Курсова робота «Хартія економічних прав та обов’язків держав як основне джерело міжнародного економічного права», 2009 рік

З предмету Право · додано 10.06.2010 20:53 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальна характеристика джерел міжнародного економічного права 5 1.1. Характерні риси міжнародного економічного права 5 1.2. Поняття та система джерел міжнародного економічного права 8 Розділ 2. Характеристика хартії економічних прав та обов’язків держав 14 2.1. Права, обов’язки, суб’єкти держав за Хартією економічних прав та обов’язків держав 14 2.2. Характеристика основних положень Хартії економічних прав та обов’язків держав 19 Висновки 31 Список використаної літератури 33

Висновок

Міжнародне економічне право – це галузь міжнародного публічного публічного права, яка є сукупністю принципів і норм, що регулюють відносини між державами та іншими суб’єктами міжнародного права і є їх узгодженим волевиявом.

Предметом міжнародного економічного права є міжнародні економічні відносини: як дво-, так і багатосторонні.

Існує дві основні концепції міжнародного економічного права. Згідно першої концепції норми міжнародного економічного права – це частина міжнародного публічного права. Вони створюються суб’єктами міжнародного права і використовуються для урегулювання відносин, що виникають між ними.

Згідно з другою концепцією в систему міжнародного економічного права включаються не лише норми міжнародного публічного, а й міжнародного приватного права, національні норми, які регулюють міжнародні економічні відносини.

Таким чином, слід відзначити як основні джерела міжнародного економічного права: Статут ООН; Генеральну угоду з тарифів і торгівлі; Декларацію і Програму дій щодо встановлення нового міжнародного економічного порядку; Хартію економічних прав і обов'язків держав; Декларацію про новий глобальний консенсус про шляхи розвитку міжнародного економічного співробітництва в інтересах усіх держав; Конвенцію про правовий статус, привілеї та імунітети міждержавних економічних організацій 1980 року, яку також можна віднести до числа джерел міжнародного економічного права.

У курсовій роботі розглянуто питання джерел міжнародного економічного права та охарактеризовано одне з них – Хартію економічних прав та обов'язків держав.

Відповідно до Хартії економічних прав та обов'язків держав держави мають наступні права: право держави на здійснення юрисдикції на своїй території і над усіма особами та речами, що знаходяться в її межах, із дотриманням визнаного міжнародним правом імунітету; право держави на незалежне та вільне здійсненим усіх своїх законних прав; право на індивідуальну і колективну самооборону проти збройного нападу; право нарівні з іншими державами права; право на участь у міжнародних договорах; право вимагати вирішення спорів мирними засобами і обов'язок самому поважати це право та ін.

Основними обов'язками держав згідно Хартії економічних прав та обов»язків держав є: обов»язок мирного вирішення міжнародних спорів, обов»язок утримуватися від втручання у внутрішні і зовнішні справи інших держав; обов»язок утримуватися від подання допомоги іншій державі, яка не виконує головного обов'язку утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної недоторканності або політичної незалежності іншої держави чи якимось іншим чином, несумісним з міжнародним правом, або проти якої ООН вживає заходів попередження чи примусу та ін.

Крім цього у курсовій роботі проаналізовано основні положення та статті Хартії економічних прав та обов'язків держав.

При написанні курсової роботи поставленої мети досягнуто.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?