Дипломна робота «Колібактеріоз телят та заходи профілактики і боротьби з ним в умовах господарств Київської області, Києво-Святошинського району», 2004 рік

З предмету Ветеринарна медицина · додано 29.04.2010 01:01 · від Николай · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Завдання на виконання дипломної роботи Реферат 1. Вступ 2. Огляд літератури 2.1. Визначення і розповсюдження колібактеріозу телят 2.2. Етіологія і патогенез захворювання 2.3. Клінічні ознаки та діагностика колібактеріозу 2.4. Патолого-анатомічні зміни при колібактеріозі телят 2.5. Лікування і профілактика колібактеріозу телят 2.6. Висновок з огляду літератури 3. Власні дослідження 3.1. Матеріали і методи досліджень 3.2. Характеристика господарства 3.3. Результати власних досліджень 3.3.1. Етіологія і патогенез колібактеріозу телят в господарстві 3.3.2. Клінічна картина колібактеріозу 3.3.3. Патолого-анатомічні зміни при колібактеріозі 3.3.4. Діагностика і диференційна діагностика при захворюванні телят колібактеріозом 3.3.5. Заходи боротьби і профілактика колібактеріозу телят 3.4. Розрахунок економічної ефективності ветеринарних заходів при колібактеріозі телят 4. Охорона праці 5. Висновки і пропозиції господарству 6. Список літератури

Висновок

Результати проведених нами досліджень на базі ТОВ „Тарасівський” Київської області Києво-Святошинського району дозволяє зробити слідуючи висновки і пропозиції.

1. Виникненню і розповсюдженню шлунково-кишкових захворювань в господарстві сприяють слідуючи фактори:

а) неповноцінна годівля тільних корів в сухостійний період.

б) незадовільне утримання телят до 20 добового віку.

в) невчасне випоювання молозива новонародженим телятам.

2.Своєчасна діагностика і ізоляція хворих тварин є найпершим заходом щодо усунення і розповсюдження колібактеріозу серед новонароджених телят.

3.Діагноз на колібактеріоз телят в ТОВ „Тарасівський”, встановлений комплексно з урахуванням епізоотологічних даних, клінічних симптомів, патолого-анатомічної картини і лабораторних досліджень.

4.Своєчасне проведення ветеринарно – санітарних, лікувально – профілактичних і організаційно – господарських заходів, підвищує їх ефективність і веде до значного зниження економічних збитків від колібактеріозу.

5.В період вагітності необхідно забезпечити тварин повноцінними кормами. При складенні кормового раціону необхідно враховувати стан вгодованості, продуктивності і індивідуальної особливості кожної тварини.

6.Загальні профілактичні заходи в поєднані із спеціальними профілактичними є обов’язковими в попереджені і ліквідації колібактеріозу телят.

7.Новонароджений молодняк слід утримувати в чистих, сухих приміщеннях без протягів та різких коливань температури щоденно, починаючи з 2 – 3–х денного віку, слід надавати моціон.

8.Починати випоювати новонародженим молозиво не пізніше двох годин після народження.

9.Проводити вакцинацію тільних корів проти колібактеріозу за два місяці до отелення.

10.Аналізуючи економічні показники лікувальних заходів(таблиця 10), можна зробити висновки, що найефективнішим і економічно вигідним для лікування колібактеріозу телят є препарат Оксі-100, який застосовували з розрахунку 2мл на 20 кг живої маси тіла один раз на добу, три доби підряд. На третю добу лікування серед хворих телят припинились проноси, покращився апетит. На четверту добу наступило одужання. Менш ефективним є 5% енрофлокс та малоефективним і економічно не вигідним для господарства виявилося застосування ампіциліну.

Коментар модератора

50 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?