Курсова робота «Маркетиногове планування на підприємстві», 2006 рік

З предмету Маркетинг · додано 27.12.2006 17:37 · від Юра · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Суть, завдання і зміст маркетингового планування в аграрному підприємстві. 5 Розділ 2. Сучасний стан виробництва ячменю в аграрному підприємстві 9 2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства 9 Обсяги реалізації продукції, ц 11 2.2. Планування розміру і структури посівних площ у господарстві 13 2.3. Планування урожайності ячменю 16 Розділ 3. Стратегія підприємства щодо виробництва і реалізації ячменю 18 3.1. Обґрунтування стратегії підприємства щодо ціноутворення ячменю 18 3.2. Обґрунтування ефективного рівня якості ячменю та шляхи його досягнення на підприємстві 23 3.3. Канали реалізації ячменю 26 3.4. Розрахунок економічної ефективності запропонованих заходів 28 Висновки і пропозиції 33 Список використаної літератури. 35 Додатки. 38

Висновок

Перехід України на нову систему господарювання, торкнувся підприємств усіх форм власності. Раніше керівники постсоціалістичного строю підприємств навіть не замислювалися про конкуренцію, про підвищення ефективності, про збільшення прибутку, тому що підприємства не були власністю начальника або директора. Тепер же політика підприємства цілком змінилася і керівництво змушене включати в апарат управління службу маркетингу. Спеціалісти в галузі маркетингу на підприємстві називаються маркетологами. Завданням маркетологів є дослідження ринку, товарів, конкурентів, споживачів і інших галузей. Служба маркетингу займається розробкою тактики фірми і здійсненням товарної, цінової, збутової політики і стратегії просування товару на ринок.

Аналізуючи маркетенгове планування в ТОВ

"Рокитне", слід відмітити, що даний механізм збутової діяльності знаходиться на належному рівні. Керівництво підприємства раціонально побудувало схему реалізації зернових, основю якого став одноканальний рівень збуту, що виправдовує себе з економічної точки зору. Окрім цього, підприємство виробило відповідну цінову стратегію ("стратегічного фокусування"), що зумовлюються наступними чинниками:

- високим ступенем спеціалізації та професіоналізації діяльності;

- можливістю налагодити використання виробничого потенціалу підприємства в найбільш ефективному режимі;

- використанням нагромадженого підприємством досвіду щодо визначення та опанування найперспективніших підходів до вдосконалення технологій виробництва та задоволення потреб споживачів, впровадження інновацій у саму технологію виробництва зерна та у саму готову продукцію;

- перетворенням конкурентних переваг, зумовлених обраною стратегією та можливостями швидкого впровадження інновацій у стабільний імідж підприємства-лідера, формування підприємства "кращого з найкращих" за продукцією "стратегічного фокусу".

Отже, запроваджуючи вищенаведену стратегію, підприємство має реальні можливості зайняти непогане місце на ринку зерна, та пропонувати споживачам якісну та конкурентноздатну продукцію

Окрім цього, слід відзначити, що ефективність виробництва в значній мірі залежить від зниження собівартості продукції. Запропонований метод зниження витрат за рахунок втрат при збиранні врожаю значною мірою впливає на якість та обсяги одержаної продукції, та підвищує її економічну ефективність.

Для досягнення своєї мети кожне підприємство повинно вміти передбачати цілі, результати своєї діяльності та розраховувати свої ресурси.

В сучасних умовах на українському ринку існує високий ступінь невизначенності. Він обумовлений змінами у всіх сферах суспільного життя: економічній, політичній, соціальній та духовній. Непередбаченність таких змін знижує маштаби планування та робить можливим складання плану хоча б на три роки вперед. Низький рівень накопичення капіталу в Україні економічних організаціях не дозволяє здійснювати ефективні витрати на організацію планування. Крім того в Україні відсутні ефективні юридичні та етичні норми. В таких умовах планування проживає свій "інтуітивний етап". Сьогодні все більше успіх у бізнесі залежить від таланту, енергії та інтуіції підприємця, але навіть враховуючи все вище викладене, важливу роль відіграють принципи, за якими будується система планування на підприємстві.

Таким чином, будь-якому підприємству, яке хоче вижити у складних ринкових умовах і досягти успіху у своїй діяльності необхідно ретельно і досконало підходить то такого поняття як планування. Маючи таку прерогативу організація зможе безпомилково приймати рішення, тому що основою у розумінні процесу планування є здатність до передбачення результатів діяльності фірми;

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали