Курсова робота «Міграція робочої сили в Україні», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 30.04.2010 18:22 · від Анастасія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Сутність міграцій, їх види та вплив на економічний розвиток держави 2.Причини.міграційного.руху.в.Україні.та.регіональні.відмінності 3.Сучасний стан міграційних процесів України 4.Соціально-економічні наслідки міграційних процесів України та механізми їх регулювання Висновки Список.використаних.джерел

Висновок

Отже, процеси міграцій стали окремим і специфічним фактором формування національного ринку праці. Вони не лише змінюють загальний обсяг пропозиції робочої сили на регіональних ринках праці, а й впливають на її якість через неоднакову участь у міграційному русі носіїв різних якісних характеристик. Міграції населення є одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення країни та його перерозподіл між окремими регіонами та населеними пунктами. Різноманітність видів міграцій зумовлена багатьма факторами, за якими їх класифікують. Міграції можуть позитивно та негативно впливати на економічний розвиток держави.

Міграція робочої сили є переселенням працездатного населення з одних держав в інші терміном більш ніж на рік, викликане причинами економічного і іншого характеру, і може приймати форму еміграції (виїзду) і імміграції (в'їзду). Міграція робочої сили веде до вирівнювання рівнів оплати праці в різних країнах. В результаті міграції сукупний об'єм світового виробництва зростає унаслідок більш ефективного використовування трудових ресурсів за рахунок їх перерозподілу між країнами.

Розвиток міграцій в Україні зумовлений багатьма причинами, зокрема: економічними, релігійними, національними, екологічними та політичними. Міграційні процеси залежно від цих причин нерівномірно розвинені по регіонам України. Усі регіони України можна об'єднати у 7 географічно цілісних міграційних районів: Кримський, Південно-Східний, Середньоукраїнський, Галицько-Буковинський, Закарпатський, Північно-Західний та Столичний.

Аналіз 2007 - поч. 2009 років дає підстави говорити про те, що в державі чисельність населення внаслідок внутрішньодержавної міграції не змінюється. Зміни відбуваються тільки в окремих областях. Так, у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Тернопільській та Херсонській областях за цей період постійно відбувалося скорочення населення під дією внутрішньодержавної міграції. У всіх інших областях

внутрішньодержавна міграція призводила до його скорочення.

Коментар модератора

32 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення