Курсова робота «Загальнодержавні податки і збори як джерело доходів Державного бюджету України», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 07.06.2010 01:27 · від ваня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні та нормативно-правові основи справляння загальнодержавних податків та зборів. 2. Аналіз вітчизняної практики мобілізації Загальнодержавнх податків і зборів. 3. Оптимізація доходів загальнодержавних податків та зборів в Україні. Висновки та пропозиції Список використаних джерел

Висновок

Обсяг ресурсів, що концентрується в державному бюджеті − одна із ключових проблем діяльності держави в умовах ринку. Доходи державного бюджету — це фінансові ресурси держави, що використовуються для виконання функцій, закріплених законами за державою.

Загально-державні податки та збори є головним джерелом формування доходів державного бюджету і важливим джерелом радикальних змін, виконуючи роль фінансового регулятора виробництва, вони стають засобом забезпечення соціальної сфери.

Економічний зміст загальнодержавних податків найбільш повно можна відобразити, характеризуючи їх як законодавчо оформлену, примусову форму отримання державою частки вартості валового внутрішнього продукту, фінансовий гарант ефективного виконання державою.

З кожним роком відбувається зростання надходжень всіх податків до державного бюджету. Наприклад, надходження ПДВ у 2008 р. порівняно із 2007 р. зросли на 54,9 %, податку на прибуток – на 39,7%, акцизний збір – 39,9%, мито – 31,2%. Однак, державі необхідно не тільки забезпечити як найбільші надходження податків, але й дотримуватись рівноваги між соціально-економічною і фіскальною функцією податків. Запроваджена в органах державної податкової служби комплексна система організації наповнення бюджету дасть змогу досягти конкретних позитивних зрушень у поліпшенні адміністрування податків, значно покращити показники наповнення бюджету за видами податків та повністю виконати бюджетні призначення цього року.

Аналізуючи досвід зарубіжних країн, ми бачимо, що у більшості з них перед платником податків не стоїть питання, платити чи не платити їх необхідно сплачувати згідно з чинним законодавством. Податкові системи розвинених країн світу надзвичайно гнучкі. Наприклад, у США та Великобританії платник податку може самостійно вибирати такий варіант оподаткування, приміром прибутковий податок з фізичних осіб, який для нього є найефективнішим. Це уможливлює зменшення кількості платників, які бажають перейти у тіньовий сектор економіки або ухиляються від сплати податків. Важливе значення для формування податкової системи країни має її ефективність. Податок не повинен суттєво впливати на прийняття економічних рішень, але якщо це відбувається, то вплив має бути мінімальним. Більшість податкових систем світу побудовані таким чином, що не дозволяють вільно трактувати різні положення, з одного боку, платниками податків, а з другого — податковими органами.

Недоліком податкової системи України є і велика кількість податкових пільг та принципи їх надання. У більшості випадків їх одержують підприємства державної форми власності або ті, що засновані різними партіями та рухами. Отже, нашу податкову систему обов’язково потрібно реформувати, беручи до уваги досвід інших країн світу та власний досвід минулих років.

У результаті проведеного дослідження обгрунтовано необхідність основних напрямів вдосконалення планування і формування загально-державних податків та зборів таким шляхом:

• становлення рівноправних відносин між податківцями і платниками, усунення дискримінації платників за ознаками форми власності.

• створення прозорих умов для відносної конкурентної переваги ведення бізнесу та здійснення інвестицій в Україну.

• підвищення рівня сплачуваності податків.

• новий порядок має заохочувати інвестиції і нові робочі місця, а не збільшення імпорту, що надходить через ці зони і території, як це було до недавнього часу.

Вихідним пунктом реалізації зазначених напрямів реформування податкової системи в сучасних умовах є створення цілісного, узгодженого, стабільного та раціонального податкового законодавства.

Коментар модератора

37 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення