Дипломна робота «Методика розслідування незаконного збуту наркотичних засобів», 2006 рік

З предмету Право · додано 18.05.2010 18:54 · від Юлія · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1 Кримінальна характеристика незаконного збуту наркотичних засобів. 6 1.1. Предмет безпосереднього посягання: кримінально-правовий і криміналістичний аналіз 6 1.2. Обстановка скоєння злочину 15 1.3. Слідова картина 24 1.4. Особа злочинця 32 Розділ 2 Особливості розслідування незаконного збуту наркотичних засобів 37 2.1Оцінка зібраної інформації і прийняття рішення про порушення кримінальної справи 37 2.2. Особливості слідчого огляду 49 2.3. Особливості допиту 63 2.4. Особливості обшуку 76 2.5. Підготовка матеріалів і проведення експертизи 85 Висновки 97 Список використаних джерел Додатки

Висновок

Результатом дослідження є аналіз та узагальнення основних положень методики розслідування фіктивного підприємництва на основі комплексного підходу до даної проблеми. Проведене дослідження дозволяє сформулювати основні висновки:

1. У роботі детально розглянуто низку спеціальних назв, що складають зміст поняття наркотичних засобів, а саме: макова солома, опій, героїн, маріхуана, гашиш, кокаїн. Згруповано та узагальнено злочини, які пов’язані з незаконним збутом наркотичних засобів та виявлено, що предметом злочинного посягання досліджуваної категорії злочинів є наркотичні засоби.

2. Детально розглянута обстановка скоєння злочину та зроблено висновок, що знання всіх умов обстановки вчинення злочинів з незаконного збуту наркотичних засобів не тільки буде сприяти їх розкриттю, але й орієнтуватиме слідчого на встановлення всіх обставин розслідуваної справи.

3. Проаналізована слідова картина злочинів щодо незаконного збуту нарктичних засобів та запропоновано розуміти це поняття як сукупність абстрагованої інформації про типові матеріальні й ідеальні сліди-ознаки даного злочину, характерні для певних способів незаконного збуту наркотичних засобів, що знаходяться у кореляційній взаємозалежності між особистістю злочинця і предметом посягання.

4. Встановлено основні ознаки особи, що вчиняє незаконний збут наркотичних засобів. Визначено, що «збутчики» - це особи, що скоюють незаконну реалізацію наркотичних засобів.

5. В роботі запрпоновано після порушення кримінальної справи ставити такі питання про обставини, що підлягають з'ясуванню: 1) чи мав місце факт незаконних дій з наркотичними засобами; 2) де, коли і за яких обставин було скоєно злочин; 3) ким учинений злочин, чи притягалась раніше ця особа до кримінальної (адміністративної) відповідальності за аналогічні діяння, коли; 4) наявність обтяжуючих вину обставин; 5) злочин скоєно однією особою чи групою осіб і яка роль кожного; 6) хто організатор злочину; 7) яка кількість наркотичних засобів, вилучена, і до якого виду вони належать; 8) яким способом виготовлені вилучені речовини і яке обладнання при цьому використовувалось; 9) що служило сировиною для виготовлення наркотичних засобів, звідки його постачали; 10) чи мало місце залучення неповнолітніх і дорослих осіб до неме-дичного вживання наркотиковмісних засобів; 11) які обставини сприяли скоєнню даного виду злочину.

6. Розглянуто тактику проведення слідчого огляду та встановлено, що при розслідуванні злочинів з незаконного збуту наркотичних засобів ця слідча дія має свої особливості. У справах про незаконний збут наркотичних засобів огляду повинні підлягати: 1) місця затримання злочинців; 2) місця збуту наркотиків.

7. Розглянуто тактику проведення слідчого допиту та зроблено висновок, що допит винного у справах щодо незаконного збуту наркотичних засобів вимагає високої кваліфікації слідчого, ретельної продуманості при підготовці, вміння використовувати всі наявні докази, певних знань у фармакології, медицині, технології вирощування і збирання наркотиків, способів кустарного виготовлення наркотиків, до яких вдаються злочинці.

8. Розглянуто тактику проведення слідчого обшуку приміщень і споруд, ділянок місцевості, окремих громадян з метою відшукання і вилучення предметів, що мають значення для справи, а також: виявлення розшукуваних осіб. Встановлено, що обшуки діляться на такі категорії: особистий, обшук приміщень, обшук місцевості і обшук предметів.

9. Досліджено роль спеціальних знань при розслідуванні кримінальних справ про незаконний збут наркотичних засобів, які у формі судової експертизи постають одним із шляхів одержання фактичних даних. Вивчено різні види експертиз, які призначаються за даною категорією справ: криміналістичні (трасологічні, технічне дослідження документів, почеркознавчі та інші), судово-біологічні, інженерно-технологічні по дослідженню різноманітних об'єктів, які потрапили у сферу судового розслідування, а також живих осіб. Встановлено, що найважливішим з усіх видів експертних досліджень є криміналістичне, спрямоване на безпосереднє вивчення наркотичних засобів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?