Реферат «Професійна придатність: абсолютна і відносна», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 16.05.2010 15:41 · від z · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Професійний відбір та професійна придатність 2. Діагностика професійної придатності Висновок Список використаних джерел

Висновок

Психічні професійні здібності не тільки варіабельні, але і достатньо лабільні, щоб на них більшою чи меншою мірою вплинула будь-яка значна зміна якої-небудь з суб'єктивних або об'єктивних детермінант. Якщо істотним чином змінюються вимоги, пов'язані з роботою, або виробничі умови, то внаслідок цього, зрозуміло, порушується відповідність між вимогами і можливостями людини, що пред'являються працею. Це може вплинути на її здібності до роботи в певній сфері діяльності або на конкретному місці. На психічну працездатність можуть надати дію зміни стану здоров'я, умов життя, режиму праці і відпочинку або умов праці. Джерелами зміни в психічному стані людини можуть стати чинники життєвого, соціального і виробничого середовища. Її внутрішня цілеспрямованість, поведінка, відношення до праці міняються залежно від того, чи задовольняє її дана робота і якою мірою збуваються надії і плани, які вона мала до виходу на роботу. Непостійність вказаних чинників і мінливість різних зовнішніх дій обумовлюють положення, що при оцінці професійних здібностей не можна виходити тільки з психічного стану людини в даний момент і сього хвилинної відповідності її вимогам роботи. Треба брати до уваги перспективи подальшого розвитку особистості, для того щоб прогнозувати оптимальну відповідність або, навпаки, суперечність в системі «людина — робота» на майбутнє. У зв'язку з цим наявні дані про здібності людини слід використовувати для прогнозування тенденцій його подальшого розвитку. Так само умови, вимоги і зворотну дію роботи необхідно оцінювати з урахуванням можливих змін їх в майбутньому. Важливо визначити вірогідну тенденцію розвитку об'єктивних умов з метою оптимального вживання суб'єктивних можливостей працівника. З цього виходить, що разом з порадами і рекомендаціями з найраціональнішого використовування того або іншого працівника необхідно вносити пропозиції по оптимізації виробництва (поліпшенню організації і умов праці, устаткування робочих місць і т.д.) і по наладці цілеспрямованої систематичної підготовки до праці. Ця підготовка повинна здійснюватися не тільки відповідно до нинішніх потреб і умов виробництва, але і з урахуванням їх вдосконалення в майбутньому, появи нових чинників і нових вимог. Тому і оцінка психічних професійних здібностей не може служити тільки цілям рішення поточних питань відбору і розстановки кадрів; відомості про людину і роботу можуть бути використані для оптимізації об'єктивних чинників виробництва.

Коментар модератора

18 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?