Курсова робота «Зовнішньоекономічна політика України, фактори формування та механізми реалізації», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 10.06.2010 20:39 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Суть зовнішньоекономічної політики та управління нею 5 1.1. Значення зовнішньоекономічних зв’язків 5 1.2. Механізми регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні 9 1.3. Види зовнішньоекономічної діяльності 15 Розділ 2. Оцінка зовнішньоекономічної політики україни 18 2.1. Аналіз зовнішньоторгівельних операцій України за 2008 рік 18 2.2. Проблеми зовнішньоекономічної діяльності 23 Розділ ііі. Напрямки удосконалення зовнішньоекономічної політики 27 3.1. Засади удосконалення зовнішньоекономічної політики 27 3.2. Перспективні напрямки побудови державної моделі зовнішньоекономічних зв'язків 30 3.3. Напрямки удосконалення в політиці регулювання зовнішньоекономічної діяльності підприємств в Україні 32 Висновки 37 Список використаної літетарури 39

Висновок

Аналіз зовнішньоекономічної політики України показав, що значення зовнішньоекономічних зв'язків є досить великим як для економіки, так і для розподілу трудових сил, регулювання попиту та пропозиції на товари.

Механізмами регулювання зовнішньоекономічної діяльності є мито, ліцензування, квотування, надання експортних та імпортних ліцензій. Законодавче реглювання зовнішньоекономічної діяльності здійснюється за допомогою законів України, актів тарифного та нетарифного регулювання, які видаються державними органами в межах їх компетенції, економічних засобів оперативного регулювання в межах чинного законодавства.

До видів зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють в Україні суб'єкти цієї діяльності, належать:

— експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили;

— надання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України послуг іноземним суб'єктам господарської діяльності.

Аналіз зовнішньоторгівельних операцій показав, що за 2008 рік обсяги експорту товарів та послуг порівняно з 2007р. збільшились на 34,9%, імпорту  на 40,5%.

Найбільші обсяги експортних поставок товарів здійснювались до Російської Федерації  23,5% від загального обсягу експорту, Туреччини  6,9%, Італії  4,3%, Польщі – 3,5%, Білорусі – 3,1%, Сполучених Штатів Америки – 2,9% та Німеччини  2,7%.

Найбільші імпортні надходження здійснювались з Російської Федерації  22,7%, Німеччини  8,4%, Туркменістану – 6,6%, Китаю – 6,5%, Польщі  5%, Казахстану – 3,6% та Білорусі – 3,3%.

У структурі експорту товарів порівняно з 2007р. збільшилась частка чорних металів, енергетичних матеріалів, нафти та продуктів її перегонки, зернових культур, залізничних або трамвайних локомотивів, шляхового обладнання, руд, шлаків та золи, добрив. Натомість зменшилась частка виробів з чорних металів, механічних та електричних машин, жирів та олій тваринного або рослинного походження.

Основними проблемами зовнішньоекономічної діяльності є створення конкурентоспроможної продукції, яка задовільнить зарубіжного споживача. Не менш важливою є проблеми ризиків ЗЕД.

умови запобігання ризиків використовуються:

- одержання від першокласних банків гарантій належного виконання контрактів;

- розробка системи заходів щодо зниження потреби підприємства в оборотних коштах за рахунок підвищення ритмічності роботи, зменшення запасів, і роботи з дебіторами;

- висновок довгострокових контрактів з чіткими умовами і штрафними санкціями;

- використання механізмів страхування валютних ризиків (хеджування, закриття відкритої валютної позиції й ін.).

Крім того, дуже великою проблемою є недостатнє впровадження нових технологічних досягнень для вироблення експортоорієнтованої продукції. Головним шляхом вирішення даної проблеми є постійне впровадження інноваційних процесів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?