Дипломна робота «Особливості сучасних кліматичних умов м. Чернігова», 2008 рік

З предмету Екологія · додано 22.05.2010 09:36 · від Максим · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретико-методичні засади дослідження зміни клімату Землі та її регіонів 5 1.1. Глобальні зміни клімату та чинники їх формування 5 1.1.1. Чинники сучасних змін клімату 5 1.1.2. Глобальні зміни клімату Землі та їх наслідки 12 1.1.3. Прогноз зміни клімату на Землі в останні десятиліття 16 1.2. Формування кліматичних умов України 18 1.2.1. Термічний режим 18 1.2.2. Географічний розподіл опадів і режим їх випадання 20 1.2.3. Розподіл атмосферного тиску 22 1.2.4. Вітровий режим 26 1.2.5. Небезпечні атмосферні явища та їх особливості розподілу по території України 33 1.2.6. Кліматичні умови Чернігівщини 39 1.3. Методичні підходи до вивчення сучасних змін клімату 41 Розділ 2. Сучасні кліматичні умови Чернігова та їх динаміка, як реакція на зміни глобального клімату 45 2.1. Зміни температурного режиму 45 2.2. Сучасні зміни кількості опадів й режим їх випадання 50 2.3. Зміни баричного режиму 52 2.4. Сучасні зміни вітрового режиму 55 2.5. Повторюваність небезпечних атмосферних явищ 61 Розділ 3. Використання матеріалів досліджень при викладанні шкільного курсу географії 66 Висновки 75 Список використаних джерел 77 Додатки

Висновок

Зміна клімату є, можливо, найбільш важливою та складною проблемою в сфері охорони навколишнього середовища, яка спіткала людство за останнє століття. Поки що недостатньо достовірно визначено потенційні наслідки збільшення в атмосфері концентрації вуглекислого газу та інших парникових газів, але найбільш вірогідним з них є глобальна зміна температурного режиму.

Температура повітря території України розподіляється загально і змінюється залежно від пір року. Найменшою вона є в період з вересня до грудня, а найбільшою з травня по серпень.

Розподіл опадів по Україні характеризується зональністю: кількість опадів зменшується з півночі і північного заходу на південь і південний-схід, такий розподіл характерний для рівнинної території. Для гірських районів характерна динамічна турбулентність, розвиток циклогенезу і тому більша кількість опадів, особливо на навітряних схилах.

Отже, у січні та лютому випадає найменша кількість опадів, а починаючи з березня кількість опадів збільшується, досягаючи максимуму у червні-липні. Для України характерний континентальний тип річного ходу опадів, коли кількість опадів за теплий період утричі більша за кількість опадів холодного періоду.

Простежуються загальні закономірності особливостей розподілу атмосферного тиску і вітрового режиму України та виявлено чинники їх формування. Охарактеризовано розподіл атмосферного тиску по території України, виявлено особливості повторюваності вітрового режиму України.

Небезпечні атмосферні явища, які простежуються на території Чернігівщини: туман, ожеледь, паморозь, хуртовина, град, гроза та шквал, та є досить поширеними на території України. Вони є небезпечними, і можуть спричинювати збитки.

Загалом в Чернігові спостерігається загальносвітова тенденція зміни кліматичних умов, які підтверджуються підрахунками даного дослідження. Серед найсуттєвіших змін можна виділити наступні: підвищення показників температури повітря, особливо взимку; збільшення кількості опадів, насамперед зарахунок теплого періоду року; відмічаються зміни баричного і вітрового режимів, які є більш стабільними та зміни повторюваності небезпечних атмосферних явищ ( збільшення кількості днів з ожеледдю, памороззю і хуртовиною та зменшення – з туманом та градом за рік).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?