Курсова робота «Класифікація документів», 2007 рік

З предмету Документознавство, діловодство · додано 07.06.2010 18:49 · від sweetalla · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальні поняття про класифікації документів 5 1.1. Основні положення класифікації документів 5 1.2. Вимоги до документних класифікацій 7 Розділ 2. Історичний розвиток класифікації документів 9 2.1. Виникнення класифікації документів 9 2.2. Сучасний розвиток класифікації документів 11 Розділ 3. Види документних класифікацій 18 3.1. Основи ділення документ них класифікацій 18 3.2. Предметизація документів 18 3.3. Систематизація документів 26 3.4. Індексація 29 Висновки 31 Список літератури 33

Висновок

В процесі роботи над курсовою роботою я ознайомилась та дослідила історію розвитку документних класифікацій, а також вивчила теоретичні основи класифікації документів і зробила такі висновки, що ця тема дуже актуальна в наш час, її ще треба ретельно досліджувати та вдосконалювати, тому що класифікація є одним з методів пізнання. Без неї неможливо вивчити різноманіття існуючих видів документів, систематизувати їх, установити розходження між видами документів, які виділяються за різними ознаками. Правильно складена комплексна класифікація відбиває закономірності розвитку документів, розкриває зв'язки між ними, допомагає зорієнтуватися в будь-якій їх кількості, є основою для їхнього впорядкування в документних системах. Вона має важливе значення для теорії документознавства і практичної документно-комунікаційної діяльності, а також у бібліотечній бібліографічній, видавничій, архівній, книготорговельній, науково-інформаційній та інших видах діяльності. Також Класифікація широко використовується в науковій і практичній діяльності людей. Це метод дослідження, який дає змогу впорядкувати явища, предмети і тим самим полегшує процес їх вивчення, допомагає розкрити внутрішні закономірності об'єктивного світу. Кожна наука розробляє класифікацію об'єктів свого вивчення, без чого неможливе узагальнення закономірностей їх розвитку.

Документі класифікації в органах НТІ забезпечують доведення інформаційних повідомлень до абонентів інформації і, відповідно, впровадження останніх досягнень науки у виробництво, поширення цінного досвіду. У бібліотечних фондах зібрано документи, які відображають духовні надбання людства, і метою бібліотечних класифікацій є сприяння прилученню читачів до цих надбань, сприяння їхньому вихованню і навчанню, культурному розвитку суспільства. У видавничій, книготорговельній справі класифікація дає змогу забезпечити публікацію документів з різноманітних галузей науки, сфер діяльності, тем і проблем, довести інформацію про опубліковані видання та видання, що готуються до друку, до зацікавлених споживачів. Документні класифікації в архівах допомагають упорядкувати їхні фонди, сприяють вивченню досвіду людства, надбанню знань про минуле. Класифікації, які використовуються в діловодстві, дають змогу підтримувати зручний порядок у зберіганні ділової документації і завдяки цьому полегшують управлінську діяльність.

А щоб класифікація успішно розв'язувала поставлені перед нею завдання, вона має відповідати певним вимогам, тобто будь-яка класифікація є результатом логічної операції, що базується на загальних правилах, сформульованих формальною логікою.

Отже, тема курсової роботи являє собою одне із провідних, але недостатньо розроблених теоретичних напрямків документознавства, тобто вона потребує подальших ретельних досліджень.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?