Курсова робота «Конкурентне середовище в економіці України», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 29.04.2010 12:51 · від S.@.M · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ І. Конкуренція та її особливості на ринку України 4 1. Види конкуренції 4 2. Огляд монополій, їх переваги і недоліки 5 3. Особливості конкуренції в країнах СНД 12 4. Державне регулювання конкуренції в Україні 13 Розділ ІІ. Стан конкурентного середовища в економіці України 15 1. Конкуренція на ринках України у 1998-2003 рр 15 2. Конкуренція на ринках України у 2004-2005 рр 20 3. Недобросовісна конкуренція 23 Розділ ІІІ. Шляхи покращення стану конкурентного середовища та конкурентоспроможності України 25 1. Розгляд конкурентної політики України 25 2. Інституціональні фактори, що обмежують конкуренцію в Україні 27 3. Шляхи покращення конкурентної політики у внутрішньому і зовнішньому економічному просторі 29 Висновок 32 Список використаної літератури 35

Висновок

Під час роботи над цією курсовою роботою я провела дослідження конкурентного середовища в Україні за останні роки, як головної теми моєї роботи. Також я дослідила види конкуренцій, які присутні на ринках нашої країни, і виділила аспекти конкурентної політики і фактори, які потребують удосконалення для підвищення конкурентоспроможності економіки як в Україні, так і за її межами.

На багатьох ринках України ще існує монопольний стан, а на тих ринках, які можна назвати такими, що мають конкурентне середовище, конкуренція або є неповністю сформованою, або все ж таки є недосконалою (там присутня олігополія, олігопсонія, природна монополія).

В Україні принцип державного захисту конкуренції в підприємницькій діяльності закріплений на рівні Конституції, а основним органом, що займається проблемами створення, захисту і регулювання конкурентних відносин, є Антимонопольний комітет України.

Аналіз конкурентного середовища в Україні на основі оцінок трьох факторів (інституціональних передумов, структур ринків і аналізу даних опитувань підприємців) показав, що конкуренція в нашій країні існує, але її вплив на більшості ринків ще не такий потужний (а на декотрих і зовсім складається вигляд її відсутності), як у розвинутих країнах. Що стосується конкуренції з боку вітчизняних і з боку іноземних виробників, то тут по різним галузям національної економіки спостерігається різна ситуація. Одні з них більш відчувають вплив конкуренції як з боку тих, так і інших (хімічна і нафтохімічна промисловість, чорна металургія), другі – більше з боку вітчизняних (поліграфічна), інші – більше з боку іноземних (легка). В цілому ж конкуренція на ринках України має тенденцію до зростання.

Конкурентна політика хоча й є досить розвиненою і складеною, існує проблема її застосування. І в основному це пов’язано з державним впливом на підприємницьку діяльність, який в більшості випадків тільки стримує розвиток конкурентного середовища, а не стимулює його.

Такі чинники, як господарська діяльність органів влади, в результаті якої ними створюються нові монополізовані ринки товарів і послуг, система управління держмайном і неконтрольоване надання державної допомоги, яка призводить до деформування конкуренції внаслідок отримання конкурентних переваг певними підприємствами, що контролюються державою, і тими, що отримують таку допомогу, стримують нормальний розвиток конкурентних відносин у економіці України.

Шляхами підвищення конкуренції є належний контроль за конкурентним законодавством (1), скасування бар’єрів в економіці для лібералізації торгівлі (2), створення простої і уніфікованої схеми оподаткування (3), усунення проблем процесу приватизації (4), покращення роботи регуляторних органів (5), захист прав власності для створення стимулів для підприємницької діяльності (6). У покращенні міжнародної конкурентоспроможності нашої країни головна роль відводиться залученню інвестицій як основному стимулу до проведення науково-технічних розробок і впровадження їх досягнень у виробництво.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.