Курсова робота «Роль і місце фінансового менеджменту в системі управління бізнесом. Розробка стратегічних фінансових цілей підприємства», 2009 рік

З предмету Фінансовий менеджмент · додано 30.07.2010 12:11 · від Alex · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретичні аспекти фінансового менеджменту 1.1. Суть, мета і завдання фінансового менеджменту 5 1.2. Функції і механізм фінансового менеджменту 11 1.3. Становлення вітчизняного фінансового менеджменту 19 Розділ іі. Аналіз управління фінансами на підприємстві “карат” 2.1. Загальна характеристика науково-виробничого підприємства «КАРАТ» 21 2.2. Фінансовий план та стратегія фінансування на прикладі виробництва монокристалів науково-виробничого підприємства “КАРАТ” 25 2.3. Інноваційний проект ВАТ "Концерн-Електрон" 34 Розділ ііі. Шляхи вдосконалення фінансового менеджменту на підприємстві 3.1. Можливі проблеми на підприємстві 38 3.2. Напрями вдосконалення процесу стратегічного планування на підприємстві 41 3.3. Контроль реалізації стратегії 44 Загальні висновки і пропозиції52 Додатки 54

Висновок

Фінансовий менеджмент є системою принципів і методів розробки та реалізації управлінських рішень, пов'язаних із формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів підприємства й організацією обігу його коштів.

Провівши дослідження з питання фінансового планування я дійшов висновку що – фінансове планування, як і планування зокрема безумовно потрібні для вітчизняних підприємств. Планування повинно здійснюватися на підприємствах всіх розмірів і всіх форм власності. Підхід до кожного підприємства повинен бути окремим. Зараз підприємства отримали можливість самостійно здійснювати процес планування, але вони замість того щоб перебудувати систему планування для власних потреб, можливостей свого підприємства відмовилися від нього.

Необхідність планування ще гостріше постає в умовах фінансової нестабільності як підприємств так і економіки в цілому. На сучасному етапі українські підприємці (на мою думку професійних менеджерів на Україні дуже мало) ставляться до планування зневажливо. Фінансове планування, як і планування в цілому, проводиться на державних (там воно є обов’язковим) і деяких великих підприємствах, а на середніх і малих не проводиться зовсім

Невід’ємною частиною оздоровлення національної економіки є програма фінансового оздоровлення, спрямована на створення надійної фінансової бази для прискорення виробничого і соціального розвитку; підвищення активності фінансових стимулів; ідентифікацію виробництва та його збалансованість. Її реалізація багато в чому залежить від рівня й постановки фінансового планування, що визначає рух фінансових ресурсів та їх відповідність матеріальним ресурсам, забезпечує реальне використання економічних важелів, органічне поєднання товарно-грошових відносин і механізму менеджменту економікою підприємства.

На сучасному етапі в Україні планування на підприємствах малого і середнього бізнесу повинно бути гнучким і економічним. На мою думку, утримувати на середньому підприємстві плановий і економічний відділ є недоцільно, тому, що планування це збереження часу і коштів підприємства, і витрати на нього повинні раціонально співвідноситися з отриманими результатами. Враховуючи те, що планування – це досить складний процес, який потребує великих затрат грошей і часу, виконання принципу економічності є необхідним.

На мою думку, якщо фактичний випуск продукції значно перевищує плановий, то планування на даному господарюючому суб’єкті є невірним. Відхилення приблизно в 10% по цьому показнику свідчитиме про відірваність планів підприємства від політики керівництва, від виробничої програми, або про низький кваліфікаційний рівень виконавців.

Але цілковите дотримання планів є теж негативним, тому, що все передбачити неможливо. Тому, треба поважати план, але не до такої межі, щоб це заважало менеджерам приймати рішення.

Науково-виробниче підприємство “КАРАТ” має величезний потенціал і спроможне повністю виконати розроблений інноваційний проект ВАТ "Концерн-Електрон". Я вважаю, що сьогодні враховуючи асортимент продукції, яка виробляється підприємством необхідно приділяти більше уваги закордонним ринкам. Необхідно довести, що продукція “КАРАТ” не чим не гірша за зарубіжних аналогів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?