Дипломна робота «Вплив бального танцю на фізичний розвиток дитини», 2009 рік

З предмету Інше · додано 12.07.2010 11:42 · від Тетяна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Бальний танець в системі хореографічної культури 5 1.1. Становлення бального танцю 5 1.2. Напрямки бальної хореографії 8 2. Бальний танець як засіб фізичного розвитку дитини 19 2.1. Бальний танець – гармонійна єдність музики і руху 19 2.2. Особливості фізичного розвитку дитини 30 2.3. Засоби і методи бального танцю, які впливають на фізичний розвиток дитини 40 3. Аналіз впливу бального танцю на фізичний розвиток дитини 46 Висновки 57 Список використаної літератури 59

Висновок

Духовне багатство людини, його інтелектуальна і фізична краса грунтуються на здоровому і гармонійно розвиненому організмі людини. Для багатогранного розвитку особистості необхідно використовувати всі засоби виховання і, перш за все хореографічне мистецтво. Для цього важливе створення і реалізація комплексної програми фізичного та естетичного виховання дітей, заснованої на вивченні хореографії у системі додаткової освіти.

Фізичне виховання належить до числа неминущіх проблем. Воно здійснюється протягом усього життя людини, незалежно від віку, трансформується на життєвому шляху, бо кожен історичний етап розвитку суспільства, формуючи свій ідеал, пред'являє до людини нові вимоги або модифікує колишні.

Безсумнівно, в процесі занять хореографією відбувається гармонійний фізичний розвиток дітей. Це пов'язано з тим, що існують певні вимоги до набору в дитячі колективи, і вони, на відміну від своїх однолітків, отримують достатнє рухове навантаження. У результаті тривалих занять хореографією інтенсивно розвивається багато фізичних якостей: збільшується рухливість в суглобах, гнучкість, сила м'язів, витривалість. Однак для успішного освоєння складних стрибків, рівноваг, поворотів в танці необхідні додаткові фізичні вправи для цілеспрямованого розвитку потрібних якостей юного танцівника.

Таким чином, однією з найважливіших завдань сучасної хореографії є не лише розвиток високого рівня виконавської майстерності, але і своєчасне визначення функціонального стану організму, його здоров'я та змін опорно-рухового апарату дітей. У зв'язку з цим, дуже важливим у роботі педагога-балетмейстера є оволодіння ним основ багатьох природничих дисциплін, таких як вікова анатомія і фізіологія, медицина, гігієна дітей та підлітків.

В результаті проведеної роботи була доведена ефективність бального танцю як в гармонізації фізичного розвитку, так і у формуванні фізичних якостей, необхідних для успішного оволодіння дітьми, що займаються в системі додаткової освіти хореографією, складними танцювальними рухами.

Позитивний вплив занять бальним танцем на фізичний розвиток дитини був досліджений в представленій роботі.

Результати роботи показали значну різницю між основними показниками постави, сводчатості стопи та фізичного розвитку дітей, які займаються та не займаються бальними танцями.

Нормальна постава у дітей, що займаються танцями виявлена у 74%, а у дітей, що не займаються танцями лише 27%.

Дослідження сводчатості стопи теж доводять позитивний вплив бальної хореографії. Нормальна стопа у дітей, що займаються танцями виявлена у 88%, а у дітей, які не займаються бальним танцем лише 47%.

Показники ЖЕЛ, сили рук, станової сили значно вище у дітей, що займаються бальною хореографією.

Ріст і вага у обох груп дітей теж різняться. У деяких дітей, які не займаються танцями був виявлений незначний надлишок ваги.

Таким чином заняття хореографією суттєво впливають на фізичний розвиток дитини. Хореографія не лише сприяє розвиткові емоційного відчуття у дітей і підлітків краси реального світу, але й зміцненню здоров’я, формує поставу, розвиває увагу, пам’ять, позитивно впливає на загальний фізичний стан, а також позитивно впливає на духовне удосконалення. Це вимагає врахування психологічних умов сприйняття і засвоєння основ хореографічної культури, усвідомлення її специфіки та значення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?