Курсова робота «Творчість школярів молодшого шкільного віку», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 29.07.2010 13:40 · від Ірина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретичний аналіз проблеми розвитку особистості молодшого школяра. 1.1. Загальнотеоретичні аспекти поняття творчості 5 1.2. Особливості творчого розвитку молодшого школяра 8 1.3. Природа творчих здібностей12 1.4. Розвинута уява – поштовх до творчості 16 Розділ іі. Методологічне з`ясування розвитку особистості молодшого школяра 2.1. Методи визначення здібностей дітей. Поради і рекомендації щодо розвитку здібностей молодших школярів 20 2.2. Забезпечення розвитку творчості у педагогічному процесі 28 Висновки 29 Список використаної літератури 31

Висновок

У молодшому шкільному віці закладаються основи майбутньої особистості, звичайно, особистісний розвиток і виховання дитини починається до вступу в школу. Але тільки у школі дитина постає перед необхідністю дотримуватися цілої системи чітких моральних вимог, норм і правил, що регламентують її поведінку і якими вона має керуватися у своїх стосунках з дорослими та ровесниками. Нові стосунки з дорослими (вчителями) і ровесниками (однокласниками), включення в єдину систему колективів (, класний, виховна група, гуртки), включення в новий вид діяльності (навчання) усе це вирішальним чином відбивається на формуванні і закріпленні нової системи ставлень до людей, колективу, формує характер і волю, впливає на розвиток творчості дитини.

Творча дитина — активна, завжди чимось зайнята, прагне працювати більше за інших, має певну програму саморозвитку; вона наполегливо досягає поставленої мети, вимагає додаткової інформації від дорослих; хоче вчитись, багато знати, досягти успіхів. Заняття приносять задоволення, не сприймає заняття та навчання в школі як «насильство» над собою; здатна краще за інших працювати самостійно (наполегливо вимагає інформації про об'єкти, в умовах шкільного навчання самостійно опрацьовує літературу); уміє критично аналізувати навколишню дійсність та прагне проникнути в суть явищ, не задовольняючись поверховими поясненнями, навіть якщо вони для однолітків здаються достатніми; ставить безліч запитань, зацікавлена у пошуках відповіді на них; заняття в школі для неї цікаві тоді, коли використовується проблемний матеріал.

Порівняно з однолітками така дитина краще розуміє взаємозв'язок між явищами та їх причинами, вміє знаходити спільне в об'єктах, користуватися логічними операціями, систематизувати, класифікувати. Творча дитина ставить завдання, виконання яких вимагає часу, тобто мотивація діяльності має дальню перспективу.

Таким чином – творчість притаманна абсолютно кожній людині. Сама Природа є великим творцем, і інформація до творчого розвитку закладена в кожній найменшій частині матерії. Прийде час, коли навчання в школах будуватиметься тільки на творчій основі. Знання будуть подаватися так і в такій мірі, щоб забезпечити творчість кожної дитини.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?