Такі війни не призводять безпосередньо до кровопролиття, руйнувань, при їх веденні немає жертв, ніхто не позбавляється їжі, даху над головою. І це породжує небезпечну безпечність у ставленні до них. Тим часом, руйнування, яких завдають інформаційні війни у суспільній психології, психології особи, за масштабами і за значенням цілком співмірні, а часом і перевищують наслідки збройних війн.

Війна інформації на сьогодні стала одним з найнебезпечніших видів зброї. Користуватися компроматами, виливанням бруду, підкиданням неправдивої інформації, намагання за допомогою інформації ввести в оману стало для багатьох сенсом життя. Інформація має вплив на маси, тобто за умови вдалого маніпулювання свідомістю мас, можна досягти практично будь-якої мети – знищити опонента, прибрати з дороги конкурентів чи розпалити війну.

Інформаційно-комп'ютерна революція відкриває широкі можливості для впливу на народи та владу, маніпулювання свідомістю та поведінкою людей навіть на віддалених просторах. Беручи до уваги процес глобалізації телекомунікаційних мереж, що відбувається в світі, можливо припустити, що саме інформаційним видам агресії буде відданий пріоритет у майбутньому. Потрібна серйозна увага фахівців різного профілю до цього питання, щоб уникнути найбільш негативних наслідків цієї війни для всього людства.

Коментар модератора

У тексті роботи відсутні посилання на використану літературу

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?