Дипломна робота «Розробка наочних навчальних посібників з курсу “Основи взаємозаміни і стандартизації”.», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 20.05.2010 21:54 · від Lutuy · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Використання дидактичних засобів в навчальному процесі. 1.1. Засоби навчання та їх класифікація 6 1.2. Педагогічні умови успішного використання дидактичних засобів теоретичного навчання в навчальному процесі 15 1.3. Стан використання дидактичних засобів навчання в навчальному процесі у вищому навчальному закладі 18 Розділ ii. Комплект наочних навчальних посібників з курсу “основи взаємозаміни і стандартизації”. 2.1. Призначення та конструкція плакатів 26 2.2. Розрахунки складових 31 2.3. Порядок використання наочних навчальних посібників, їх зберігання та техніка пожежної безпеки 33 Розділ iii. Методичні рекомендації щодо використання навчальних наочних посібників на уроках теоретичного навчання. 3.1. Методичні рекомендації по застосуванню плакатів на уроках теоретичного навчання (на матеріалі дисципліни "Основи взаємозаміни і стандартизації")42 3.2. Методичні розробки занять 45 3.3. Експериментальна перевірка педагогічної ефективності запропонованої методики 54 Висновки 64 Список використаних джерел 66 Додатки 71

Висновок

В кваліфікаційній роботі було викладені поняття що стосуються дидактичних засобів навчання і їх роль у педагогічному процесі у вищих навчальних закладах. Використовуючи на заняттях з предмету: "Основи взаємозаміни та стандартизації" дидактичні засоби навчання, викладач не тільки може повніше та доступніше викласти навчальний матеріал, але і сприяє формуванню в студентів позитивних мотивів навчання.

Вивчаючи науково-технічну літературу, врахувавши проблему у вищих навчальних закладах, де викладається предмет "Основи взаємозаміни та стандартизації", звернувши увагу на матеріально технічне забезпечення, ми прийшли до таких висновків: кабінети з навчальної дисципліни "Основи взаємозаміни та стандартизації" не забезпечуються спеціальним устаткуванням так, як це потрібно. В України на сучасному етапі не випускає в достатній кількості необхідних дидактичних засобів навчання.

Тому нами був вибраний та підготовлений навчально – методичний матеріал у вигляді наочних дидактичних засобів навчання, для використання на заняттях у вищих навчальних закладах з предмету: "Основи взаємозаміни та стандартизації". Використовуючи на заняттях з предмету "Основи взаємозаміни та стандартизації" ці наочні засоби, викладач дає добру можливість не тільки засвоїти нову тему, але й створює добру можливість самостійної роботи студентів. Студенти отримують можливість самостійно вимірювати та підбирати необхідний матеріал та використовувати в своїх цілях.

За час роботи над даною темою ми виконали поставлені задачі:

1. Дослідити використання дидактичних засобів навчання в навчальному процесі у криворізькому педагогічному університеті;

- ми дійшли глобального питання підготовки нового покоління студентів, що уміють мислити самостійно, ухвалювати нестандартні рішення в нестандартній ситуації, відповідати за свої дії - всьому тому, що необхідне в умовах демократичного ладу, до побудови якого ми наближаємося. Наукова робота допоможе вивчити студентів дійсно освічених, а головна цінність цієї якості у тому, що студентів, які володіють нею, ніколи не буває дуже багато;

2. Розкрити дидактичні засоби та їх класифікацію;

- нами було розкрито класифікацію всіх дидактичних засобів навчання, що застосовуються в навчальному процесі та виявлено, що одним із ефективних засобів навчання являється є наочні засоби;

3. Розробити методику проведення занять з предмету: "Основи взаємозаміни і стандартизації;

4. Експериментально перевірити педагогічну ефективність запропонованого дидактичного засобу при вивченні предмету: "Основи взаємозаміни і стандартизації"

- використання наочних дидактичних засобів навчання сприяло більш ефективному засвоєнню нових знань з предмету "Основи взаємозаміни та стандартизації", збільшенню часу на практичну роботу та підготовку до захисту лабораторної роботи, зменшенню затрат фізичного навантаження, що в свою чергу підвищує продуктивність роботи. У студентів пожвавилась зацікавленість до предмету і науково дослідної роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?