Реферат «Історія розвитку сугестопедії», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 16.05.2010 15:40 · від z · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Розвиток уявлень про особливі стани в давні часи. 2. Перші спроби пояснення сутності гіпнозу. 3. Дослідження гіпнозу в Росії. 4. Історія дослідження сну. Розвиток уявлень про сновидіння. 5. Використання сугестивних методів в наш час. Висновки Список використаних джерел

Висновок

Таким чином, більше ста років тому в наукове знання і всю західну культуру ввійшло уявлення про активність несвідомого, яке брало участь в усіх тілесних і душевних рухах і від якого залежало наше самопочуття та здоров’я. Розвиток будь-якої науки вимагає осмислення того, що досягнено нею, бережного відношення до своєї історії. Питання історичного минулого науки цікаві не тільки самі по собі. Вони мають відношення і до сьогоднішнього дня. Хто не знає історії предмету, той не знає її теорії.

Еволюція уявлень про феномен сугестії через загальну обмеженість знань про людину і в силу багатьох причин йшла методом «спроб і помилок». Початок ХХ століття ознаменувався ціле направленими зусиллями на осмислення сутності гіпнозу, трансу, медитації, сновидінь, уяви, фантазії. Дослідження в цій сфері відбувалися досить інтенсивно, чому в значній мірі сприяли постійно зростаючі запити життєвої практики.

Наука про особливі стани розвивається за певними законами. Багато суспільно-екномічних факторів обумовлюють ті чи інші наукові напрями. Останнім часом спостерігається високий рівень цікавості до проблем особливих станів, тепер уже пов’язаних з новими течіями в східноєвропейській філософії. Саме в цей період з’являються нові цікаві теоретичні моделі особливих станів свідомості.

Не дивлячись на поважний вік гіпнозу, люди дотепер бояться його загадкову силу. В свідомості широкої публіки він завжди був пов'язаний з чимось таємничим, надприродним, з паранормальними феноменами. Як тільки в розмові заходить мова про гіпноз, більшість людей починає стверджувати, що «вони йому не піддаються». Це не що інше, як форма самозахисту від невідомої їм зброї.

Неуцтво і марновірство привели до тому, що гіпноз дотепер розуміється багато ким або як чарівний дар, або як спритне шарлатанство. Масова свідомість створила протягом століть образ загадкового, повного таємниць і психічної потужності гіпнотизера, подібно магу або чарівнику необоротно впливаючого на психіку і поведінку звичайних людей. Звичайно, це міф, але, треба визнати, міф, дотепер ретельно підтримуваний зацікавленими в ньому гіпнотизерами.

Коментар модератора

19 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?