Дипломна робота «Планування рекламної кампанії для мережі магазинів «Спортмастер»», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 22.06.2010 13:15 · від Алёна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Планування комплексу маркетингових комунікацій для роздрібного підприємства 1.1. Комплекс маркетингових комунікацій: зміст, елементи, характеристика 1.1.1. Реклама. Її функції, цілі, переваги і недоліки 1.1.2. Стимулювання збуту, як один з видів маркетингових комунікацій 1.1.3. Особисті продажі 1.1.4. Презентація товару та мерчандайзинг 1.1.5. Зв'язки з громадськістю (Public Relations) 1.2. Особливості планування комплексу просування у роздрібній мережі 1.3. Методи визначення бюджету рекламної компанії 1.4. Оцінка ефективності рекламної діяльності 2. Дослідження маркетингового середовища спортивних магазинів 2.1. Аналіз загальних тенденцій на ринку спортивного одягу в Україні 2.2. Характеристика мережі «Спортмастер» 2.3. Аналіз фінансової діяльності магазину “Спортмастер” в м.Харків 2.4. Дослідження конкурентної ситуації на ринку спортивного одягу 3. Розробка плану рекламної кампанії для мережі «Спортмастер» 3.1. Визначення цільового сегменту для впровадження рекламної кампанії 3.2. Комплекс рекламних заходів для мережі «Спортмастер» 3.2.1. Заходи зовнішньої реклами 3.2.2. Інтер’єрна реклама та внутрішне оформлення магазину 3.2.3. Створення фірмового стилю і реклама на радіо 3.2.4. Реклама в кінотеатрах 3.3. Інтернет реклама. Оцінка ефективності банерів і сайту 3.4. Програма стимулювання споживачів і персоналу 3.5. Визначення ефективності рекламної кампанії Висновки Перелік використаних джерел

Висновок

В дипломній роботі висвітлюються питання планування рекламної кампанії для мережі магазинів «Спортмастер» в м.Харків. При вирішенні поставлених завдань були отримані наступні результати.

Ефективна, успішна рекламна кампанія — це поєднання влучного рекламного звернення і правильного вибору засобів масової інформації.

На сучасному ринку рекламних послуг існує безліч заходів впливу на споживача. Для щоб виявити які з них будуть найбільш ефективні для конкретного підприємства, треба проводити маркетингові дослідження: цільового ринку, рекламних інструментів, конкурентних переваг.

Оскільки об’єктом дипломного дослідження був спортивний магазин, в роботі наведено аналіз ринку спортивного одягу Україні.

На сьогодні місткість ринку спортивного одягу України складає – 7 млн.дол. Цей ринок розвивается досить швидкими темпами і потенціал його далеко не вичерпаний. У найближчі 5 років експерти прогнозують зростання у 2,5 рази. Що ж до структури ринку, то лідерами є азіатські виробники – 80%, що маскують свою продукцію під відомі бренди (за допомогою системи франчайзингу). На долю товарів європейського походження припадає близько 10%. Ще близько 9% складають вироби російського виробництва. Українські виробники представлені тільки фірмою «Корн» (м.Львів).

Цей ринок сегментується за ціною. Належність до сегменту визначає і місце реалізації спортивного одягу. Одяг верхнього цінового сегменту продається в спеціалізованих бутиках; середнього – в монобрендових бутиках і мультибрендових мережах; нижнього– на ринках і в невеликих магазинах.

Дистрибуція спортивного одягу носить вельми суперечливий характер. В країні не дуже багато спортивних брендових мереж. Однією з відомих і успішно працюючих є «Спортмастер». Ця мережа в Україні розвивається з 1996 року. На сьогодні нараховує – 13 магазинів, з них 2 гіпермаркети в м.Харків.

Аналіз фінансової діяльності магазину "Спортмастер", розташованого на пр.Леніна, 24, довів стабільність і позитивну динаміку розвитку. Щодо маркетингової діяльності, гіпермаркет застосовує масову стратегію, працює в 5 сегментах, для кожного з яких пропонує свої товарні марки.

Основною конкурентною перевагою торгівельної мережі “Спортмастер” є представлення широкого товарного асортименту для різних ринкових сегментів і на будь які смаки, а також ексклюзивне представництво брендів: "KETTLER", «Columbia», наявність у продажу спортивного інвентаря; соляріїв, масажного обладнання, гарантійне обслуговування товарів.

Пропонуємий план рекламної каапанії, а також приблизний бюджет в розрахунку на 1 магазин «Спортмастер» в м.Харків складається з зовнішньої і інтер’єрної реклами, реклама на радіо і в кінотеатрах, а також створення іміджу за допомогою електронних носіїв, печатної продукції.

На сьогодні мережа магазинів «Спортмастер» має власний сайт - і власний банер. Одначе, знайти останній дуже тяжко. Тому можна зробити висновок, що пошукові ситеми були обрані не вірно. В роботі було розраховано ефективність інтернет-реклами. Отримані показники довели, що у цьому напрямі є окремі недоліки.

Ще одним дієвим заходом просування в роздрібній мережі є впровадження інструментів з стимулювання збуту як серед споживачів так і серед персоналу магазина. У мережі «Спортмастер» діє клубних карток, акцій, лотерей, мотивації персоналу.

Головним фактором, який підтримує зацікавленість у роботі і впливає на ефективність праці, є заробітна плата, яка в мережі «Спортмастер» нараховується за принципом простих комісійних. Приблизно раз на квартал для продавців влаштовуються тести на знання необхідної інформації про товари і торгівельні марки. Переможці заохочуються. Це дозволяє підтримувати серед продавців дух здорового суперництва і сприяє зростанню професіоналізма.

Не менш важливе значення приділяється моральному клімату в магазині. Позитивне ставлення до роботи усіляко вітається і заохочується. Практично всі свята і дня народження продавців відзначаються в колективі. У День Святого Валентина (14 лютого) всі співробітники запрошуються зі своїми родинами, щоб відзначити це свято у свого роду «сімейному колі».

З метою створення постійної бази клієнтури проводяться змагання серед продавців, сутність якого полягає в тому, щоб протягом трьох місяців роботи укласти найбільше число угод із клієнтами. Сума угод з одним клієнтом повинна бути не менш ніж 5000грн. Переможець і призери одержували пропорційну укладеним угодам винагороду.

Для оцінки ефективності рекламної кампанії в дипломній роботі було використане експертне опитування, з урахуванням якого визначено умовну вартість рекомендованих рекламних заходів. За цією методикою рекламних захід з найменшою умовною вартістю буде найбільш ефективним.

Для мережі «Спортмастер» реклама в інтернеті і в кінотеатрах - це найбільш ефективні заходи, тобто треба збільшити витрати на них, а скоротити витрати на радіо рекламу. Кількість зовнішньої реклами зменшувати не треба, бо цей захід впливає у першу чергу на створення іміджу, а не тільки на пожвавлення обсягів продажу.

У якості рекомендацій по розвитку неформальних маркетингових комунікацій можна запропонувати впровадження на сайті «Спортмастера» форуму, або чату, на якому споживачі інкогніто зможуть виказати свою думку про якість товарів, рівень обслуговування, надати пропозиції, висловити скарги.

Таким чином, проведену рекламну кампанії для мережі «Спортмастер» можна вважати ефективною, а після корегування дій можна розробляти наступний план рекламної діяльності.

Коментар модератора

75 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?