Курсова робота «Теорія сегментування ринку в маркетингу і інструментальні методи його проведення (на прикладі ЗАТ „Оболонь”)», 2010 рік

З предмету Маркетинг · додано 11.05.2010 11:55 · від Таня Таней · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сегментування ринку як вихідний елемент цільового маркетингу 1.1. Теоретичні основи сегментації на споживчому ринку 4 1.2. Методи сегментування ринку 11 1.3. Особливості відбору сегментів та позиціонування 15 2. Дослідження ринку пива та перспективи розвитку ЗАТ „Оболонь” 2.1. Характеристика ринку пива в Україні 25 2.2. Організаційно-економічна характеристика ЗАТ «Оболонь» 30 2.3. Аналіз маркетингової діяльності компанії 33 3. Дослідження споживачів ЗАТ „Оболонь” 3.1. Програма маркетингового дослідження та розробка анкети 40 3.2. Розрахунок вибірки і вартості маркетингового дослідження 42 3.3. Проведення кластерного аналізу та вибір цільового сегменту 45 Висновки 51 Список використаної літератури 53 Додатки

Висновок

На сучасному етапі суспільного розвитку необхідними умовами досягнення успіху в бізнесі є орієнтація на споживачів і конкурентів, гнучке пристосування до ринкової кон'юнктури, яка, до того ж, постійно змінюється. Ця необхідність продиктована як збільшеними вимогами покупців, так і різноманітністю доступних виробничих технологій, здатних задовольняти ці потреби.

Класифікація компаніями своїх споживачів проводиться на підставі способів використання споживачами товарів, їх потреб і переваг, що задовольняються товарами, а також різних моделей ухвалення рішень про покупку.

За таких умов доцільно приділити увагу теорії сегментувування ринку, методам її проведення та визначити роль цільового маркетингу.

Сегментація може мати переваги і недоліки, проте обійтися без неї неможливо, оскільки в сучасній економіці кожен товар може бути успішно проданий лише певним сегментам ринку, але не всьому ринку.

У процесі написання курсової роботи мною були виконані наступні завдання:

- розглянуті основні аспекти комплексу сегментування ринку. Виокремлені методи сегментування ринку, особливості відбору цільових сегментів та позиціонування.

- дослідження зовнішнього (відносно підприємства) середовища. Аналіз насиченості ринку, структури ринку за останні роки, стану споживчих переваг, основних тенденцій розвитку ринку пива в Україні.

- ретельно розглянуте ЗАТ “Оболонь”. Велика увага приділена організаційній структурі підприємства, торговому асортименту та ринковій ніші, що займає підприємство.

- проаналізована та досліджена діяльність маркетингового відділу ЗАТ “Оболонь” за останні роки. Структуру и схему власних маркетингових досліджень підприємства.

- розроблено анкету, розраховано вибірку та проведено кластерний аналіз для даного об’єкту.

- в ході дослідження отримано інформацію про вік респондентів; визначено які фактори найважливіші при виборі пива; рівень їх доходів;виявлено ступінь прихильності споживачів до торгової марки та вподобання щодо сортів пива.

- встановлено мінімально допустимий обєм вибірки для проведення маркетингового дослідження, який складає 198 чоловік та розраховано бюджет пілотної вибірки, що складає 950$.

- методом кластерного аналізу визначено цільовий сегмент, який налічує 44 % опитуваних та проаналізовано відповіді потрапивших до його складу респондентів.

Всі результати проведеного мною маркетингового дослідження зафіксовані у звіті, який поданий вище. Він включає описову, аналітичну та прогнозну частину для отриманих результатів

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали