Реферат «Діловодні документи громадських організацій та державних підприємств радянського часу як історичні джерела. Документи планування народного господарства», 2010 рік

З предмету Історія · додано 05.07.2010 20:52 · від Наталья Владимировна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1) Діловодні документи громадських організацій та державних підприємств радянського часу як історичні джерела 3 2) Документи планування народного господарства 12 Висновки 19 Список використаних джерел та літератури 20 Додатки 22

Висновок

Підводячи підсумки, можна констатувати, що чітких рекомендацій по роботі з розглянутими видами джерел дати не можна. Це обумовлюється кількома причинами.

Щодо діловодної документації громадських організацій та держпідприємств радянського часу, то, по-перше, цей комплекс джерел є надзвичайно громіздким. Тому при роботі з такими джерелами виникає проблема відбору найактуальніших документів, бо опрацювати їх усі просто неможливо, та й не потрібно. По-друге, працювати з відібраними джерелами потрібно вкрай обережно, перевіряючи їх іншими даними, бо дуже часто інформація, котра в них подається була взята «зі стелі». По-третє, можуть виникнути складнощі з доступом до документів під грифом «таємно». Ще однією проблемою є те, що деякі найважливіші рішення того періоду приймались усно, а отже фіксованої інформації по них просто не існує.

Та все ж, дана група документів є доволі важливою для вивчення, в першу чергу економічного боку життя радянської держави, але робота з нею потребує в кожному конкретному випадку окремих методів.

Говорячи про документи планування народного господарства, в принципі можна сказати, існують ті ж самі проблеми. Тільки у кількісному відношенні ця група документів не така численна. Головне, що тут можна відзначити, це те, що планові документи слід використовувати в комплексі з іншими джерелами. Ця група джерел містить основні відправні показники для наукового аналізу історичного процесу радянської доби. Не зважаючи, на те, що в наш час планова економіка відкинута керівниками держави, існує необхідність вивчення помилок радянського періоду в цій сфері. Адже країни заходу вже давно зрозуміли, що ринкова економіка повинна розвиватись вкупі з елементами планової.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?