Дипломна робота «Конкурентоспроможність банку на ринку кредитних послуг», 2010 рік
З предмету Фінанси підприємства · додано 09.06.2010 17:03 · від Vika
Зміст
Висновок
1. Конкурентоспроможність – це здатність об`єкта та його сервіса, яка характеризується ступенем реального або потенційного задоволення ним конкретної потреби у порівнянні з аналогічними об`єктами що представлені на даному ринку. Конкурентоспроможність визначає здатність витримувати конкуренцію у порівнянні з аналогічними об`єктами на даному ринку.
Банківська конкуренція є одним з різновидів ринкової конкуренції. Її специфіка визначається багатьма моментами, але основних — два: по-перше, суб’єкти що беруть участь у банківській конкуренції; по-друге, середовище, у якому здійснюється банківська конкуренція.
2. Завершаючи характеристику конкуренції на фінансовому ринку, можна виділити ряд специфічних рис, які відокремлюють її від конкуренції на товарному ринку.
1. Конкуренція в фінансовому секторі економіки виникла пізніше, ніж конкуренція в промисловості, однак відрізняється розвиненістю форм та високою інтенсивністю.
2. В якості конкурентів комерційних банків виступають не тільки інші банки, але й небанківські фінансові інститути, а також деякі не фінансові організації.
3. Конкурентне середовище представлено багатьма ринками, на деяких банки виступають як продавці, на інших – як покупці.
4. Внутрігалузева конкуренція має переважно видовий характер, що пов*язано з диференціацією банківського продукту.
5. Фінансові послуги можуть замінювати одне одного, але не мають конкурентноздатних „зовнішніх” замінників, тому міжгалузева конкуренція здійснюється тільки під впливом перелива капіталу.
6. Обмеження цінової конкуренції змушують керівництво фінансових організацій керувати якістю послуг та активно використовувати рекламу.
7. Фінансові ринки є ринками диференційованої олігополії, які мають великі можливості для кооперації ринкової політики кредитних інститутів.
3. Управління конкурентоспроможністю – це прийняття управлінських рішень за допомогою методів оцінки конкурентоспроможності для досягнення підвищення конкурентоспроможності об`экта. існує двадцять наукових підходів до управління конкурентоспроможністю:
- системний;
- логічний;
- виробничо-еволюційний;
- інноваційний;
- комплексний;
- глобальний;
- інтеграційний;
- віртуальний;
- стандартизаційний;
- маркетинговий;
- ексклюзивний;
- функціональний;
- процесний;
- галузевий;
- ситуаційний;
- нормативний;
- оптимізаційний;
- директивний (адміністративний);
- поведінковий;
- діловий.
4. Оцінка конкурентоспроможності проводиться шляхом порівняння важливих показників діяльності (по всім направленням ) з аналогічними показниками конкурентів. Оцінка конкурентоспроможності здійснюється з ціллю виявлення слабих сторін в діяльності банків. Це дозволяє визначити майбутню стратегію діяльності банку на ринку, використати його конкурентні переваги та ліквідувати наявні недоліки.
І. Метод різниць. Його суть полягає у визначенні переваг та недоліків установи за окремими показниками, що порівнюються (об'єктами оцінки).
II. Метод рангів. Він визначає загальні положення, сильні та слабкі сторони установи, що оцінюється, в боротьбі з конкурентами.
III. Метод балів. Його застосування дозволяє визначити узагальнюючу кількісну оцінку становища установи в конкурентній боротьбі при наявності кількох конкурентів.
IV. Метод "еталону" (графічний метод). Цей метод використовується для наочного відображення зон конкурентних переваг та недоліків установи.
Забезпечення певного рівня конкурентоспроможності банку на ринку кредитних послуг є однією з головних цілей кредитної політики банку.
5. Основною метою кредитної політики є створення умов для ефективного розміщення залучених коштів, забезпечення стабільного зростання прибутку банку (у процесі зростання доходів від кредитних операцій і зниження витрат по депозитних операціях, а також витрат на обслуговування кредитів низької якості).
6. В результаті проведення аналізу діяльності ПАТ "Дельта" було з’ясовано, що він займає достатньо міцну конкурентну позицію на ринку кредитних послуг.
В цілому кредитний портфель ПАТ "Дельта" є збалансованим. Серед позичальників, як і клієнтів банку в цілому, переважають юридичні особи, серед яких близько 20% складають спільні підприємства. Більша частина суб’єктів підприємницької діяльності – позичальників мають колективну форму власності.
7. Стосовно кредитних продуктів ПАТ "Дельта", то вони поділяються в кредитному портфелі банку на наступні види:
5. Кредити на поповнення оборотних коштів.
6. Спеціалізовані кредитні продукти:
- інвестиційне кредитування,
- кредитування під інкасуємий виторг,
- кредитування лізингових проектів,
- кредитування під заставу боргових зобов'язань й інші
- овердрафти;
- споживчі кредити й овердрафти по пластикових картах.
8. Найбільшу частку (від основних видів кредитних ресурсів) займають лізингові та споживчі кредити та овердрафти. Так за даними на 01.01.2010 року їхня частка становила: лізингові (35,3 %) та споживчі кредити та овердрафти ( 19,7 %). До того ж протягом 2006 – 2007 року спостерігається чітка тенденція щодо збільшення їх частки до загальної кількості кредитних продуктів (лізингові на 01.01.2006 р – 25,1 %, а на 01.01.2010 р – 35,3 %. Споживчі та овердрафти по пластикових картках на 01.01.2006 року – 18,8 %, на 01.01.2010 р. – 19, 7%.
Порівняно з 2006 роком кредитний портфель банку в 2007 році збільшився по кредитуванню юридичних осіб на 35 2 млн. грн., по кредитуванню фізичних осіб на 169 млн. грн., що відбулося завдяки проведенню банком різних акцій та збільшенню конкурентоспроможності на ринку кредитних послуг.
Загалом, ПАТ «Дельта»пропонує широкий асортиментний ряд кредитних послуг та конкурентоспроможні умови кредитування фізичних та юридичних осіб.
9. Робота департаментів ПАТ "Дельта" ґрунтується на базі затверджених Положень про кожен конкретний департамент ПАТ "Дельта" що визначає основні засади організації їх роботи. Положення розроблені у відповідності з Законом України "Про банки та банківську діяльність" та нормативно-правовими актами Національного банку України.
В підвищенні конкурентоспроможності банку велике значення має наявність управлінської інформації. Наявність фінансової інформації забезпечує фінансово-економічна служба ПАТ "Дельта". В банку регулярно проводиться аналіз фінансового стану з визначенням основних показників рентабельності, ліквідності, фінансової стійкості, ділової активності.
10. Аналіз дозволяє зробити висновок про те, що найбільш привабливими для клієнтів та найбільш ефективно працюючими є відділення банку, що розміщені в діловому центрі міста. Це обумовлюється багатьма факторами, серед яких особливу роль відіграють кількість споживачів у зоні впливу та потік перехожих за 1 годину, а також наявність стоянок та інших місць для розташування.
Також для збуту своїх продуктів ПАТ "Дельта" використовує:
- Автоматичні касові машини
- Системи електронних платежів в пунктах продажу
- Системи, які базуються на картках
- “Розумні” термінали
- Банківські послуги на дому через Internet.
11. В результаті проведення матричного аналізу визначено, що ПАТ "Дельта" необхідно застосувати такі стратегії:
- стратегію підсилювання для залучення користувачів платіжних карток банку;
- стратегію втримування для кредитування фізичних осіб;
- стратегію підтримування для залучення депозитів;
- стратегію скорочення або удосконалення надання послуг з готівкових та безготівкових розрахунків приватних клієнтів.
12. За результатами проведеного SWOT-аналізу встановлюємо, що ПАТ "Дельта" має ряд сильних сторін і можливостей на ринку банківських продуктів і послуг. Аналізованому банку можна запропонувати конкретні стратегії з потенціювання цих сторін і можливостей за умови врахування й обмеження впливу слабких сторін і загроз, що забезпечить йому конкурентні переваги.
13. В результаті проведеного аналізу були сформовані пропозиції щодо підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку кредитних послуг:
Пропонуємо в ПАТ "Дельта" регулярно вести дві бази даних. „База даних-1” має такі координатні осі: „Групи клієнтів”, „Потреби в послугах”, „Способи доставки” (банкомати, офіс, картки, комп’ютер, телефон). У „Базі даних-2” координатними осями є: „Групи клієнтів”, „Потреби”, „Конкуренти”.
Компонентами маркетингових робіт, пов’язаних із продуктами й технологіями банку, повинні бути:
• дослідження продуктів (якість, кількість, задоволеність) і каналів розподілу продуктів та послуг;
• розробка і вдосконалення продуктів та послуг.
Розробка повинна вестися по кожному продукту окремо. Кожна послуга характеризується набором чинників, як кількісних, так і якісних. Для загальної оцінки кожної послуги чинники можуть зараховуватися з „плюсом” (можливість) і з „мінусом” (загроза).
Стандарти обслуговування виробляються на підставі оцінки задоволеності клієнта, в його термінах, що передбачає проведення анкетування й опитувань. Ціна послуги в першу чергу обумовлюється її цінністю для клієнта.
Відповідно до другого аспекту розгляду взаємодії „банк - ринок - споживач”, ми проводимо такі дослідження:
• дослідження сили банку – за моделлю “5 сил” М. Портера;
• дослідження чинників зовнішнього середовища – за методикою PEST-аналізу;
• дослідження конкурентних продуктів і пропозицій – позиціонування банківських послуг на ринку;
• дослідження конкурентного середовища – SWOT- аналіз банку.
У контексті визначення конкурентної позиції банку головним предметом уваги має бути досягнута конкурентоспроможність, відповідно виражена в маркетинговій і фінансовій сферах.
Маркетинговий аспект відображає ступінь значимості впливу банку на ринкову ситуацію і характеризується часткою банку на ринку банківських послуг.
Фінансовий аспект реалізованої конкурентоспроможності є свідченням досягнення певних фінансових результатів, які відображають ступінь конкурентного успіху банку.
Узагальнена кількісна оцінка фінансового аспекту конкурентоспроможності базується на доборі основних показників фінансової діяльності банку з подальшим її ранжуванням на основі відомого підходу рейтингової оцінки банків.
Інструментарій оцінки конкурентоспроможності формується з урахуванням таких факторів:
- зміст і характер конкретної послуги;
- цілі визначення її конкурентоспроможності;
- суб’єкти оцінки, зацікавлені у визначенні конкурентоспроможності послуги;
- доступність потрібної інформації та її достовірність;
- компетентність експертів та інші людські фактори.
Визначення конкурентоспроможності банку є основою для оцінки його конкурентної позиції – агрегованої характеристики становища, яке він займає на ринку.
В основі ефективної системи управління конкурентоспроможністю банку є створення відповідних умов, а саме:
• особливості формування статутного капіталу та пріоритетні напрями його концентрації;
• універсалізація банківської діяльності;
• територіальне наближення послуг до цільових груп споживачів;
• пропозиція банківських продуктів;
• можливості варіації цін на запропоновані послуги;
• стан банківських технологій;
• стан управління та якість управлінського персоналу;
• імідж банку як в Україні, так і за кордоном (що, у свою чергу, досягається завдяки стандартам обслуговування клієнтів; дотриманню законів, етичних норм і правил чесного ведення бізнесу; сумлінному виконанню зобов'язань та постійному піклуванню про власну репутацію);
• турбота про працівників банківської установи, створення умов для реалізації кожним із них своїх здібностей;
• відповідність якості послуг міжнародним стандартам (ISO, Європейського Союзу, ООН, S.W.I.F.T, Міжнародного валютного фонду та ін.);
• власна концепція розвитку та управління;
• система інформаційного забезпечення процесів управління;
• системний аналіз та прогнозування діяльності банку;
• стан внутрішньобанківської нормативної бази, яка б усебічно регламентувала діяльність банку (інструкцій, методик, положень, технологічних карт, функціональних обов'язків, прав доступу до баз даних, прав підпису документів, аналітичної бази облікових процедур, принципів конфіденційності тощо);
• процедура підготовки, прийняття та реалізації управлінських рішень.
14. Визначивши основні параметри стратегій конкуренції банків, можна перевірити їхню ефективність. Основними індикаторами ефективності стратегій конкуренції можуть бути показники рентабельності та динаміка ринкових часток. Оскільки місце банку на ринку в абсолютних величинах вимірюється кількістю наданих послуг (обсягами діяльності), то більш показовим у даному випадку буде значення показника рентабельності доходних активів. Для отримання загальної картини ефективності стратегій конкуренції шляхом аналізу ринкових часток можна дослідити динаміку доходних активів банку, яка характеризує його активність на основних ринках банківських послуг.
Реалістичність сформованих стратегій конкуренції та можливість їхньої реалізації повинна підтверджуватися розробкою різноманітних політик, методик, рекомендацій тощо. Дані документи повинні бути максимально прив’язаними до реальних умов функціонування банку і враховувати його наявні та потенційні ресурсні можливості, тобто базуватися на реальних цифрах та розрахунках.
Вибір стратегії диференціації чи мінімізації витрат може частково підтверджуватися розробленими політиками по кожному з ринків послуг, у яких відображаються основні принципи та механізми надання послуг, продуктовий ряд тощо. Крім того, дотримання тієї чи іншої стратегії конкуренції у частині цільових сегментів ринку (клієнтських) може міститися у документі, що характеризує політику сегментації клієнтів банку.
Подібні матеріали
-
★
Аналіз особливостей умов конкуренції на ринку
02.05.2017 20:28 · Курсова робота за 2017 рік · kseniya_www
-
Аналіз активних кредитних операцій комерційного банку на прикладі „Фінанси та кредит”
07.07.2010 11:41 · Курсова робота за 2009 рік · Леонід
-
Аналіз ефективності кредитної діяльності АльфаБанку
15.03.2009 23:50 · Курсова робота за 2008 рік · youllow
-
Аналіз і оцінка привабливості взаємовідносин клієнта і банка
19.01.2009 13:33 · Курсова робота за 2007 рік · Юлия
-
Аналіз конкурентноспроможності продукції
15.04.2009 21:10 · Курсова робота за 2007 рік · Олеся
-
Аналіз конкурентоспроможності підприємства
19.03.2011 13:52 · Дипломна робота за 2009 рік · Вікторія
-
Аудит короткострокових позик
14.02.2010 20:43 · Курсова робота за 2009 рік · kseniya_www
-
Банківське кредитування
24.10.2008 13:08 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Банківське кредитування житлового будівництва: сутність, види та перспективи розвитку
17.10.2007 21:38 · Реферат за 2007 рік · Merlin
-
Банківське кредитування населення
10.05.2009 02:38 · Дипломна робота за 2009 рік · pusy
-
Банківський процент
20.03.2013 14:31 · Курсова робота за 2009 рік · valia
-
Банківські послуги
12.03.2007 08:24 · Курсова робота за 2006 рік · studentic83
-
Безпека кредитної діяльності банку
11.09.2007 20:26 · Дипломна робота за 2007 рік · катя
-
Визнчення та реалізація конкурентної стратегії підприємства
08.05.2009 20:04 · Курсова робота за 2008 рік · Annet
-
Депозитні послуги банків
19.03.2010 12:46 · Курсова робота за 2009 рік · Оксана
-
Довгострокове кредитування інвестиційних проектів за матеріалами АТ „Укрінбанк”
17.10.2007 21:40 · Дипломна робота за 2007 рік · Merlin
-
Дослідження конкурентів підприємства на прикладі ТОВ "ТіДіСі"
03.04.2009 09:13 · Дипломна робота за 2005 рік · aleshkivska
-
Дослідження конкурентного середовища на ринку кави ТМ "Якобз"
25.12.2012 21:29 · Звіт з практики за 2010 рік · Виктория
-
Дослідження шляхів конкурентоспроможності підприємства
12.12.2011 16:52 · Дипломна робота за 2010 рік · Малятко
-
Економічна природа, функції і форма кредиту
07.04.2016 19:36 · Курсова робота за 2014 рік · Анюта
-
Економічний механізм кредитування cуб’єктів господарської діяльності на прикладі ВАТ КБ «Надра»
28.02.2010 14:48 · Дипломна робота за 2009 рік · Осіпчук Віти Василівна
-
Забезпечення конкурентоспроможності України в умовах глобалізації ринку
05.05.2009 21:15 · Дипломна робота за 2007 рік · степан
-
Загальні основи теорії конкурентного ринку
18.02.2013 16:23 · Курсова робота за 2009 рік · Микола
-
Закономірності розвитку грошових і кредитних систем у другій половині ХХ ст.
02.12.2007 23:25 · Курсова робота за 2007 рік · натуля
-
Іпотечне кредитування
01.10.2009 02:05 · Курсова робота за 2008 рік · Нина
-
Іпотечне кредитування в ринковій економіці
11.05.2009 11:47 · Дипломна робота за 2007 рік · amalika
-
Іпотечне кредитування комерційних банків
15.03.2010 15:31 · Курсова робота за 2009 рік · Natali
-
Історія розвитку кредитних відносин
21.06.2007 22:06 · Курсова робота за 2005 рік · Kobra
-
Конкурентна стратегія фірми в умовах нестабільного ринку
17.04.2009 17:12 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Конкурентне середовище в економіці України
29.04.2010 12:51 · Курсова робота за 2007 рік · S.@.M
-
Конкурентноспроможність підприємства та шляхи її підвищення
30.03.2009 20:57 · Курсова робота за 2008 рік · Ленуся
-
Конкурентоспроможність банку на ринку кредитних послуг
09.06.2010 17:03 · Дипломна робота за 2010 рік · Vika
-
Конкурентоспроможність українських товарів і шляхи її підвищення
02.04.2007 18:17 · Курсова робота за 2007 рік · anima
-
Конкуренція суб’єктів міжнародних економічних відносин в умовах глобалізації
20.03.2009 00:16 · Курсова робота за 2008 рік · katya
-
Конкуренція та методи боротьби з нею
11.03.2009 21:05 · Курсова робота за 2008 рік · Девушка_Индиго
-
Кредит в Україні
22.03.2009 13:50 · Курсова робота за 2007 рік · Ujy
-
Кредит, його суть, форми і значення
07.05.2009 17:09 · Курсова робота за 2009 рік · BlondWoman
-
Кредит, його суть, форми і значення в ринковій економіці
11.02.2009 11:45 · Курсова робота за 2008 рік · Наташа
-
Кредитна політика комерційних банків України
09.12.2009 10:44 · Дипломна робота за 2008 рік · Palach
-
Кредитна політика підприємства
20.03.2010 15:17 · Курсова робота за 2008 рік · Stewart
-
Кредитний ризик комерційного банку та шляхи мінімізації
27.02.2009 22:03 · Дипломна робота за 2008 рік · kostjuk
-
Кредитні відносини банків із суб’єктами господарювання різних організаційно-правових форм
19.03.2013 23:12 · Курсова робота за 2013 рік · ольга
-
Кредитні операції банків
08.11.2009 15:40 · Курсова робота за 2008 рік · Юрчик
-
Кредитні операції комерційних банків
23.02.2009 10:45 · Курсова робота за 2007 рік · Svarga
-
Кредитування підприємств
11.06.2013 18:30 · Курсова робота за 2013 рік · mechnik
-
Методи державного регулювання конкурентного середовища
02.03.2009 23:43 · Курсова робота за 2007 рік · kseniya_www
-
Механізм та аналіз функціонування кредитного ринку
07.05.2010 23:22 · Дипломна робота · фима
-
Міжнародний кредит, його форми та значення
23.04.2009 11:31 · Курсова робота за 2007 рік · Анна
-
Напрями підвищення конкурентоспроможності підприємства
02.03.2010 22:53 · Дипломна робота за 2010 рік · ALEKSA
-
Нецінова конкуренція
17.04.2009 17:14 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Обслуговування банками малого та середнього бізнесу
28.04.2009 11:46 · Дипломна робота за 2008 рік · Евгений
-
Організація банківського кредитування
14.09.2011 18:21 · Курсова робота за 2009 рік · Ірина
-
Організація здійснення кредитних операцій
11.01.2009 17:29 · Курсова робота за 2006 рік · anita
-
Організація споживчого кредитування в Україні
07.04.2009 22:19 · Дипломна робота за 2007 рік · Тусик
-
Особливості кредитування сільськогосподарських підприємств та відображення їх в обліку
21.03.2010 19:48 · Курсова робота за 2008 рік · Olga
-
Особливості крудитування фізичних осіб
19.11.2007 00:05 · Курсова робота за 2007 рік · Сява
-
Особливості побудови кредитної системи країни в сучасних умовах
28.03.2009 12:26 · Курсова робота за 2008 рік · alexandr142
-
Оформлення та облік кредитів наданих в іноземній валюті
01.06.2010 18:38 · Курсова робота за 2007 рік · Юлия
-
Оцінка конкурентних позицій підприємства на ринку
02.03.2007 19:32 · Курсова робота за 2006 рік · Olegga
-
Оцінка конкурентних позицій підприємства на ринку
16.04.2009 15:37 · Курсова робота за 2007 рік · nata
-
Оцінювання стратегічного протистояння підприємств-конкурентів
25.03.2009 15:07 · Реферат за 2008 рік · Анна
-
Позикові операції банків
19.04.2013 18:04 · Курсова робота за 2013 рік · Леді Ді
-
Позичковий капітал і кредит
05.04.2009 13:45 · Курсова робота за 2008 рік · Шкуренко Катерина
-
Позичковий процент та його економічне значення
23.04.2010 00:15 · Курсова робота за 2008 рік · De
-
Правова основа кредитних правовідносин та кредитного договору відповідно до законодавства України
04.05.2010 15:23 · Курсова робота за 2007 рік · Oksan4ik
-
Причини, напрямки та ефективність державного регулювання конкуренції
18.09.2007 17:11 · Курсова робота за 2007 рік · bogena
-
Розвиток кредитних послуг банківських установ
08.05.2013 22:13 · Курсова робота за 2012 рік · Ольга
-
Розвиток синдикованого кредитування в Україні
02.01.2010 20:18 · Курсова робота за 2009 рік · Іван
-
Розвиток споживчого кредитування в Україні
27.02.2009 13:44 · Дипломна робота за 2009 рік · Людмила
-
Роль кредита в хозяйственном обороте предприятия
10.05.2009 10:16 · Курсова робота за 2008 рік · mishel20
-
Система управління конкурентоспроможністю виробництва цукрових буряків на підприємстві
28.05.2010 11:56 · Дипломна робота за 2009 рік · Александр
-
Споживчий кредит та його організаційні форми (на матеріалах філії «Відділення Промінвестбанку» м. Армянськ)
14.04.2009 14:58 · Дипломна робота за 2008 рік · alex
-
Сутність, види та перспективи розвитку споживчого кредиту на прикладі АТ Укрінбанк
11.01.2007 00:23 · Дипломна робота за 2006 рік · SAnnaU
-
Сутність, принципи та функції кредиту, його роль в економіці
10.09.2009 11:12 · Реферат за 2009 рік · Antonyp
-
Управління конкурентоспроможністю організації
19.12.2011 11:36 · Курсова робота · Євген
-
Управління конкурентоспроможністю підприємства
15.02.2013 15:10 · Курсова робота за 2010 рік · Sashaswap
-
Управління конкурентоспроможністю підприємства
28.02.2007 15:55 · Дипломна робота за 2006 рік · skamil
-
Управління конкурентоспроможністю трудових ресурсів регіону
28.03.2009 10:11 · Дипломна робота за 2008 рік · Ирина
-
Управління кредитним портфелем комерційного банку
21.04.2009 12:04 · Дипломна робота за 2007 рік · Юляша
-
Управління міжнародною конкурентоспроможністю фірми
17.04.2009 16:38 · Курсова робота за 2005 рік · kseniya_www
-
Управління портфелем проблемних кредитів банку
30.12.2009 03:25 · Курсова робота за 2009 рік · Ксения
-
Управління проблемними кредитами в практиці українських і зарубіжних банків
19.04.2010 11:54 · Курсова робота за 2009 рік · Серхио
-
Управління процесами підвищення конкурентоспроможності підприємства з іноземними інвестиціями
09.02.2009 16:32 · Дипломна робота за 2006 рік · Loli
-
Фінансові відносини між комерційним банком та підприємствами
09.01.2008 19:31 · Курсова робота за 2007 рік · ins
-
Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
14.02.2009 01:21 · Курсова робота за 2008 рік · Мажара Тетяна
-
Форми і види кредитів, які використовуються в господарській діяльності підприємств
04.04.2007 16:10 · Курсова робота за 2006 рік · Ксюша
-
Формування конкурентної стратегії підприємства
25.01.2007 11:54 · Курсова робота за 2005 рік · nestor
-
Фундаментальний та технічний аналіз кредитного ринку України
05.05.2009 08:48 · Дипломна робота за 2008 рік · sswolf
-
Характеристика основних видів кредиту
12.06.2010 13:31 · Курсова робота за 2010 рік · Светлана
-
Цінова та нецінова конкуренція
13.03.2009 16:53 · Курсова робота за 2007 рік · Люда
-
Шляхи мінімізації кредитного ризику комерційних банків
15.04.2011 10:56 · Курсова робота за 2009 рік · Оксана
-
Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства
22.04.2013 10:34 · Курсова робота за 2012 рік · Нагорная елена
-
Шляхи підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняної продукції промислових підприємств
25.03.2010 16:07 · Дипломна робота за 2006 рік · МОНРО
-
Якість та конкурентоспроможність, та шляхи підвищення ефективності на підприємстві
25.02.2009 10:50 · Дипломна робота за 2005 рік · MALINKA
Подібні визначення
- Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
- Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
- Кредит як джерело формування капіталу — Шлійко А.В.
- Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
- Облік товарного кредиту — Сопко В.В.
- Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
- Позики фірм як джерело формування капіталу — Шлійко А.В.
- Поняття кредиту та його значення — Сопко В.В.
- Поняття кредитування — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.
- Синтетичний облік кредиту — Сопко В.В.
- Сутність довгострокового зобов'язання — Пріб К.А., Федько В.І.
- Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
- Товарний кредит та його класифікація — Сопко В.В.
- Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
- Форми кредиту — Сопко В.В.
- Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.
- Функції кредиту — Сопко В.В.