Дипломна робота «Жіноча тема в українській літературі», 2006 рік

З предмету Філологія · додано 20.05.2010 17:17 · від Антоніна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні аспекти жіночої теми в українській літературі 1.1. Традиції і новаторство в зображенні жінки в українській літературі 1.2. Еволюція жіночої теми в українській літературі 1.3. Жінка як персонаж української літератури 1.4. Міфологічне осмислення ґендерної проблематики 1.5. Образ української жінки-страдниці в п’єсах корифеїв українського театру 2. Методичні рекомендації до вивчення жіночої теми в школі 2.1. Аналіз шкільних програм і підручників з досліджуваної проблеми 2.2. Активізація почуттєвої сфери учнів під час аналізу роману Ліни Костенко « Маруся Чурай» 2.3. Поглиблене дослідження емоційно-психологічних станів під час вивчення творів Лесі Українки: а). Драматична поема "Бояриня" б). Драма-феєрія «Лісова пісня» 2.4. Використання творчих завдань під час вивчення повісті «Інститутка» Марка Вовчка. Висновки Література

Висновок

Сучасне життя вимагає від суспільства надання жінці нової рольової позиції. Вихід жіноцтва з маргінезу "чоловічого світу" і заявлення про себе, як про сильну, вольову, розумну частину людства зумовили активізацію феміністичних рухів, боротьбу за емансипацію жінки. Такі явища не можуть обійти культурне життя будь-якої країни. Тема жінки не стала винятком і для нашого суспільства, і тому актуальність аналізу переосмислення та репрезентації даної теми українською літературою, а, особливо, ставлення та висвітлення жіночої теми школою, є особливо відчутною в наш час.

За умов такої зацікавленості соціуму жіночою еволюцією, темою нашого дослідження стали:

а) аналіз підходів до жіноцтва як явища культурного життя різними постатями письменників та критиків;

б) розгляд досліджуваної теми в рамках шкільної програми;

в) реалізація теми жінки в практичній роботі вчителя української літератури.

Отже, діючі навчальні програми та підручники, методична література створюють можливості для успішної роботи вчителя, яка залежить від умілого використання методів та організаційних форм навчання, що забезпечує глибоке осмислення кожним учнем жіночої тематики.

У нашій роботі ми розробили методичні рекомендації, які дають змогу більш глибоко осмислити складний духовний світ жінки, її почуття, переживання, відношення до навколишньої дійсності.

Методично доцільними уявляються такі підходи до вивчення жіночої теми: історико-літературний, соціальний, психологічний, філософський.

На нашу думку, теоретично обґрунтовані й апробовані умови застосування жіночої тематики на уроках української літератури будуть ефективними за умов:

- професійної компетентності вчителя, уміння його організувати процес осмислення навчального матеріалу, зацікавити учнів жіночою проблематикою;

- емоційної підготовки до сприйняття художнього твору;

- застосування різноманітних форм роботи, зокрема, кооперативної та фронтальної, прийомів, методів навчання;

- використання нестандартних елементів;

- ознайомлення учнів з новітніми науковими положеннями стосовно жіночої теми;

Результативність роботи на уроці залежить значною мірою від ґрунтовної підготовки учнів, рівня сформованості аналітичних умінь, образного мислення, уміння виділяти головне, поєднання навчального матеріалу із життєвим досвідом учнів.

Отже, вивчення жіночої тематики та проблематики на уроках української літератури є свідченням розвитку, вдосконалення освітньо-методичного процесу та модернізації методики викладання.

Коментар модератора

44 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?