Курсова робота «Розрахунки з Пенсійним фондом України на підприємтсві», 2010 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 19.06.2010 17:33 · від Олена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Законодавче регулювання та класифікація відрахувань до Пенсійного фонду України 6 1.1. Нормативне регулювання розрахунків з Пенсійним фондом України 6 1.2. Платники страхових внесків до Пенсійного фонду 14 1.3. Звітність платників Пенсійного фонду 21 2. Порядок нарахування та сплати страхових внесків підприємств до Пенсійного фонду України 25 2.1. Порядок відрахувань та сплати страхових внесків роботодавцями – юридичними особами 32 2.2. Порядок відрахувань та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності 35 2.3. Порядок відрахувань та сплати страхових внесків членами фермерського господарства – платниками фіксованого сільськогосподарського податку 39 2.4. Збори до Пенсійного фонду з окремих видів господарських операцій 41 2.5. Система подання звітів у Пенсійний фонд в електронній формі 55 Висновок 58 Перелік літератури 60 Додатки 64

Висновок

На основі даної курсової роботи я зробила наступні висновки:

1. Порядок нарахування й обліку збору на державне пенсійне страхування регламентується Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 № 400 (з наступними доповненнями і змінами) [4], Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і які не враховуються при визначенні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій" від 18.05.98 №697[25], Інструкцією про порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 03.06.99 № 4-6 [23].

2. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується всіма категоріями працюючих громадян (у тому числі і особами, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, й працюючими пенсіонерами). Заяву про сплату збору громадяни не подають. Обов'язковий страховий збір нараховується на всі види виплат, спрямованих на оплату праці.

3. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування не нараховується на виплати, які встановлені Порядком переліку видів оплати праці та інших виплат, на котрі не нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування і котрі не враховуються при нарахуванні середньомісячної заробітної плати для встановлення пенсії, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 1998 р. № 697 [25].

4. Окрім загальновідомих відрахувань до Пенсійного фонду України з заробітної плати, чинним законодавством України встановленні додаткові збори на обов’язкове пенсійне страхування з окремих господарських операцій передбачених порядком сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 № 1740 [36].

4. Контроль за правильним нарахуванням, вчасним і повним перерахуванням та надходженням збору, інших платежів, а також за витрачанням коштів Пенсійного фонду здійснюється органами Пенсійного фонду.

Контроль на підприємствах здійснюється шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, нарахування страхового збору, платіжних доручень про перерахування суми збору на рахунок Пенсійного фонду, розрахункових документів. Перевірці підлягають документи за поточний і минулий роки. Перевірка документів за попередні періоди проводиться у разі виявлення порушень або зловживань.

На виявлені під час перевірки суми коштів, на які платником не нараховувався збір, за актом перевірки він до-нараховується із сумою пені, а до винних посадових осіб застосовуються санкції, що діють на момент перевірки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Загальна побудова обліку зборів на соціальне страхування — Сопко В.В.