Курсова робота «Міграція капіталу», 2005 рік

З предмету Політична економіка · додано 26.05.2010 19:55 · від Alona_2010 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Перелік умовних скорочень 2 Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні заходи визначення категорії «капітал» 4 1.1. Поняття «капітал» 4 1.2. Економічна суть капіталу 6 1.3. Нагромадження капіталу 7 Розділ 2. Сутність та сучасний етап міграції капіталу 13 2.1. Державне регулювання міжнародного руху капіталу 13 2.2. Контроль за рухом капіталу на макрорівні 20 Висновки 24 Список використаної літератури 26

Висновок

Отож, із досліджень проведених нами в курсовій роботі можна зробити висновки, що капітал – це самозростаюча вартість, тобто вартість, яка при своєму обороті зростає і приносить власнику дохід.

Капітал, яка нагромаджена праця у вигляді речового фактора виробництва відокремлюється від безпосереднього виробника і як власність стає основою, головним рушієм суспільного виробництва. Якщо першою умовою від державного капіталу до соціального ринкового господарства є лібералізація економічних відносин, то теоретично і практично ми маємо далі визначити, що корінну суть ринкової трансформації постсоціалістичної економіки також визначає процес первісного нагромадження капіталу.

Переміщення капіталу за кордон, тобто його експорт – це процес у ході якого відбувається вилучення частини капіталу з національного обороту однієї країни і переміщення його в різних формах у виробничий процес і обіг іншої країни. Міжнародний рух капіталу по суті означає міграцію капіталів між країнами, що приносять дохід їхнім власникам.

До основних форм загальних капіталовкладень належать закордонні інвестиції, філії, асоційовані компанії, міжнародні кредити.

Контроль за рухом капіталу здійснюється за допомогою таких цілей:

1) усунення економічних деформацій, які порушують конкурентну рівновагу.

2) захисту національної фінансової системи і реальної економіки від дестабілізуючих потоків капіталу.

3) забезпечення незалежності грошово-кредитної та валютної політики від потоків іноземного капіталу з метою реалізації їх стимулюючого впливу на економічний розвиток.

4) досягнення цілей економічної політики, які не можуть бути досягнутими з використанням інших засобів.

Ключовим елементом зваженого підходу до регулювання операцій ринку капіталів має стати контроль за попитом на короткострокові позики, оскільки потоки короткострокових капіталів є надзвичайно мінливими і можуть дестабілізувати економічну ситуацію в країні – репіцеєнтів. Для залучення довгострокових капіталів варто створювати найсприятливіші умови для іноземних інвесторів, які здійснюють реальні інвестиції.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення