Курсова робота «Розробка товарної стратегії підприємства», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 06.05.2010 14:15 · від Люда · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Сутність розробки товарної політики підприємства 3 1.1. Поняття товарної стратегії 3 1.2. Класифікація товарних стратегій 1.3. Послідовність розробки стратегії 2.Аналіз поточної товарної стратегії підприємства 2.1. Стисла організаційно-економічна характеристика підприємства 2.2. Характеристика ринкового середовища підприємства 2.3. Аналіз маркетингової товарної політики підприємства 3.Рекомендації щодо підвищення ефективності діючої товарної стратегії 3.1. Визначення факторів конкурентної переваги ДП "Adidas-Україна" 3.2. Обгрунтування рекомендованої товарної стратегії підприємства 3.3. Маркетингові заходи на підтримку обраної товарної стратегії Висновки Література Додатки

Висновок

Процес розробки товарної стратегії є складовою частиною маркетингового стратегічного планування на підприємстві. Стратегічні рішення щодо асортиментного переліку продукції, що виробляється підприємством для задоволення потреб споживача, приймаються на всіх рівнях стратегічного планування підприємства.

Маркетингова товарна стратегія компанії направлена на збільшення популярності існуючих брендів компанії, а також на створення та розширення асортименту нових брендів на вищому ціновому сегменті.

Проаналізувавши за останні роки ринок спортивного одягу, можна зробити висновки про певні зміни на ньому: найбільші „гравці” ринку намагаються монополізувати ринок шляхом злиття і поглинання конкурентів; відбувається розмивання границь між спортом і модою; виробники марок спортивного одягу розширюють асортимент за рахунок більш модних виробів масового попиту ("не для спорту").

Adidas Group є світовим лідером в галузі спортивних товарів і пропонує широкий портфель продукції. Продукція від Adidas доступна фактично в кожній країні світу. Як глобальна компанія, вона намагається бути лідером у всіх регіонах де конкурує. Загальна стратегія компанії має на меті безперервне підсилення марок і продукції, щоб поліпшити конкурентоспроможність та свою фінансову позицію.

ДП "Adidas-Україна" входить до складу міжнародної компанії Adіdas Group, світового лідера у виробництві спортивних товарів та лідер на ринку спортивних товарів України. До складу ДП "Adidas-Україна" входить велика роздрібна мережа, яка поєднує 115 магазинів, з яких 13 - стокові по всій території України. В цих магазинах присутні бренди adіdas, Reebok, Rockport, Rbk&CCM Hockey.

Згідно проведеного в курсовій роботі SWOT-аналізу на ринку України можна виділити наступні слабкі сторони компанії Adidas має наступні слабкі сторони: високі ціни, орієнтування на сегмент споживачів з достатком вище середнього та професіоналів, високі затрати на рекламу.

Adidas намагається бути ближче до споживачів, ніж будь-який з конкурентів, і унікальне розуміння компанією споживачів надає можливість збільшити їх атлетичні досягнення, безперервно оптимізуються продажі і процеси розподілу, покращується обслуговування клієнтів для роздрібних партнерів. Компанія націлена на те, щоб зробити спільними особисті потреби працівників з завданнями брендів та компанії, достойно винагороджувати їх роботу. Підхід multi-марки дозволяє забезпечити потреби різних споживачів, шляхом фокусування певного бренда на окрему групу споживачів, таким чином група Adidas пропонує саме той продукт що бажав би отримати покупець.

З результатів проведеного в курсовій роботі досліджень можна зробити висновок, що абсолютна конкурентна сила ДП "Adidas-Україна" має позитивне значення і має більше можливостей для просування своєї продукції на українському ринку, ніж її конкурент. За результатами проведених досліджень, для підприємства ДП "Adidas-Україна" потрібно застосовувати стратегію використання можливостей, що відкриваються, за рахунок стратегічного потенціалу, також можна виділити декілька напрямків подальшої діяльності підприємства:

- інвестувати в розвиток та створення конкурентних переваг;

- збільшення товарного асортименту підприємства за допомогою організації сучасного високоефективного технологічного процесу виробництва.

Враховуючи конкурентні переваги і можливості компанії Adidas доцільним є використання конкурентної стратегії, що може бути представлена новою товарною лінією дитячого одягу Adidas Kids. Новий бренд, враховуючи тенденції зростання ринку і зміни цінностей потенційних покупців, дозволить компанії покращити позиції на ринку, зайняти лідируючі позиції в новому сегменті. Товарна лінія дитячого одягу Adidas Kids задовольнить нові потреби споживачів і буде вигідним рішенням як для компанії так і для ринку в цілому. До того ж Adidas має ресурси, можливість і досвід впровадження та роботи з новими брендами, тобто запропоновані маркетингові рішення є досить практичними.

Коментар модератора

55 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення