Курсова робота «Організація системи оперативно-виробничого планування на підприємстві», 2007 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 28.07.2010 15:16 · від Alex · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Оперативно-виробниче планування роботи підприємства 1.1. Суть, завдання і зміст оперативно-виробничого планування та регулювання роботи підприємства 5 1.2. Види оперативно-виробничого планування 9 1.3. Календарно-планові нормативи (КПН)10 1.4. Ефективність оперативно-виробничого планування 11 Розділ 2. Організація оперативно-виробничого планування на підприємстві 2.1. Складання оперативно-виробничих планів на підприємствах різного типу виробництва 13 2.2. Організація системи оперативно-виробничого планування. 2.2.1. Міжцехове і внутрішньоцехове ОВП 17 2.2.2. Загальний порядок розробки оперативних планів 18 2.2.3. Система оперативно-виробничого планування 21 2.2.4. Система безперервного оперативно-виробничого планування 23 Розділ 3. Оперативно-календарне виробниче планування і регулювання виробництва 3.1. Оперативно-календарне планування взуттєвого виробництва 28 3.2. Оперативне регулювання роботи підприємства 31 3.3. Організація диспетчерської служби підприємства 33 Висновок 37 Список використаної літератури 38

Висновок

Оперативно-виробниче планування являє собою систему заходів, спрямованих на конкретизацію техніко-економічних планів за часом та в просторі. Воно виступає складовою частиною внутрішньовиробничого планування і покликане забезпечувати вирішення широкого кола задач : розробки прогресивних календарно-планових нормативів; контроль та регулювання ходу виробництва; координація роботи ділянок, бригад, робочих місць та інше.

Взагалі кажучи, організація оперативно-виробничого планування заключається в забезпеченні робочих місць матеріалами, заготовками, інструментами, технічною документацією, що створює умови для безперервної роботи цехів та ділянок. Вона планується та забезпечується функціональними службами підприємств та цехів ( відділом матеріально-технічного забезпечення, інструментального господарства, комплектації, технічним відділом і т. і.).

Планові роботи в ОВП поділяють на три послідовно виконуваних блоки: об'ємне планування; календарне планування; оперативне регулювання (диспетчерування).

Ми вияснили, що оперативне управління виробництвом включає функції як календарного так і облікового планування та диспетчиризації виробництва. Відхилення від календарних планів-графіків потребують оперативного регулювання ходу виробництва. Ці задачі вирішує диспетчеризація виробництва, яка являється частиною оперативно-виробничого планування і служить для централізованого контролю та оперативного керівництва виробництвом запланованого випуску продукції.

Отже, як бачимо, оперативно-виробниче планування має вирішальне значення. Цілі керівництва являються одночасно загальнопромисловими цілями, і оперативно-виробниче планування потрібне для досягнення цих цілей. Успішна реалізація плану потребує довгострокових та короткострокових програм, політики, процедур і правил. Вона також передбачає інтеграцію оперативно-виробничого планування в структуру підприємства через бюджет та управління його цілями. Важливе значення має постійний аналіз реалізації плану для визначення його правильності та виявлення проблем.

Коментар модератора

Відсутні посилання на використану літературу у тексті роботи

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?