Курсова робота «Модель економічного розвитку Канади», 2010 рік

З предмету Економіка · додано 21.05.2010 21:45 · від Olenka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ i. Характеристика канадської моделі економіки 6 1.1. Еволюція соціальної-економічної моделі Канади 6 1.2. Особливості функціонування національної економіки Канади 9 Розділ ii. Внутрішня та зовнішня політика канади 14 2.1. Динаміка економічного розвитку економіки Канади на сучасному етапі 14 2.2. Зовнішньоекономічна політика Канади 18 Розділ iii. Перспективи розвитку канади та напрями співробітництва з україною 21 3.1. Напрями міжнародних зв’язків Канади з розвиненими країнами 21 3.2. Розвиток економічних відносин України з Канадою 23 Висновки 36 Список використаних джерел 38

Висновок

Канада входить до провідних індустріально розвинутих держав світу. Це дуже багата, з високим рівнем життя населення країна. Економіка Канади тісно інтегрована зі США. Американські інвестиції в Канаді і, відповідно, американський вплив на Канаду - дуже значні. Особливістю господарства Канади є аграрно-сировинна спеціалізація в світовому поділі праці. Вигідність такої спеціалізації грунтується на величезному природно-ресурсному потенціалі і на наявності поряд ємного ринку США.

Канада виділяється своєю соціальною системою, яка багато у чому є унікальною не тільки на континенті, а й в усьому світі. Але посилення соціального вектору розвитку в США, міграція кваліфікованих працівників до цієї країни з Канади, досягнення оптимальної моделі витрат на соціальну галузь в країнах Європейського Союзу вимагатиме впродовж 2004-2010 рр. подальшої модернізації соціальної моделі у Канаді.

Канада впевнено посіла одне з провідних місць (а в деякі роки і першу позицію) у міжнародних рейтингах як країна, де створені найкращі умови для життя. І це не лише є стимулом для масової еміграції до Канади людей з усього світу, але й надійним індикатором стабільності та привабливості канадського ринку для іноземних інвесторів, транснаціональних корпорацій та провідних міжнародних компаній.

Зовнішньоекономічна політика Канади сильно орієнтована на співробітництво зі Сполученими Штатами Америки. З одного боку участь в НАФТА полегшує канадським бізнесменам проникнення на ринки США й Мексики. З іншого боку, Канада вже зовсім не захищена від конкуренції більш потужних американських корпорацій.

Зовнішня торгівля має дуже високе значення для економічного розвитку Канади. Експортна квота Канади (35%) - одна з найвищих серед розвинутих країн. Останні десятиліття кон'юнктура на світових ринках для канадської зовнішньої торгівлі складалася сприятливо; ціни на експортні товари зростали швидше, ніж на імпортні, тобто умови торгівлі покращилися.

У сучасному глобалізованому світі вже не лише компанії, але й кожна окрема держава є суперником у жорсткій конкурентній боротьбі. Згідно з останнім звітом Світового економічного форуму про Глобальні індекси конкурентоспроможності, Канада посідає 16 позицію за загальним рівнем конкурентоспроможності з 125 досліджених країн, що увійшли до рейтингу.

У зовнішньоекономічній сфері Канади пріоритетним залишається напрям на всесвітню лібералізацію торгівлі, активну участь у міжнародних та регіональних інтеграційних об’єднаннях.

Між Канадою та Україною можна провести багато паралелей та знайти спільні риси в багатьох галузях економіки, незважаючи на те, що нас розділяють понад 8 тис. кілометрів та абсолютно різна історія. І, до речі, Канада стояла біля витоків створення НАТО, і, як вважають експерти, саме членство в Північноатлантичному союзі є одним з чинників економічного благополуччя країни. Стабільність економіки та високий рівень життя населення неможливий без надійних гарантій безпеки держави, а саме це і забезпечує членство в Альянсі.

Вступ України до цієї впливової організації сприятиме зміцненню економіки, розширенню ринків збуту продукції, а це означає, що життя пересічних громадян стане лише кращим та заможнішим.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?