Курсова робота «Міжнародна зустрічна торгівля», 2009 рік

З предмету ЗЕД · додано 10.06.2010 20:24 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи організації міжнародної зустрічної торгівлі 5 1.1. Суть зустрічної торгівлі 5 1.2. Види зустрічної торгівлі 6 1.3. Регулювання зустрічної торгівлі 13 Розділ 2. Аналіз зустрічної торгівлі ТзОВ «Дельфін» 18 2.1. Загальна характеристика підприємства 18 2.2. Організація зустрічної торгівлі на підприємстві 22 2.3. Аналіз зустрічної торгівлі на підприємстві 25 Розділ 3. Сучасний стан міжнародної зустрічної торгівлі та перспективи її розвитку 29 3.1. Сучасні тенденції зустрічної торгівлі 29 3.2. Проблеми зустрічної торгівлі та перспективи її розвитку 33 Висновок 35 Список використаної літератури 37 Додатки 38

Висновок

Отже, дослідивши курсову роботу на тему: «Міжнародні зустрічні операції», можна зробити наступні висновки.

Зустрічна торгівля - це торговельні угоди, при яких продаж певного виду товарів (послуг) є умовою придбання інших товарів або послуг.

У зовнішньоекономічних зв'язках зустрічна торгівля використовується при реалізації міжурядових договорів про товарообіг, угод про виробничу кооперацію, при будівництві об'єктів на компенсаційній основі, а головним її фактором є обмеженість ліквідних засобів одного чи обох учасників угоди.

Сьогодні в умовах кризи значення зустрічної торгівлі є досить великим, оскільки не кожне підприємство має достатньо вільних коштів щоб організувати зовнішню торгівлю. Зустрічна торгівля є саме тим видом ЗЕД який дозволить в умовах кризи не зменшити осенів зовнішньоекономічної діяльності.

Існує 3 види зустрічної торгівлі.

• бартерні угоди (barter transactions);

• торгові компенсаційні угоди (commercial compensation);

• промислові компенсаційні угоди (industrial compensation).

Досліджуване підприємство – ТзОВ «Дельфін» працює частково на давальницькій сировині. Вартість контракту визначається із вартості сировини яку підприємство отримує. Обов’язками ТзОВ є передати постачальнику сировини готових виробів на суму контракту за цінами реалізації в Україні з врахуванням митних витрат та витрат на перевезення.

Досліджуване підприємство успішно господарює на ринку. Так чистий прибуток становит в 2008 році 761,00 тис.грн., що на 169,00 тис.грн. більше показника минулого року. Рентабельність продукції, що визначається як відношення чистого прибутку до собівартості реалізованої продукції є високою і складає в 2008 році 34,91 %. Даний показник за останній рік збільшився на 3,75 %.

За даними аналізу ЗЕД підприємства ми бачимо, що рентабельність експорту є нижчою загальної рентабельності продукції. Так якщо загальна рентабельність продукції становить 34,9%, то рентабельність менша даного показника на 34,9-19,5 = 15,4%. Це пояснюється тим, що підприємство не може збувати більше продукції на території України, а із врахуванням митних витрат, акцизних зборів, витрат на доставку рентабельність продукції зменшується.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали