Курсова робота «Порівняльний аналіз валового внутрішнього продукту та чистого економічного добробуту України», 2010 рік

З предмету Макроекономіка · додано 30.04.2010 23:37 · від Elena · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Сутність валового внутрішнього продукту (ВВП) 4 1.1. Загальна характеристика ВВП 4 1.2. Основні методи обчислення ВВП13 Розділ 2. Поняття чистого економічного добробуту (ЧЕД)20 Розділ 3. Динаміка та аналіз ВВП та ЧЕД в Україні та їх значення для розвитку країни 24 Висновки 30 Список використаної літератури 32 Додатки 34

Висновок

В курсовій роботі був проведений порівняльний аналіз валового внутрішнього продукту (ВВП) та чистого економічного добробуту (ЧЕД) України.

У першому розділі роботи було розглянуто сутність ВВП, а саме його загальна характеристика та основні методи обчислення.

Валовий внутрішній продукт являє собою ринкову вартість усіх кінцевих товарів і послуг, які вироблені в країні за певний період часу (один рік).

Хоча ВВП на душу населення і характеризує середні доходи і витрати абстрактного жителя країни, проте не може бути мірилом його добробуту, а отже, і мірилом реального економічного добробуту нації.

ВВП обчислюється за такими методами, як метод кінцевого використання (за витратами), або потоку товарів (видатковий), розподільчий метод (за доходами), або потоку доходів, а також виробничий метод (за доданою вартістю).

Другий розділ роботи присвячений визначенню поняття чистого економічного добробуту (ЧЕД).

Чистий економічний добробут країни ЧЕД відображає результати, не тільки показані в структурі ВВП, а й результати діяльності, що здійснюється в межах домашнього господарства; результати тіньової економіки; міру та спосіб використання вільного часу для підвищення освіти, виховання дітей, фізичного та духовного розвитку; негативні наслідки функціонування виробництва (стан природного навколишнього середовища) тощо.

При оцінці чистого економічного добробуту треба враховувати також рівень населення, обумовлений як співвідношення реальних потреб громадян і можливостей їхнього задоволення. Тут відбувається оцінка не тільки поточних грошових доходів населення і фактичного споживання, але і наявність грошових заощаджень, кількість і якість накопиченого домашнього майна, житла, послуг, охорони здоров’я та освіти.

Для об’єктивної оцінки чистого економічного добробуту необхідно враховувати розшарування населення за рівнем доходів. Валовий внутрішній продукт цього відобразити також не може.

У третьому розділі проведений аналіз ВВП та ЧЕД в Україні та їх значення для розвитку країни, в ході якого було встановлено, що валовий внутрішній продукт протягом 2007-2009 років збільшувався.

Найбільшу питому вагу у валовому внутрішньому продукту України займають кінцеві споживчі витрати, а найменшу – придбання за виключенням вибуття цінностей, а також зміна запасів матеріальних оборотних коштів. Їх доля у підсумку протягом 2007-2009 років збільшувалась.

Провівши аналіз валового внутрішнього продукту України за категоріями використання за 2007-2009 роки у фактичних цінах, можна зробити висновок, що кінцеві споживчі витрати, валове нагромадження основного капіталу, а також експорт товарів і послуг за аналізований період збільшилися.

За всіма видами економічної діяльності протягом 2007-2009 років також збільшувались показники.

Збільшення виробництва та розподілу валового внутрішнього продукту України за видами економічної діяльності говорить про стійкий фінансовий стан країни та покращення її розвитку, що позитивно відображається на економічному добробуті її жителів.

Варто приділяти більшу увагу обчисленню макроекономічних показників, уточненню і позбавленню помилок при обчисленні, створенню нової, більш досконалої та більш повної, бази для подальшого розвитку прогнозування таких показників. Це б дало змогу в майбутньому передбачувати небажані наслідки та запобігати їх виникненню.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення