Курсова робота «Податкова система України та напрями її вдосконалення», 2010 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 11.06.2010 20:46 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Теоретичні засади побудови податкової системи 5 2.Склад та структура податкової системи України 11 2.1. Податок на додану вартість 12 2.2. Акцизний збір 14 2.3. Податок на прибуток 15 2.4. Місцеві податки і збори 20 2.5. Спрощена система оподаткування 23 2.6. Проблеми податкової системи України 25 3.Напрями реформування податкової системи України. 27 Висновки 32 Список літератури 34 Додатки 37

Висновок

Отже, дослідивши курсову роботу за темою: "Податкова система України та напрями її вдосконалення" можна зробити наступні висновки, податки - це механізм регулювання фінансових відносин держави, розподілу доходів між різними верствами населення. Вітчизняні економісти розглядають податкову систему як сукупність податків, зборів, інших платежів та внесків до бюджету і державних цільових фондів, платників податків та органів, що здійснюють контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати їх у встановленому законом порядку.

Сьогодні податкова система нараховує 27 загальнонаціональних і 14 видів місцевих податків і зборів. Середнє підприємство сплачує 9-12 видів податків і зборів. За даними 2009 року податкові надходження склали 79% загальної суми доходів до державного бюджету, а сукупне податкове навантаження на економіку сьогодні становить 49 % ВВП. Основними податками що формують бюджет є ПДВ, податок на прибуток та акцизні збори. Основним джерелом наповнення соціальних фондів є страхові внески на фонд оплати праці, які складають близько 36% фонду оплати праці.

В курсовій роботі розгянуто ряд проблем пов'язаних із оподаткуванням. І якщо не брати завищені ставки податків, які спонукають більшість підприємств працювати на тіньову економіку, то основними проблемами є нестабільність податкового законодавства, непрозорість та недоступність для звичайних осіб податкового законодавства. В роботі розглянуто приклади "непрозорого законодавства" на прикладі спрощеної системи оподаткування.

Так в Україні використовуються три системи спрощеного оподаткування. Перша - для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб - єдиний податок до 200 грн на місяць на для юридичних осіб за ставкою 6 чи 10% від обороту. Проте нещодавно для фізичних осіб було введено додатковий збір до Пенсійного фонду в розмірі 300 грн, і оподаткування фізичних осіб складало не 200, а 500 грн - це унеможливило діяльність багатьох підприємців. Проте в грудні 2009 року даний збір відмінили, що значно полегшило працю більшості підприємців України.

Що стосується єдиного податку, то він тільки звучить "Єдиним" оскільки підприємства доплачують збори до фондів на соціальне страхування, і часто податкове навантаження малого підприємства становить не 10%, а цілих 20-25%, що для малого підприємства є дуже обтяжливим.

Україна сьогодні веде активні дії по удосконаленню податкової системи. Так указами Президента та КМУ розроблено плани по удосконаленню організації податкових зборів, проте реальних планів по зменшенню податкового навантаження нема. Це пов'язано із тим, що в перші роки зменшивши податкове навантаження, бюджет буде недоотримувати доходи, оскільки підприємства не будуть виходити із тіньової економіки. Реальний ефект можна буде побачити через 5-10 років після суттєвого зменшення розміру податків. Разом з цим в роботі розглянуто 5 пропозиції по удосконаленню податкової системи.

1. Модернізація податкової служби та організації збору податків;

2. Удосконалення законодавчого механізму регулювання оподаткування підприємств шляхом прийняття податкового кодексу.

3. Удосконалення спрощеної системи оподаткування.

4. Детінізація економіки шляхом призначення кримінального покарання за недоплату податків.

5. Рефеормування системи внесків до соціальних фондів шляхом запровадження єдиного соціального внеску та зменшення навантаження на фонд оплати праці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали