Дипломна робота «Особливості психологічної залежності від бодібілдингу», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 31.05.2010 14:17 · від Маргарита · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 7 1. Залежна поведінка як предмет дослідження в сучасній психологічній науці 11 1.1. Теоретика-методологічні дослідження залежної поведінки 1 1.2. Фактори, що впливають на виникнення залежної поведінки 30 1.3. Класифікація форм залежної поведінки 36 2. Вплив фізичних навантажень на психічне здоров’я, що може обумовлювати виникнення і розвиток залежності 40 2.1. Використання фізичних навантажень з метою зменшення стану тривожності та депресії 40 2.2. Фізичні навантаження й зміна настрою 44 2.3. Мезанізми підвищення рівня психічного здоров’я під впливом фізичних навантажень 46 2.4. Фізичні навантаження й зміни особистості, а також когнітивного функціонування 52 2.5. Фізичні навантаження як доповнення до лікувальних процедур 55 2.6. Причини, що спонукають людей займатися фізичною культурою 57 2.7. Проблема “вірності” фізичним навантаженням 60 2.8. Особистістні фактори, що впливають на залежність від фізичних навантажень 61 3. Емпіричні дослідеження особливостей психологічної залежності від бодібілдінгу 66 3.1. Методика диференційної діагностики депресивних станів В.А. Жмурова 66 3.2. Методика вимірювання рівня тривожності Тейлора 69 3.3. Методика діагностики самооцінки психічних станів(по Айзенку) 71 3.4. Методика діагностики оперативної оцінки самовідчуття, активності та настрою 74 Висновки 77 Список використаних джерел 78

Висновок

Гіпотеза дипломної роботи підтвердилась: особливості психологічної залежності від бодібілдингу, зумовлені певними психологічними чинниками, такими як короткостроковий вплив фізичних навантажень анаеробної спрямованості на психічний стан спортсмена.

Мета дипломної роботи була досягнута: досліджені соціально-психологічні та психофізіологічні особливості психологічної залежності від бодібілдингу.

Виявлені механізми виникнення і розвитку психологічної залежності від фізичних навантажень, а також деякі з особливостей цього феномену. Основними механізмами виникнення і розвитку психологічної залежності від фізичних навантажень, в тому числі анаеробної спрямованості є зміна психічного стану в бік полюсу психологічного добробуту, а саме підвищення самооцінки, поліпшення емоційного стану, зменшення рівня тривожності, агресивності та депресії.

Ці зміни обумовлені сукупністю впливу довгострокового та короткострокового ефекту. Основними важелями вищезгаданих ефектів є ефект зміни середовища (відволікання уваги) та ефект збільшення частки ендорфінів в організмі людини.

Було проведено дослідження оперативної оцінки самовідчуття, активності, настрою, рівня тривожності, дипресивного стану до і після фізичних навантажень анаеробної спрямованості. В результаті емпіричного дослідження впливу фізичних навантажень анаеробної спрямованності на зміну показників психічного стану було встановлено: після тренування спостерігалося явище зменшення рівеня самотичного самовідчуття й активності, тривожності, агресивності, рівненя депресії та поліпшення настрою. Також встановлено, що короткостроковий ефект від фізичних навантажень на рівень ригідності істотного впливу не має.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?