Курсова робота «Кредитні спілки України», 2010 рік

З предмету Фінанси · додано 19.07.2010 12:41 · від Yulya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Теоретичні основи діяльності кредитних спілок в Україні 4 1.1. Сутність кредитних спілок та їхнє місце на фінансовому ринку України 4 1.2. Види кредитних спілок та особливості їхньої діяльності в сучасних умовах вітчизняної економіки 6 1.3. Правові та організаційні засади діяльності кредитних спілок в Україні 8 1.4. Становлення, розвиток та сучасний стан кредитних спілок в Україні 11 Розділ ІІ. Аналіз фінансової діяльності кредитних спілок. 15 2.1. Процес формування капіталу кредитних спілок 15 2.2. Кредитно-інвестиційна діяльність кредитних спілок 19 2.3. Аналіз проблем та перешкод для подальшого розвитку кредитних спілок в умовах світової фінансової кризи 23 Розділ ІІІ. Можливості стимулювання подальшого розвитку кредитних спілок Україні 26 Висновки Список використаних джерел

Висновок

Ринок кредитної кооперації в Україні, маючи давню історію та традиції, успішно розвивається і на сучасному етапі становлення національної економіки. Вже з перших років незалежності України було створено перші кредитні спілки, які успішно освоювали ринок кредитування і відкривали можливості для створення нових спілок, залучення дедалі більшої кількості членів та нагромадження капіталу.

Кооперативна форма провадження фінансово-кредитних відносин є доволі привабливою для пересічних громадян завдяки рівноправності всіх членів (клієнтів) спілки, «прозорості» діяльності, неприбутковості. Крім того, на відміну від банківських установ, кредитні спілки пропонують значно ширші можливості в отриманні споживчих мікрокредитів.

Формування капіталу кредитної спілки відбувається за рахунок залучення членських внесків учасників спілки (обов’язкових та додаткових), а також за рахунок прибутку. Активи кредитні спілки формують шляхом залучення депозитів від їхніх членів, а також шляхом отримання позик у комерційних банках чи інших фінансово-кредитних установах.

Джерелом прибутку для кредитних спілок є операції з надання кредитів та інвестування. Метою використання накопичених фінансових ресурсів для кредитування є отримання у формі плати за кредит доходу, достатнього для виплати відсотків за депозитами та покриття всіх інших витрат (прибуток не є метою діяльності спілки).

Попри постійне зростання всіх показників діяльності кредитних спілок, світова фінансова криза наприкінці 2008-го року значно погіршила їхнє становище призвівши до ліквідації одних та зменшення кількості членів з скороченням капіталу інших. Минулий 2009 рік виявився доволі складним для кооперативного кредитування в Україні.

Водночас, кредитні спілки, при умові адекватної регуляторної та наглядової діяльності з боку держави, мають можливості для подальшого становлення у післякризовий період.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали