Дипломна робота «Конкурентоспроможність продукції підприємства і резерви її підвищення», 2010 рік

З предмету Маркетинг · додано 19.08.2010 13:52 · від Натали · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Теоретичні основи аналізу конкурентоспроможності продукції підприємства 7 1.1. Конкурентоспроможність: сутність та значення в ринкових умовах 7 1.2. Сучасні методики визначення конкурентоспроможності продукції 18 1.3. Особливості застосування різних методів визначення конкурентоспроможності продукції в сфері послуг 24 Розділ 2. Аналіз діяльності радіостанції "європа плюс" 34 2.1. Характеристика підприємства 34 2.2. Аналіз маркетингового середовища радіостанції «Європа Плюс» 39 2.3. Визначення основних проблем підприємства та можливості їх вирішення 53 Розділ 3. Аналіз конкурентоспроможності радіостанції «європа плюс» та розробка рекомендацій щодо її вдосконалення 60 3.1. Аналіз конкурентоспроможності радіостанції „Європа плюс” 60 3.2. Розробка заходів щодо підвищення конкурентоспроможності 67 3.3. Обґрунтування ефективності запропонованих заходів 79 Висновки 84 Список використаних джерел 86 Додатки 89

Висновок

Підводячи підсумок дослідженню, відзначимо, що його ціль і основні завдання можна вважати виконаними. Здійснений маркетинговий аналіз дніпропетровського радіоринку, виявлені фактори зовнішнього й внутрішнього середовища для радіостанції «Європа Плюс» і її цільова аудиторія.

У ході аналізу встановлене, що радіостанція є одним з лідерів дніпропетровського ринку радіомовлення й має цільову аудиторію серед слухачів у віці 20-40 років з оптимістичним поглядом на життя.

У ході роботи здійснене планування маркетингових заходів радіостанції, побудоване «дерево цілей», представлена програма заходів щодо формування іміджу радіостанції та розроблені заходи щодо вдосконалення комплексу маркетингу. Автором запропоновані програмні продукти (партнерські програми «Не проґав гру» та «Команда дня», «Новорічна казка»), які залучать нову аудиторію слухачів та принесуть додатковий прибуток радіостанції.

Розроблений Майстер-План підвищить внутрішній, зовнішній та невловимий імідж радіостанції. Зміни в ціновій політиці підприємства заохотять нових клієнтів до співпраці та нададуть певні переваги для постійних клієнтів, дозволить радіостанції конкурувати з її основними конкурентами.

А запропоновані заходи щодо збереження колишньої аудиторії та залучення нових слухачів, забезпечать підвищення лояльності до радіостанції та посилять зворотній зв’язок з аудиторією.

До вищевикладеного слід додати, що сьогодні слухач, якому не подобається якийсь музичний уривок, просто натискає на кнопку й перемикається на радіостанцію, що імпонує йому більше. Так диск за диском радіостанція починає втрачати свою аудиторію, яка тане й поступово відходить у небуття. Сьогодні слухачі тримають у своїх руках право дарувати життя або прирікати на смерть цілі колективи, що займаються музичним комерційним радіомовленням.

Уміння задовольнити свою цільову аудиторію, знати її смаки, її очікування ставиться пріоритетним на провідних станціях, у тому числі на радіостанції «Європа Плюс». Сьогодні як ніколи важливо побудувати внутрішню інформаційну систему, здатну створити детальний портрет споживача, систему, що постійно повідомляє про його позитивну й негативну реакцію на продукт, яким є ефір кожної окремо взятої радіостанції, тому музичні маркетингові дослідження поступово починають відіграти таку ж важливу роль, як і професіоналізм команди, що робить те або інше радіо.

Кожен день приносить щось нове. Щохвилини відбуваються соціальні, ринкові, фінансові й технічні зміни. При всьому при цьому ніхто не знає, що буде далі, тому перший крок до лідерства — це знаходження здатності адекватно реагувати на зміни, які впливають на роботу. І тут саме дослідження дозволяють налагодити постійний зворотний зв'язок із цільовою аудиторією, вчасно зреагувати на зміну її смаків і настроїв і, як наслідок, скорегувати ефір.

Коментар модератора

Відсутні посилання на використану літературу у тексті роботи

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?