Курсова робота «Оборотні кошти підприємства», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 14.05.2010 17:10 · від Vlad · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Оборотні кошти підприємств 6 1.1. Сутність, склад і структура оборотних коштів 6 1.2. Класифікація і принципи організації оборотних коштів 11 Розділ 2. Оборотні кошти в процесі забезпечення кругообігу коштів підприємств 13 2.1. Визначення потреби в оборотних коштах та їх значення в господарській діяльності підприємств 13 2.2. Показники рівня використання оборотних коштів 16 Розділ 3. Оцінка ефективності використання оборотних коштів 21 Висновки 24 Список використаної літератури 27 Додатки

Висновок

Останнім часом в умовах становлення ринкових відносин в незалежній Україні загальний фінансовий стан та інвестиційна діяльність як приватизованих, так і державних підприємств значно погіршилися. Лише за минуле десятиріччя обсяг матеріальних запасів на вітчизняних промислових підприємствах зменшився більше, ніж на 1/3, грошових коштів та відвантаженої продукції – на 6 і 11% відповідно, величина дебіторської заборгованості зросла більше, ніж в 1,5 рази. Наведені дані говорять про те, що українські підприємства опинилися в скрутній фінансовій ситуації через загальноекономічну кризу, дефіцит фінансових ресурсів, низьку купівельну спроможність суб’єктів господарювання та інші фактори.

Вагомим резервом в напрямку покращення діяльності підприємств є підвищення ефективності використання їх оборотного капіталу, який займає значну питому вагу в структурі активів підприємств.

Великий внесок у вирішення окремих проблем, пов’язаних з розробкою методологічних, організаційних, інформаційних аспектів розвитку економічного аналізу в цілому, і аналізу оборотного капіталу зокрема, зробили такі вчені як І.О.Бланк, В.В.Ковальов, Є.С.Стоянова, В.В.Бочаров, О.В.Єфімова, А.М.Павліковський, В.В.Сопко.

У даній курсовій роботі автор розглядає оборотні кошти або як виключно економічну категорію, і тоді на перший план висувається матеріально-речовинна сторона оборотних коштів; або як суто фінансова категорія. Між тим, двоїстість природи капіталу полягає у його як матеріально-речовинній, так і у вартісній (грошовій) характеристиках, у тому, що капітал є і джерелом, і результатом діяльності підприємства незалежно від специфіки виробничої діяльності, тобто у тому, що оборотні активи завжди відображають характер розміщення інвестованого у процес господарської діяльності капіталу.

Тому, на думку автора, досліджуючи сутність оборотного капіталу необхідно враховувати три аспекти: політекономічний, управлінський і фінансовий.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення