Курсова робота «Монопсонія та її влада на ринку», 2008 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 22.05.2010 12:43 · від Kersefonchik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність монопсонії Причини появи монопсонії Рівновага монопсоніста Крива пропозиції для монопсоніста Крива граничних витрат монопсоніста Рівновага монопсонії Монопсонічна влада Джерела монопсонічної влади Ціна монопсонічної влади для суспільства Розділ 2. Монопсонія на ринку змінного фактора Граничні факторні витрати монопсоніста і еластичність пропозиції ресурсу Монопсоніст і єдиний змінний фактор Монопсоніст – досконалий конкурент на ринку благ Відсутність кривої попиту у монопсоніста Оптимум монопсоніста-монополіста Монопсоніст, що здійснює цінову дискримінацію Розділ 3. Монопсонія на ринку праці Двостороння монополія на ринку праці Розділ 4. Регулювання монопсонії антимонопольними органами Висновки Список використаних джерел

Висновок

На основі дослідження матеріалу, розглянутого в даній роботі, з’ясовано, що чистий монопсоніст - це єдина на ринку фірма, яка є покупцем ресурсу або його послуг, пропонованих на цьому ринку, причому можливостей альтернативного збуту або мало або немає зовсім. В умовах монопсоністичного ринку впливу на загальну пропозицію (а отже, і на ринкову ціну товару) практично не існує. Попит єдиного споживача задовольняється лише за рахунок загальної пропозиції великої кількості виробників, які, не маючи можливості самостійно впливати на ринок, вибирають обсяг виробництва, який максимізує прибуток тільки відповідно до ринкової ціни товару (відповідно до ціни, яку пропонує споживач). Споживач - монопсоніст вибирає таку ціну, а водночас і обсяг пропонованого товару, які максимізують його споживчу вигоду, зіставляючи цінність товару і його вартість. На монопсоністичному ринку виробники пасивні – пристосовують обсяг виробництва до ринкової ціни, активним є покупець, який обирає і обсяг попиту (пропозиції), і ціну, максимізуючи свій прибуток від купівлі. Тому аналіз такого ринку фактично зводиться до аналізу поведінки споживача - монопсоніста на ринку. На ринку виникають ситуації, коли на шляху товару від виробника до споживача є один торговий посередник або сильна організація посередників, тобто посередник є монопсоністом для виробників, який купує товар за зниженими цінами. Водночас торговець є монополістом і продає йому товар за завищеними цінами. Тому необхідна як конкуренція незалежних торгових організацій, так і розумне поєднання закупівель товарів і надання торгово-посередницьких послуг [1].

Чиста монопсонія - така ж рідкість, як і чиста монополія. Імовірно вона може існувати в невеликих містах, в яких, наприклад, єдина фірма наймає усіх працездатних жителів. Єдина шахта, на якій працюють усі шахтарі, знаходиться у віддаленому прикордонному місті, може служити прикладом чистої монопсонії. Подібні фірми повинні зважати на те, що рівень їх попиту на працю прямо відбивається на заробітній платі, яку вони повинні встановлювати своїм працівникам.

Збільшення найму робітників для монопсоніста означає необхідність підвищення ставки заробітної плати не тільки для додатково, але й для всіх попередньо найнятих робітників. Оптимальну кількість робітників монопсоніст визначає за загальним правилом, а ставку заробітної плати – за кривою пропозиції праці. За інших рівних умов монопсоніст, порівняно з конкурентним ринком, наймає менше робітників і за нижчою ставкою зарплати. Монопсонія призводить до неефективного використання ресурсів суспільства: воно одержує меншу кількість продукції, а всі робітники отримують ставку зарплати не на рівні їх продуктивності, а на рівні середніх видатків на ресурс, що збільшує прибуток монопсоніста.

Коментар модератора

36 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?