Курсова робота «Визначення сутності електронних грошей та їх функціонування», 2008 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 30.04.2010 09:40 · від маргарита · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ і Теоретичні основи сутності та функціонування електронних грошей 1.1. Виникнення та суть електронних грошей 1.2. Функції, види та системи електронних грошей 1.3. Порівняльна характеристика електронних грошей з традиційними грошима 1.4. Регулювання обігу електронних грошей Розділ іі Аналіз розвитку та використання електронних грошей в різних країнах світу 2.1. Ринок електронних грошей в США 2.2. Європейський ринок електронних грошей 2.3. Аналіз розвитку та використання електронних грошей в Україні Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Ще недавно ми й не думали про можливість існування грошей в електронній мережі Інтернет. Сьогодення відкрило нові можливості здійснення платежів в режимі on-lain, за допомогою пластикових карток. Це стирає кордони, робить країни ближчими, економить час, підвищує надійність зберігання грошей та інше.

Електронні гроші – це умовна назва коштів, які використовуються їхніми власниками на основі електронної системи банківських послуг. Електронні гроші застосовуються завдяки впровадженню у розрахунках комп’ютерної техніки і сучасних систем зв’язку. Сьогодні це найбільш прогресивний, економічний і зручний носій грошових функцій.

Розуміння суті електронних грошей має як теоретичне, так і практичне значення для розвитку товарно-грошових стосунків, забезпечення ефективного функціонування розрахунково-платіжних систем, вдосконалення механізмів грошово-кредитного регулювання і зниження інфляційних ризиків.

Дана курсова робота була націлена на вивчення суті та функціонування електронних грошей. Проаналізувавши різні точки зору, щодо сутності електронних грошей, можна дати таке трактування: електронні гроші – це попередньо оплачені або ті, що зберігають вартість фінансові продукти, в яких інформація про фонди або вартість, доступна споживачеві для багатоцільового використання, зберігається на електронному пристрої, що знаходиться в його володінні.

Виходячи з дослідження, можна сказати, що електронним грошам, як сучасного виду платіжного засобу властиві функції міри вартості, засобу платежу, засіб нагромадження, світових грошей, засобу обігу.

Сучасні електронні гроші представлені в таких видах:

- що обертаються в рамках систем електронних грошей, які функціонують на базі банківських карт (електронні «гаманці»);

- що обертаються в рамках систем електронних грошей, які функціонують на базі комп’ютерних мереж (гроші комп’ютерних мереж).

Крім визначення сутності електронних грошей в даній роботі було охарактеризовано їх позитивні сторони (низька вартість трансакцій, безпечність, анонімність та ін.) та негативні (держава не дає жодних гарантій збереження їх платоспроможності, гроші існують лише в рамках тієї системи, в рамках якої вони емітовані та ін.)

Найбільшою перешкодою в розвитку електронних платежів є практично повна відсутність регулюючого законодавства. В роботі було розглянуто приклади державного регулювання закордоном та в Україні. Спільним при цьому аналізі є – беззаперечна необхідність регулювання ринку електронних грошей та їх систем платежу. Для кращого подальшого розвитку систем електронних грошей, уряди країн повинні постійно проводити моніторинг таких систем, забезпечити захист та управляти ризиком пов’язаним з електронними грошима, вирішити проблему транскордонних переказів, установити правові вимоги для емітентів, запобіганню шахрайства.

Аналіз розвитку та використання електронних грошей в США та Європі показав динаміку розвитку цих грошей, що з кожним роком використання їх збільшується, споживачі все більше довіряють електронним системам платежу. Використання систем електронних платежів стає одним з наймогутніших сегментів національних економік.

Отже, системи електронних грошей мають всі перспективи стати провідними в грошовій світовій системі. Дослідження та розробки в даній галузі є досить актуальними та необхідними.

Коментар модератора

55 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали