Курсова робота «Біржова діяльність, як діяльність вторинного ринку цінних паперів», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 10.06.2010 22:30 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.теоретичні основи біржової діяльності 5 1.1. Місце фондової біржі на ринку цінних паперів 5 1.2. Організація фондової біржі та біржової діяльності 11 Розділ 2. Сучасний стан біржової діяльності україни 15 2.1. Сучасний стан біржових торгів в Україні 15 2.1. Біржові індекси 18 3. Проблеми та напрямки удосконалення біржової діяльності в україні 23 Висновок 28 Список використаної літератури 31

Висновок

Сьогодні ринок цінних паперів України знаходиться на початковій стадії розвитку. При цьому існує значний потенціал як з боку професійних учасників ринку, так і з боку інвесторів.

Позитивну роль у розвитку ринку грають:

• факт появи на ньому акцій приватизованих промислових підприємств, завдяки чому збільшується обсяг "предмета діяльності", тобто цінних паперів;

• значна зміна фондового ринку, що мав до цього спекулятивну спрямова-ність, за рахунок активізації діяльності як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів;

• перспективи створення інституту незалежних реєстраторів, що значно полегшить процес переоформлення іменних цінних паперів, збільшить швидкість їхнього обороту й у значній мірі зрівняє права акціонерів;

• наявність кваліфікованих професійних учасників ринку цінних паперів;

• удосконалювання законодавства, що регулює діяльність фондового ринку України.

В 2009 році стан фондового ринку починає стабілізуватися, але цей процес проходить під тиском ризиків макроекономічної і фінансової діяльності країни. І хоча індекси ПФТС вже сьогодні досягають максимальних показників за останні 15 місяців, не можна говорити про подолання кризового стану. Стрибкоподібний розвиток фондового ринку України ускладнює його прогнозування, створює непевність в його стійкості та надійності. Експерти впевнені, що значне підвищення індексу ПФТС за жовтень 2009 року зміниться його корекцією у бік зниження. Вже зараз очевидно, що після 2%-го росту, зафіксованого в 2008 році, темпи росту української економіки в кінці 2009 році будуть значно нижче попередніх років, і не можна виключати негативної динаміки. Ще більше невизначеним роблять даний прогноз президентські вибори, заплановані на кінець року. До закінчення виборчої гонки, прийняття рішень по реформуванню економіки та подолання кризи на фондовому ринку, будуть або відкладатися, або розглядатися через призму політичних інтересів правлячої еліти.

Безумовно, регулювання відносин на ринку цінних паперів має потребу в досконалій нормативно-правовій базі. Однак, говорити щодо останньої поки що передчасно. У принципі, саме це є основою недоліків, що мають місце на сьогоднішній день на ринку цінних паперів в Україні, серед яких можна виділити наступні:

1. До створення дійсно цивілізованих інвестиційних інститутів, що покликані виконувати посередницькі функції між емітентами і покупцями цінних паперів, ще далеко. Фактично незадіяними або задіяними не недостатньому рівні залишаються банки, система казначейства і валютна біржа.

2. В Україні поки ще відсутня чітка система гарантій розміщення цінних паперів як для вітчизняних так і для іноземних фізичних і юридичних осіб. Крім того, в Україні на жаль існує і певний ризик крадіжки, втрати або підробки цінних паперів.

3. Не врегульоване питання щодо присутності на національному ринку цінних паперів фірм-нерезидентів у якості самостійних фінансових партнерів.

4. Розвиток національного ринку цінних паперів багато в чому стримується все ще неадекватною сприйнятливістю населення.

5. Нормальне функціонування ринку цінних паперів ускладнюється істотною нестачею достовірної і докладної інформації. Разом з тим, недосконалість інформаційного забезпечення обумовлено ще й відсутністю належної стандартизації обліку цінних паперів відповідно до міжнародних стандартів. І, нарешті, на національному ринку цінних паперів поки ще не знайдене оптимальне співвідношення біржових і позабіржових наявних і безготівкових обертань.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали