Реферат «Стандарти для безпеки електронної комерції», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 11.05.2010 15:42 · від Валерия · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Поняття електронної комерції та основні принципи електронного бізнесу 3 2. Безпечна інформація, її властивості та стандартизація забезпечення безпеки інформації 6 3. Основні стандарти та протоколи безпечної передачі даних та загальні критерії оцінки безпеки інформаційних технологій 10 Висновки 25 Список використаної літератури

Висновок

Роблячи висновки з усього вищесказаного, варто зазначити, що для захисту інтересів суб’єктів інформаційних відносин необхідно поєднувати міри 4-х рівнів:

- законодавчого;

- адміністративного;

- процедурного;

- програмно-технічного.

В сучасному світі національна нормативно-правова база повинна бути узгоджена з міжнародною практикою. Існує необхідність привести українські стандарти та сертифікаційні нормативи у відповідність з загальним міжнародним рівнем розвитку інформаційних технологій та, в тому числі, з критеріями оцінки безпеки інформаційних технологій. Наведемо основні причини своєчасності такого кроку. По-перше, існує необхідність в захищеній взаємодії з іноземними організаціями та зарубіжними філіалами українських підприємств. По-друге, на ринку реально домінують апаратно-програмні продукти зарубіжного виробництва.

Забезпечення безпеки інформаційних технологій неможливе без розробки відповідних законодавчих актів та нормативно-технічних документів. Нові критерії оцінки безпеки інформаційних технологій займають серед них особливе місце. Тільки стандартизовані вітчизняні критерії дозволяють проводити порівняльний аналіз та співставлену оцінку продуктів інформаційних технологій.

Інформаційно-комунікаційні технології є одним з найважливіших факторів, що впливають на формування суспільства двадцять першого століття.

Останнім часом у світі бурхливо розвивається електронна комерція або торгівля через мережу Інтернет, яка здійснюється при безпосередній участі фінансово-кредитних організацій. Цей вид торгівлі набуває все більшої популярності, у крайньому випадку, там, де новим електронним ринком може користуватися значна частина підприємств і населення.

Проте за кордоном, де електронна комерція більш широко розповсюджена, величина угоди або вартість товарів часто обмежуються 300-400 доларами. Це пояснюється недостатнім рівнем вирішення проблем інформаційної безпеки в комп’ютерних мережах За оцінкою ООН з попередження злочинності та боротьби з нею, комп’ютерна злочинність вийшла на рівень однієї з міжнародних проблем. В США цей вид злочинної діяльності за дохідністю займає третє місце після торгівлі зброєю та наркотиками.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?