Реферат «ЮНІДО: Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 13.05.2010 00:51 · від Татьяна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальна характеристика Організації Об’єднаних Націй 4 з промислового розвитку (ЮНІДО) 4 1.1. Створення та розвиток ЮНІДО 4 1.2. Основні цілі та напрямки діяльності ЮНІДО 5 1.3. Послуги країнам-членам та публікації в рамках організації 8 1.4. Організаційна структура ЮНІДО 9 1.5. Фінансування ЮНІДО 10 1.6. ЮНІДО як партнер в системі глобального розвитку 11 Розділ 2. Співпраця ЮНІДО та України 12 2.1. Взаємовідносини України та ЮНІДО: організаційно-правові засади 12 2.2. Основні напрямки та переваги співпраці України та ЮНІДО 13 2.3. Національна програма з більш чистого виробництва в Україні в рамках ЮНІДО 14 2.4. Перспективи щодо подальшої співпраці України та ЮНІДО 16 Висновок 17 Список використаної літератури 18 Додатки 19

Висновок

ЮНІДО – це спеціалізована установа ООН, яка уповноважена сприяти промисловому розвитку та міжнародному промисловому співробітництву серед 173-х країн-членів. Штаб – квартира розташована у Відні, проте ЮНІДО має 42 представництва в різних країнах та регіонах світу, 19 відділень зі сприяння інвестуванню та передачі технологій, а також ряд спеціалізованих відділень у рамках тематичних напрямків діяльності ЮНІДО.

Діяльність ЮНІДО напрямлена на покращення якості життя незаможного населення світу шляхом використання сукупних глобальних ресурсів та досвіду в наступних трьох взаємопов’язаних напрямах: боротьба з бідністю на основі виробничої діяльності; створення торгового потенціалу; енергетика та навколишнє середовище. Конкурентоспроможність та екологічно стійка промисловість покликана відігравати вирішальну роль щодо прискорення економічного зростання, боротьби з бідністю та досягнення Цілей в сфері розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття.

Спираючись на більш як 40-річний досвід, Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку має унікальну можливість представляти та надавати об’ємні та комплексні пакети послуг, поєднуючи оперативну діяльність з аналітичною та нормотворчою як на глобальному, так і на регіональному рівні.

Крім того, за свій більш як 40-річний досвід Організацією було реалізовано понад 12000 проектів та забезпечено їх інвестиціями майже для 3 500 промислових підприємств. Слід відмітити позитивну динаміку стосовно технічного співробітництва в рамках ЮНІДО, що можна охарактеризувати кількістю впроваджених проектів та вартісним вираженням здійснюваних програм і проектів. Зокрема, якщо в 1995 році було успішно реалізовано 129 проектів за умов технічного співробітництва допомоги, то в 2009 р. – реалізовано понад 200 таких проектів. За період 2004-2009 рр. ЮНІДО збільшила загальний обсяг своїх програм в сфері технічного співробітництва на 30%, а обсяг операцій, безпосередньо пов’язаних з технічним співробітництвом в галузі сільського господарства, зріс приблизна на 260% ( з 5,2 млн. дол. США до 18,6 млн. дол. США).

З моменту заснування ЮНІДО, Організація надала допомогу багатьом країнам у досягненні їх цілей у галузі промислового розвитку. Країни Африки на південь від Сахари завжди знаходилися в центрі уваги ЮНІДО, проте в багатьох випадках окремі досягнення ще не привели до підвищення рівня життя в масштабах континенту. Зокрема, 39% від загального обсягу коштів, що виділяються в рамках впровадження комплексних та послуг по країнам, припадає саме на країни Африки.

Співпраця України з ЮНІДО, як глобальним форумом з промислового розвитку, є надзвичайно важливою, особливо враховуючи пріоритети Уряду України щодо інтеграції нашої країни у глобальну кооперацію та світовий ринок, а також вступ до Євросоюзу. На основі багаторічного досвіду ЮНІДО, функціонуючи в країні, сприяє збільшенню конкурентоспроможності бізнесу, створенню нових робочих місць, збереженню навколишнього середовища.

Основними галузями співпраці України з ЮНІДО є регулювання забезпеченості водними ресурсами, запровадження екологічно чистого виробництва, технологічне прогнозування і агропромисловий комплекс. В даний час ЮНІДО здійснює та розробляє кілька проектів трубопроводів для України у сфері екологічно чистого виробництва, стічних вод, біопалива, відновлюваних джерел енергії, харчової технології. На сучасному етапі особлива увага приділяється реалізації проекту ЮНІДО щодо впровадження програми з більш чистого виробництва в Україні.

Внесок України до бюджету організації складає 0,057% від загальної суми, в той час як внесок Росії – 1,6%, Польща – 0,67%, а найбільшими інвесторами є Японія -22%, Німеччина -12,6%, Великобританія – 8,916%, Італія – 7,109%.

В подальшому перспективи співпраці України та ЮНІДО є, і вони позитивні напрямлені на поглиблення співробітництва, зокрема, відкриття в Україні Центру інвестицій і технологій ЮНІДО, який має сприяти покращенню інвестиційного клімату в державі, а також залученню іноземних інвестицій та трансферу технологій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?