Реферат «Третейський розгляд господарських спорів», 2009 рік

З предмету Право · додано 07.06.2010 16:22 · від Vadim · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Третейські суди: поняття, види і значення 5 2. Угода про передачу спору на вирішення третейського суду 7 3. Порядок створення третейських судів та його склад 9 4. Порушення справи і порядок її розгляду 13 5. Виконання рішень третейського суду 16 Висновок 18 Список літератури 19

Висновок

Основна незручність пов'язана з тим, що розгляд справи в третейському суді призводить до суттєвих витрат: вартість послуг авторитетного третейського суду може становити від 1% до 5% суми операції "плюс" адміністративні витрати. Крім того, через недостатнє врегулювання інституту третейських судів в Україні державні виконавці насторожено ставляться до рішень таких судів. Деякі з них наша виконавча система просто не в змозі виконати. Наприклад, рішення про стягнення суми в іноземній валюті. Оскільки виконавча служба не має валютних рахунків, їй доводиться давати доручення банкам про конвертацію валюти.

З боку ДПАУ і Держмитслужби ймовірність простого ігнорування рішень третейських судів ще більша. Певною мірою цьому сприяє позиція Мін'юсту: "Закон "Про виконавче виробництво" передбачає обов'язкове виконання рішень, у тому числі й рішень третейських судів, але далі йде приписка "відповідно до законів України". Таким чином, рішення третейських судів приймаються до виконання, якщо це передбачено законом. Нарешті, третейські суди можуть приймати до виробництва далеко не всі категорії суперечок - вони розглядають тільки комерційні суперечки між юридичними особами. А от судитися з ДПАУ або тією ж Держмитслужбою в такий спосіб не вийде.

Але є і переваги. По-перше, це оперативність. Статистика свідчить, що термін розгляду справи в третейському суді становить від двох тижнів до двох місяців. А його рішення практично неможливо оскаржити (загалом перегляд рішення може відбутися, але тільки в разі грубого порушення судової процедури). По-друге, система третейських судів передбачає можливість вибору арбітра, який розглядатиме справу.

Враховуючи безсторонність суддів солідних третейських судів, які не обмежені в коштах і незалежні від вищого начальства, можна розраховувати не тільки на оперативний, а й, що важливо, на об'єктивний розгляд справи. І, по-третє, третейський суд звичайно засідає конфіденційно, без сторонніх, що також є певною перевагою для сторін.

Україна претендує суттєво розширювати сферу своєї зовнішньоекономічної діяльності, вступати у низку європейських та світових організацій співпраці, адаптуючи національну правову систему відповідно до загальновизнаних стандартів. Тобто є усі передумови для якнайшвидшого ініціювання процесів практичного впровадження третейського судочинства, створено сприятливі умови для їх утворення та розвитку. Значення Закону України «Про третейські суди» для правової системи України важко переоцінити, оскільки він може стати органічною складовою новітнього законодавства, яке прискорює правову реформу в Україні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?