Дипломна робота «Удосконалення готельної та туристичної діяльності на прикладі ТзОВ «Готель «Писанка»», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 10.06.2010 20:44 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні аспекти організації роботи готельної та туристичної діяльності 8 1.1. Теоретичні аспекти організації готельної та туристичної діяльності 8 1.2. Методологія побудови організації готельної та туристичної діяльності та системи управління ними 18 1.2.1. Організація готельної діяльності 18 1.2.2. Порядок бронювання номерів (місць), укладання договору на готельне обслуговування та оплати послуг 20 1.2.3. Інші послуги 25 1.2.4. Заповнення форм документів первинного обліку в готелі 27 1.2.5. Асортимент послуг, що надаються сучасними готельними підприємствами 29 1.3. Критерії та методи оцінки методики ефективного управління готельною та туристичною діяльністю 34 Розділ 2. Аналіз організації готельної та туристичної діяльності тзов «готель «писанка» 39 2.1. Загальна характеристика готелю «Писанка», фінансово-економічні показники його діяльності 39 2.2. Аналіз технологій надання туристичних та готельних послуг ТзОВ «Готель «Писанка» 48 2.3. Аналіз організаційної структури та структури управлінського персоналу ТзОВ «Готель «Писанка» 60 2.4. Вплив організації готельного бізнесу на ефективність діяльності підприємства 64 Розділ 3. Удосконалення готельної та туристичної діяльності тзов «готель писанка» 79 3.1. Напрямки удосконалення організації надання готельних та туристичних послуг 79 3.2. Напрямки удосконалення організаційної структури та структури управління персоналом 86 3.3. Вплив напрямків удосконалення на ефективність діяльності підприємства 92 Висновки 99 Список використаної літератури 104 Додатки 108

Висновок

Отже, дослідивши дипломну роботу на тему: Удосконалення готельної та туристичної діяльності можна прийти до висновку, що туристична галузь набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери в Україні, стрімко інтегрується у світову туристичну індустрію. Це підтверджується стрімким зростанням потоку туристів та їх обслуговуванням. Готельний бізнес в Україні під впливом часу також стає справжньою індустрією послуг.

Всі існуючі в світі національні системи класифікації готелів можна об'єднати в дві основні групи:

• D – європейська система, в основу якої покладено французьку національну систему і яка застосовується у більшості розвинених країн;

• О – індійська система, яка ґрунтується на бальній оцінці і застосовується здебільшого у країнах, що розвиваються.

Сьогодні готельно-туристична діяльність регулюється такими нормативно-правовими актами:

• Конституція України; [1]

• Закон України «Про туризм»[4]

• інших нормативно-правові акти.

Питання, які виникають при наданні юридичними та фізичними особами послуг з тимчасового розміщення (проживання), регулюються Порядком надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

Основні вимоги щодо користування готелями та аналогічними засобами розміщення усіх форм власності, що здійснюють діяльність на території України у сфері надання готельних послуг, визначено Правилами користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, що регулюють відносини між фізичними особами, які проживають у готелях або мають намір скористатися готельними послугами та готелями, виконавцями цих послуг користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг.

Готель "Писанка" – об’єкт дослідження, порівняно молоде підприємство на ринку готельних послуг. Підприємство засноване у липні 2000 року, для послуг подорожуючих відкрите 22 вересня 2000 року напередодні проведення в Коломиї Десятого Міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю коломийки.

Функціональна структура готелю складається із таких служб:

- служба чергових адміністраторів;

- служба охорони;

- господарська служба;

- бухгалтер /секретар-діловод/;

Аналіз діяльності підприємства показав, що всього в поточному році надано готельних та інших послуг на суму 1471,6 тис.грн. Дохід підприємства за останній рік збільшився за рахунок збільшення темпів надання послуг та збільшенню притоків туристів на 11,67 тис.грн, а за 2 роки збільшився на 111,66 тис.грн.

У готелі „Писанка" надання готельних послуг представляють у вигляді наступних етапів:

• Попереднє замовлення місць у готелі;

• Прийом, реєстрація і розміщення гостей;

• Надання послуг проживання;

• Надання додаткових послуг проживання;

• Остаточний розрахунок і оформлення виїзду гостей з готелю.

Послуги, що надаються в готелі „Писанка" поділяються на основні і додаткові.

До додаткових платних належить:

• харчування ;

• побутові;

• культурно - оглядові;

• інформаційні;

• медичні.

До додаткових безкоштовних належить :

• виклик швидкої допомоги ;

• користування медичною аптечкою ;

• доставка в номер кореспонденції по її одержання;

• вудіння до певного часу (побутка);

• надання окропу, голок, ниток, комплект посуди, столових приладів і засобів гігієни.

• всі інші додаткові послуги можуть бути надані гостю при оплаті за них.

ТзОВ «Готель Писанка» має своє керівництво в особі Генерального директора та його заступника, які визначають основні стратегічні напрямки розвитку готелю. В готелі «Писанка» функціонує багато відділів, які виконують певні функції згідно положень про підрозділи.

Аналізуючи дану організаційну структуру, можна виділити 3 щаблі управління:

1. Вищий – Директор та замісник директора;

2. Середній – головний бухгалтер та бухгалтер;

3. Низовий – менеджер по закупках, менеджер по туризму, адміністратор.

За даними аналізу ефективності роботи готелю ми бачимо, що продуктивність праці персоналу впала в порівнянні із минулорічним показником. Так даний показник склав в 2008 році 70,1 тис.грн./чол.

За останній рік чистий прибуток підприємства збільшився на 10,2 тис.грн., а у порівнянні із показником за 2006 рік - збільшився на 19,2 тис.грн., що є позитивним фактором і свідчить про покращення ефективності діяльності підприємства.

В третьому розділі дипломної роботи ми розглянули напрямки удосконалення готельної та туристичної діяльності.

Перший напрямок – встановлення електронної замикаючої системи, що повинна замінити механічні замки у готелі. Централізована електронна замикаюча система управляється через головну контролюючу консоль в адміністраторській, котра з’єднана з дверима кожного номеру. Ключ-картка, що видається гостю є єдиним діючим ключем від номера. Дані нововведення потребуть і удосконалення інформаційного забезпечення роботи готелю.

На цьому етапі необхідно встановити програмне забезпечення для автоматизації управління підприємством; встановити систему автоматизації бухгалтерського обліку, такі як 1С: Підприємство 8.0; встановити програмне забезпечення для розрахунку цін на турпакети та управління завантаженням рейсів. Рекомендується програмне забезпечення української компанії ТітБіт, а саме програмні продукти "Розрахунок цін" і "Ціни + рейси" для підприємств, котрі також надають послуги трансферу та перевезення туристів.

Витрати на установку складають 67,2 тис.грн., річні витрати у вигляді амортизаційних відрахувань складуть 15,5 тис.грн. Проте підприємство планує завдяки даним заходам зменшити збитки від крадіжок на 24,3 тис.грн. щорічно.

Другим запропонованим напрямком є удосконалення готельної діяльності є розробка рекламної кампанії для підприємства.

Основними цілями рекламної кампанії є :

Нагадування споживачам про себе

Зацікавлення споживачів новими послугами

Збільшення кількості поселення за рахунок організації нових видів послуг

Найбільший вплив на збільшення попиту мають

Розміщення бігборду при в’їзді в місто - 50%

Розміщення реклами в журналі Золоті сторінки краю - 35%

Реклама в інтернеті -15%

Сьогодні підприємство не має достатньо вільних коштів, щоб забезпечити організацію великої рекламної кампанії. Основним рекламним заходом є розміщення реклами в місцевому журналі «Золоті сторінки Коломиї», який випускається 1 раз на півроку. Другим рекламним заходом є розміщення бігборду перед в’їздом до міста із розміщенням інформації про готель, його послуги, вартість номерів та адресу. Третім рекламним заходом є організація замовлень через інтернет та реклама в інтернеті.

Підприємство планує отримати додатково на 367,8 тис.грн. від рекламної кампанії, тобто це збільшить дохід на 23%. Обгрунтувавши дані цифри розрахунками, ми бачимо, що дохід в 2009 році складе 1915,5 тис.грн, а прибуток 92,9 тис.грн, що на 45,9 тис.грн. більше показника 2008 року.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали