Курсова робота «Система формування якості продукції на підприємстві», 2005 рік

З предмету Товарознавство · додано 04.01.2007 19:13 · від Ева · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні аспекти організації систем якості на підприємстві 1.1. Суть, система показників та формування якості продукції 1.2. Методи визначення якості продукції 1.3. Конкурентоспроможність продукції 1.4. Стандартизація, сертифікація, планування та контроль якості продукції Розділ 2. Аналіз виробничо-господарської діяльності київського хлібокомбінату № 10 2.1. Історія виникнення та розвиток підприємства 2.2. Основні показники роботи підприємства 2.3. Аналіз виробничої програми та якості продукції хлібокомбінату Розділ 3. Шляхи підвищення якості на підприємствах Висновки Список використаної літератури

Висновок

Таким чином, поставлена мета моєї курсової роботи, яка полягає у теоретичному обґрунтуванні формування та підвищення якості продукції на підприємстві, досягнута.

У першому розділі подаються теоретичні аспекти формування якості на підприємстві, зокрема, описуються такі принципово важливі процеси як сертифікація, стандартизація, планування якості продукції. Ясно, що система якості - це сукупність взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів організаційної структури, визначених механізмів відповідальності, повноважень та процедур організації, а також процесів та ресурсів, які забезпечують здійснення загального керівництва якістю та її відповідність встановленим вимогам. Система якості регламентує практично всю діяльність підприємства, включаючи вивчення ринку, проектування і розробку товарів та процесів виробництва, взаємовідносини з постачальниками, систему контролю, складування, збуту тощо, аж до після продажного обслуговування. Розробка і впровадження такої системи на підприємстві займає зазвичай від 8 до 18 місяців, і, за умов її подальшої успішної сертифікації, дає значні результати – наприклад, підприємство не повинно сертифікувати продукцію, що виробляються, оскільки передбачається, що її стабільну якість уже гарантовано самою системою.

У наступному розділі розглядається робота хлібокомбінату № 10, якість його продукції. Загалом якість продукції, що виробляється на хлібокомбінаті, задовільна, в 2003 р. мали місце заходи щодо поліпшення якості виробів. З метою подальшого покращення якості виробів, окрім заходів, запропонованих у розділі 3, я рекомендую хлібокомбінату звернути увагу на брак продукції: за п’ять років зменшився виробничий брак, але зріс експедиційний брак (див. таблицю 2.9.). Проводити профілактику браку необхідно на етапі підготовки виробництва та безпосередньо на виробництві, необхідно покращити умови транспортування виробів, що зменшить втрати та перешкодить псуванню продукції під час транспортування. Варто також запровадити на хлібокомбінаті систему НАССР, щоб зменшити ймовірність бракованої продукції ще на етапі її виробництва. Крім того, близько 90% якості продукції формується на стадіях стратегічного маркетингу та інноваційного менеджменту. Тому слід приділяти більше уваги цим наукам.

Третій розділ приділяє увагу шляхам підвищення якості продукції на хлібокомбінаті та на підприємствах взагалі. Найважливішими з них, на мою думку, є запровадження новітньої технології виробництв, удосконалення застосовуваних стандартів, збільшення випуску сертифікованої продукції, покращення якості сировини, матеріалів, напівфабрикатів, модернізація або зняття з виробництва неконкурентоспроможної продукції, удосконалення методів контролю за якістю продукції та інші.

І, насамкінець, необхідно підсумувати, що якість продукції є одним з найважливіших критеріїв функціонування ринку. Підвищення технічного рівня та якості продукції визначає темпи науково-технічного прогресу та ріст ефективності виробництва в цілому, суттєво впливає на інтенсифікацію економіки, конкурентоспроможність вітчизняних товарів та життєвий рівень населення країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення