Реферат «Розробка гіпотези продуктово-ринкової стратегії компанії ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод» на ринку моторних масел України», 2006 рік

З предмету Маркетинг · додано 17.05.2010 16:53 · від Арина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Аналіз господарської діяльності ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод» 1.1. Стисла характеристика діяльності компанії ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод» 5 1.1.1. Стисла історична довідка діяльності ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод» 5 1.1.2. Аналіз ситуації на ринку моторних масел України 6 1.2. Аналіз внутрішнього середовища 7 1.3. Аналіз товарного асортименту ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод» 8 Висновки до розділу 1 10 Розділ 2. Аналіз маркетингово середовища 2.1. Аналіз макросередовища 11 2.1.1. Політичні фактори 11 2.1.2. Економічні фактори 14 2.1.3. Науково-технічні фактори 18 2.2. Аналіз мікросередовища 21 2.2.1. Споживачі 21 2.2.2. Конкуренція 29 2.2.3. Постачальники і посередники 38 2.2.4. Контактні аудиторії 39 2.3. Висновки за результатами маркетингового середовища 39 2.3.1. Зведені таблиці факторів маркетингово середовища 39 2.3.2. Висновки відносно маркетингових можливостей 42 2.3.3. Аналіз можливостей і загроз 43 2.3.4. Результати SWOT – аналізу 46 2.3.5. Оцінка ризиків підприємства і споживача 47 2.3.6. Ревалентна модель конкурентної поведінки 47 Розділ 3. Розробка гіпотези маркетингової стратегії 3.1. Ринкова стратегія 48 3.1.1. Визначення базової стратегії розвитку підприємства 48 3.1.2. Тип маркетингу та стратегії охоплення ринку 49 3.1.3. Розробка стратегії позиціювання 49 3.1.4. Стратегія росту 52 3.1.5. Стратегія фірми по відношенню до середовища 53 3.1.6. Стратегія виходу на міжнародний ринок 53 3.2. Продуктова стратегія 53 3.2.1. Товарна політика 54 3.2.2. Цінова політика 55 3.2.3. Збутова політика 55 3.2.4. Просування 56 3.3. Економічний аналіз привабливості цільового ринку 56 Висновки 58

Висновок

В даній роботі було проведено аналіз маркетингового середовища, в якому працює компанія Лебединського нафтомаслозаводу. За допомогою нього було визначені сильні та слабкі сторони компанії, а також можливості її ефективної роботи на українському ринку та фактори, що створюють певні загрози для діяльності організації. На базі отриманих результатів аналізу було проведено сегментацію ринку та розроблено продуктово-ринкову стратегію для торгівельної марки «ЛЕОЛ».

Оскільки продукт, що розглядався в даній курсовій роботі, синтетичне моторне масло «ЛЕОЛ-Ультра SAE 5W-40, API SL/CF» найвищого рівня якості як серед масел «ЛЕОЛ-ультра» – товар, що має особливі унікальні властивості та характеристики, базовою стратегією розвитку компанії було обрано стратегію диференціації.

Оскільки компанія працює з урахуванням відмінностей в потребах, а на меті має охоплення всього ринку, їй відповідає тип ринку – сегментований маркетинг.

Стратегією охоплення усіх ринкових сегментів було обрано стратегію диференційованого маркетингу.

В результаті проведеного аналізу виявлено, що Лебединський нафто маслозавод є одним з лідерів по відношенню до технологічності виробленої продукції. Тому масла «Леол» необхідно позиціонувати як моторні масла, що лідирують в технологіях розробок, здатні задовольнити найпримхливіші та найрізноманітніші потреби автоаматорів і професіоналів не тільки в Україні, а і за її межами за прийнятну вітчизняним споживачем ціну.

Компанії доцільно вибрати конкурентну стратегію виклику лідеру. А як альтернативну стратегію – стратегію флангової атаки. Оскільки наявних фінансових ресурсів в компанії недостатньо для створення реальної конкуренції, відбору лідируючих позицій, подальше їх утримання. А тому не доцільно буде вибрати стратегію фронтальної атаки. З огляду на те, що компанія АРС продовжує рости в рамках існуючого ринку, стратегією зростання було обрано стратегію інтенсивного зростання. В рамках цієї стратегії потрібно обрати стратегію більш глибокого проникнення на ринок, а також стратегію розвитку товару.

Як стратегію фірми по відношенню до маркетингового середовища, було обрано незалежну стратегію, орієнтовану як на підвищення іміджу як компанії в цілому, так і на чіткій диференціації товару, як найкращого на ринку.

Запропонована продуктова стратегія в рамках товарної політики передбачає розширення товарного асортименту продукції за рахунок технологічних нововведень.

Як стратегію ціноутворення було визначено ціноутворення з орієнтацією на конкурентів, в рамках якої обрано метод ціноутворення, акцентований на калькуляції затрат.

Збутова політика компанії передбачає використання прямого каналу розподілу.

Просування повинно бути орієнтованим на споживача, тому нам треба використовувати стратегію протягування. У комплексі маркетингу найбільшого значення набувають BTL-заходи, які втілюються у персональному продажу, у семінарах, у надання еластичної системи знижок, після продажному сервісі. Також потрібно активізувати рекламну діяльність. Потрібно не лише інформувати споживачів про якість масел «Леол-УЛЬТРА» у спеціальних пунктах їх заміни або продажу, а й розповідати про технологію їх виробництва, про те, наскільки якісно слідкують за його виробництвом на усіх стадіях, про рівень робочого персоналу, про сертифікацію різноманітними державними установами.

Аналіз макро- та мікро маркетингового середовища, та усі запропоновані на його основі ринкові та продуктові стратегії повинні допомогти компанії Лебединського нафтомаслозаводу вирішити її основну проблему – подолання стереотипних поглядів на функціонування виробництва та ліквідація нерозуміння потенційними споживачами необхідності та корисності використання вітчизняний синтетичних моторних масел типу «ЛЕОЛ-Ультра SAE 5W-40, API SL/CF».

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?