Дипломна робота «Латиноамериканський секвей»

З предмету Інше · додано 12.07.2010 11:41 · від Тетяна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретичні аспекти побудови композиції з латиноамериканського секвею 5 1.1. Спортивний танець з точки зору спорту 5 1.2. Структура латиноамериканської програми 18 Розділ іі. Практичні аспекти побудови композиції з латиноамериканського секвею 33 2.1. Змагання з латиноамериканського секвою 33 2.2. Усунення типових помилок при побудові секвою з латиноамериканської програми 37 2.3. Ефективність застосування засобів контролю технічної підготовки при побудові композиції секвою 43 Висновки 49 Список використаної літератури 52

Висновок

Характеризуючи спортивні танці як вид спорту, слід вказати і на те, що з урахуванням міжнародних вимог і встановлених правил змагань присвоєння класу без виконання розрядних вимог не є підставою для присвоєння розряду. Виконання ж розрядних вимог означає перехід у відповідний клас [6]. Початковий виступ в тому або іншому класі проходить відповідно до порядку, що встановлений певним суспільним об'єднанням зі спортивного танцю. Пониження класу виконавської майстерності може проводитися тільки у виняткових випадках за рішенням керівного органу суспільного об'єднання. Клас виконавської майстерності пари визначається по вищому класу, тобто по розряду одного з партнерів.

В кожному класі до спортсменів пред'являються певні вимоги до програми танців, що виконується; класифікації фігур, елементів і технічних дій; а також до костюмів учасників.

Турніри по хобі-класу, є тими, що тільки підводять до класифікаційних змагань, але не дають право на виконання розрядних вимог [6].

Як що характеризувати структуру змагань зі спортивних танців, можна відмітити такі особливості:

- етапи змагань включають: попередні тури, півфінал і фінал;

- попередні тури і півфінал служать для відбору найсильніших учасників змагань в кожному окремому танці. Кількість пар, відбираних арбітрами для участі в наступному турі, визначається головним суддею звичайно це 2/3, але не менше 1/2 пар, що беруть участь в турі;

- у півфіналі можуть брати участь не більше 16 пара, але звичайно це 12 пар. У фіналі можуть брати участь не більше 8 пара, але оптимальною кількістю є 6 пар;

- у попередніх турах учасники рівномірно розподіляються по заходах. Допустима кількість пар в заході залежить від розмірів танцювального майданчика і визначається з розрахунку мінімум 16-20 квадратних метрів на пару залежно від віку і класу учасників;

- півфінал повинен проводитися в два заходи, у виняткових випадках дозволяється проведення півфіналу в один захід, але при цьому кількість пар на майданчику повинна відповідати нормам по метражу і тривалості турнірної мелодії;

- оптимальним варіантом з погляду професійного спортивного підходу є проведення кожного попереднього етапу турніру в постійних заходах. При цьому необхідно проводити розкид пар під силу (в першому турі по рейтингу, в кожному подальшому турі за наслідками попереднього туру: 1-е місце, від 2-го, 3-е місце від 4-го і т.д.), а також по приналежності до СТК, регіонам. Якщо розглядати користь від спортивних танців з боку фізиології та теорії і методики фізичного виховання.

Разом з тим танцювальний спорт, як і інші види спортивної діяльності вищих досягнень, - заняття далеко не найсприятливіше в значенні формування у людини ідеального здоров'я. Спеціальні медико-біологічні дослідження показують, що "між спортом вищих досягнень і здоров"ям спортсмена мало загального" [4], що великий спорт скорочує життя, веде до передчасного зношування серцево-судинної, імунної, нервової і ендокринної систем людського організму, приводить до інвалідності, причому далеко не тільки в результаті фізичних травм.

Секвеєм називається довільна композиція, танцювальний номер, що виконується однією парою протягом 3 хвилин плюс-мінус 15 секунд. Розрізняють латиноамериканський і європейський секвей. Варіація може складатися з хореографії всіх 5 танців однієї із програм (дозволяється використання від 1 до 5 ритмів європейської або латиноамериканської програм відповідно).

Хоча секвей і схожий більше на шоу, ніж на звичайні конкурсні варіації, певні правила й обмеження все-таки діють: не допускається використання предметів, що не є складовою частиною костюма, якщо ж такий предмет - частина костюма, не можна міняти його місце розташування, підтримки допускаються лише у вступі (перші 8 тактів) і в заключній частині (останні 8 тактів) номера й т.д.

Донедавна секвей танцювали лише професіонали, однак з 2000 року подібні змагання проводяться в Україні й серед аматорів.

На основі аналізу літератури, узагальнення досвіду тренерів зі спортивних танців та власного досвіду із зазначеної проблеми нами була розроблена авторська методика усунення помилок техніки виконання танців латиноамериканськоого секвею, яка розкривається розробленим нами алгоритмом виправлення помилок та ґрунтується на таких компонентах:

- визначення причини виникнення помилки за допомогою встановлених її ознак або системи випробувань;

- в залежності від визначеної причини застосування конкретного алгоритму корекції помилки.

Використання розробленої методики усунення помилок дозволяє зменшити на 16- 20% кількість помилок, які допускаються танцюристами віком 8-9 років під час виконання танців латиноамериканської програми, в той же час використання традиційних методик навчання техніці призводить до зменшення кількості помилок на 4-8%, що доводить її ефективність.

Результати експерименту доводять ефективність застосування розроблених показників засобів контролю та програм підвищення рівня технічної майстерності танцюристів у навчально-тренувальному процесі.

Отримані дані дають підставу рекомендувати запропоновані засоби контролю для їх подальшого використання у процесі технічної підготовки танцюристів віком 7 -9 років.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?