Курсова робота «Маркетинг-мікс в системі виробничо-комерційної діяльності підприємства», 2008 рік

З предмету Маркетинг · додано 19.06.2010 17:58 · від Katerina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні та методичні аспекти поняття «маркетинг-мікс» на промисловому підприємстві 7 1.1. Основні підходи до визначення комплексу маркетингу на промисловому підприємстві 7 1.2. Сутність поняття «маркетинг – мікс» та характеристика його елементів 13 1.3. Методичний інструментарій для аналізу елементів комплексу маркетингу на промисловому підприємстві 17 Розділ 2. Аналіз комплексу «маркетинг-мікс» ват «електротермометрія» 24 2.1. Аналіз галузевого ринку 24 2.2. Аналіз виробничо-комерційної і фінансової діяльності ВАТ "Електротермометрія" 29 2.3. Аналіз комплексу маркетингу на ВАТ "Електротермометрія" 37 Розділ 3. Шляхи підвищення ефективності елементів комплексу «маркетинг-мікс» на ват «електротермометрія» 45 3.1. Пропозиції щодо підвищення ефективності комплексу маркетингу на ВАТ "Електротермометрія" 45 3.2. Економічна доцільність та аналіз ефективності запропонованих заходів 52 Висновки 55 Література 58

Висновок

У розвинутій ринковій економіці існує безліч типів підприємств, але на жодному з них не можна обійтися без маркетингової служби. Хоча економісти виділяють різні шляхи підвищення ефективності фірми, я концентрую увагу сааме на службі маркетингу, на тім як фахівці цього відділу допомагають підприємцю підвищити ефективність, а отже, і прибутковість фірми.

Маркетингова політика підприємства є логічним продовженням досліджень. Маркетинг супроводжує товар на всьому шляху процесу створення, визначення ціни, стратегії збуту і просування.

Товарна політика маркетингу визначає оптимальні інструменти впливу на новий товар, життєвий цикл товару, пророкує застаріння, що сприяє економії засобів і підвищенню ефективності.

Цінова політика допомагає визначити щиру ціну товару, виявити фактори, що впливають на зміну ціни, виробити стратегію зміни ціноутворення. Ця тактика не дає підприємцю прогадати у визначенні ціни, а також завищити її, що в обох випадках могло б привести до банкрутства.

Стратегія збуту товару впливає на визначення оптимального каналу збуту, його ширину і довжину, вибору посередника і постачальника, вибору методу збуту, можливість створення власної торгової мережі, що як не можна краще впливає на економію засобів, у ринкових умовах, коли навіть найменша помилка карається конкурентом.

Без тактики просування товару (реклама, ярмарки, директ мейл, і ін.) не вижила б жодна фірма. Зараз, коли населення планети росте, збільшується кількість як продавців, так і покупців, виробнику і споживачу усе складніше стає відшукати один одного. Саме для полегшення цієї задачі служить тактика просування.

Діагностика комплексу маркетингу промислового підприємства має здійснюватися з використанням низки принципів системності, конкретності, комплексності, об'єктивності, дієвості, порівнянності, економічності.

Запропонованій у роботі діагностиці комплексу маркетингу промислового підприємства властиві певні переваги: спрямованість на вивчення винятково маркетингової діяльності підприємства; придатність процедури діагностики до використання її підприємствами, що займаються різними видами підприємницької діяльності; можливість самостійного використання процедури діагностики через відсутність умовностей та узагальнень; структурованість, що дозволяє чітко виділити і сформулювати проблеми в маркетинговій діяльності, що мають бути вирішені; доступність розуміння результатів усім персоналом підприємства.

ВАТ "Електротермометрія" спеціалізується:на випуску водолічильників;

– термоперетворювачів опору платинових, мідних; перетворювачів термоелектричних

Комплекс маркетингу ВАТ «ЕТМ» сприяє досягненню таких цілей:

• Створення іміджу підприємства на ринку України, особливо Волинської області. Це збільшує попит на продукцію і підвищує обсяги її реалізації. Також це дає змогу вийти на нові канали збуту, завойовувати більші сегменти ринку.

• Допоможе отримати норму рентабельності (в межах 15 %) завдяки великим обсягам реалізації продукції та впровадження у реалізацію нових асортиментів продукції.

• Підвищення конкурентоспроможності підприємства. Захопивши новий сегмент ринку ВАТ ЕТМ намагається витиснути з нього "слабких" конкурентів. Інтенсивно робота ведеться в межах Криму, Одеської та Харківської областях.

Підприємство використовує маркетингову стратегію, яка спрямована на збільшення частки ринку.

По відношенню до продукції більш ефективною буде стратегія диференціації продукції та послуг, тобто має бути більш широкий асортимент. Завдяки цій стратегії фірма зможе збільшити збут і швидше проникнути в кожен сегмент освоюваного ринку. Застосування цієї стратегії приведе до збільшення прибутку і частки ринку на 15%, що є головною метою підприємства.

По відношенню до ринку для підприємства доцільно буде використовувати стратегію вертикальної інтеграції. Мається на увазі, що підприємство поступово розширюватиме збутову мережу і канали розподілу, шляхом приєднання фірми, яка займається збутовою діяльністю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?