Курсова робота «Товарна політика у промисловому маркетингу та напрями її вдосконалення», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 18.05.2010 22:44 · від Люда · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Маркетингова товарна політика як провідна складова комплексу маркетингу підприємства 5 1.1. Сутність і цілі товарної політики 5 1.2. Формування та структура товарного ассортименту підприємства 11 1.3. Якість та конкурентоспроможність товарів підприємства 19 1.4. Особливості маркетингової товарної політики у сфері послуг 25 Розділ 2. Аналіз маркетингової товарної політики СК “ЛЕММА” 34 2.1. Стан та тенденції розвитку страхового ринку України під час кризи 34 2.2. Організаційно-економічна характеристика СК “ЛЕММА” 38 2.3. Аналіз товарного асортименту підприємства 46 Розділ 3. Напрями вдосконалення товарної політики 50 3.1. Рекомендації, щодо підвищення конкурентоспроможності компанії 50 3.2. Розрахунок ефективності товарної політики СК «ЛЕММА» 51 Висновки 57 Літератури 59 Додатки 60

Висновок

В концеції маркетингу являється важливим поняттям взаємовигідного обміну між двома сторонами, причому взаємне задоволення досягається з допомогою товарів та послуг, які вважаються головними елементами стратегії маркетингу, - саме вони задовольняють запити споживачів і забезпечують прибуток продавцю.

Добре та до кінця продумана товарна політика підприємства дозволяє правильно формувати і управляти асортиментом, підтримувати конкурентоспроможність товарів на потрібному рівні, знаходити для своїх товарів оптимальні сегменти та ін. Саме поняття „товару” є багатогранним. Він існує на трьох рівнях і має розширену класифікацію. А також входить в комплекс маркетингу як основний його елемент.

Основою для формування товарного асортименту є асортиментна концепція, яка служить керуючою ідеєю для створення оптимальної товарної номенклатури з урахування потреб споживачів і можливостей підприємства. Існують поняття товарного асортименту і товарної номенклатури, які поєднуються між собою як часткове і ціле. Для формування оптимальної їх структури може бути використана одна із трьох товарних стратегій.

Для того, щоб фірма могла займати сильну позицію на ринку, її товари повинні бути якісними, що забезпечить прихильність споживачів, а також конкурентоспроможними для протистояння з товарами-конкурентами.

Аналіз сучасного стану, тенденцій і проблем розвитку вітчизняного страхового ринку свідчить про певні здобутки та численні недоліки, притаманні функціонуванню як окремих страхових компаній, так і всієї системи страхування.

Страхова галузь України забезпечує перерозподіл тільки 0,9 відсотка валового внутрішнього продукту (у розвинених країнах цей показник складає 8-12 відсотків), що свідчить про потенційні можливості його подальшого розвитку. 12% українців користуються страховими послугами. 3,3% населення користуються послугами страхування авто, 2,8% - добровільним медичним страхуванням, 2,6% застрахували свої квартири. Основним критерієм вибора компаниї-страховика являється довіра (57%), гарантія допомоги (51%), а також досвід работи, низькі тарифи, якість обслуговування, оперативність роботи. Згідно дослідженню, на низькому рівні залишається інформованість про страхові послуги. 15% опитаних не змогли назвати жодної послуги страховиків.

Лідером страхування на ринку України є СК «ЛЕММА». Вона невідома широкому колу населення, оскільки є орієнтованою на великих корпоративних клієнтів. Ця компанія є фактично монополістом на ринку перестрахування експортних операцій. Більшість ризиків на українському ринку сьогодні саме перестраховуються. Єдиним конкурентом нерезидентів на цьому ринку, фактично, є лише «ЛЕММА».

Сьогодні візитна картка компанії викликає у всіх її працівників закономірну гордість, а в тих, хто знайомиться з компанією, — безсумнівну повагу. Компанія має дуже сильні конкурентні переваги на ринку корпоративного страхування; у вигляді значного досвіду; вузької спеціалізації саме на цей сегмент; дозволи на перестрахування експортних операцій; договори з державними органами інших країн щодо перестрахування; широку, налагоджену мережу закордонних компаній-партнерів. На погляд A.M. Best, протягом декількох слідуючи років СК „ЛЕММА” зконцентрується на збільшенні своєї частки на закордонних ринках, збільшивши долю міжнародного бізнесу в портфелі приблизно з 10% в 2008 році до 30%.

На сьогодні „ЛЕММА” обслуговує понад 15 мільйонів юридичних та фізичних осіб на рік. Така безпрецендента кількість клієнтів є одним із головних показників діяльності компанії, її неоціненним капіталом. Підтверджуючи високий статус міжародної компанії, СК „ЛЕММА” постійно розширює коло клієнтів, пропонуючи їм послуги високої якості. Основними принципами діяльності компанії залишається особлива турбота про клієнтів із дотриманням усіх законодавчих норм. У відносинах з діловими партнерами СК „ЛЕММА” робить акцент на тривалості стосунків, оскільки вони базуються на взаємовигідних умовах і підтверджуються високим рівнем гарантій, які надає компанія.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали