Курсова робота «Економічне зростання: джерело і витрати в країнах ринку», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 10.06.2010 21:26 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Економічне зростання як складова економічного розвитку країн 5 1.1. Сутність економічного зростання та його чинники 5 1.2. Типи та показники економічного зростання 8 Розділ 2. Джерела економічного зростання економік країн світу 13 2.1. Механізм економічного зростання 13 2.2. Методи збільшення обсягів продукції 13 Розділ 3. Аналіз економічного зростання та його джерел в україні 23 3.1. Аналіз показників економічного зростання 23 3.2. Напрямки прискорення темпів економічного зростання 27 Висновок 33 Список використаної літератури 35

Висновок

Отже, написавши курсову роботу можна зробити висновок, що економічне зростання - це абсолютне збільшення реального ВВП і ВВП на душу населення в даному періоді порівняно з попереднім. Зростання розглядається як реальне збільшення макроекономічних показників у будь-якому даному періоді порівняно з попереднім. Основи його вчень базуються на економічних циклах.

Серед статистичних показників, що дають змогу кількісно вивчити процес зростання, можна виокремити показник приросту реального ВВП за певний період, показник реального приросту ВВП на душу населення, індекс зростання реального ВВП та ВВП на душу населення

Є 2 шляхи економічного зростання:

Екстенсивний тип це такий, при якому економічне зростання досягається шляхом кількісного приросту всіх елементів продуктивних сил при незмінному науково-технічному рівні виробництва.

Інтенсивний тип економічного зростання передбачає збільшення обсягів виробництва шляхом якісного вдосконалення всієї системи продуктивних сил. Основою інтенсифікації є науково-технічний прогрес.

Збільшення реального продукту і доходу може відбуватися двома основними способами:

1) шляхом залучення більшого обсягу ресурсів і

2) шляхом продуктивнішого їх використання.

Аналіз економічного зростання показав, що за статистичними даними НБУ ВВП України склав 2 196 052 млн.грн. За підсумками трьох кварталів 2009 року ми бачимо економічне зростання валового продукту на 430 884 млн.грн. Валовий внутрішній продукт становить в 2008 році 948 056 млн.грн з них 102,3% - реальний валовий внутрішній продукт

Високі темпи економічного зростання України частково пояснюються притоком іноземних кредитів і високим світовим попитом на промислову сировину. З початком фінансової кризи обидва ці чинника значно ослабли.

Як наслідок цього, в найближчому майбутньому економіку чекає корекція у бік уповільнення темпів зростання. Більш того, перехід до стійкішого і стабільнішого зростання може виявитися складним і тривалим. Це означає, економічна політика уряду грає критичну роль в процесі цього переходу для мінімізації соціальних потрясінь і бюджетних витрат і забезпечення збалансованого відновлення економіки.

Напрямки економічного зростання повинні складатися з наступних п'яти основних компонентів:

1. створення сильної організаційної структури для виходу з кризи,

2. залучення значної зарубіжної фінансової допомоги,

3. проведення комплексної програми для проблемних банків і їх позичальників,

4. здійснення програми макроекономічної стабілізації і

5. реалізація структурних реформ для відновлення зростання експорту і економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали