Курсова робота «Психологічні аспекти рекреації у контексті відпочинку», 2008 рік

З предмету Екологія · додано 29.04.2010 15:29 · від Roman · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Рекреаційна діяльність: особливості і принципи організації. основи рекреаційного проектування 5 1.1. Рекреаційні потреби як основа територіально-тимчасової організації рекреаційної діяльності 5 1.2. Структурні особливості рекреаційної діяльності 8 1.3. Фактори,що сприяють розвитку рекреацію в Україні 12 Розділ 2. Соціально-психологічні чинники рекреаційної діяльності 15 2.1. Інноваційний напрямок розвитку рекреаційного потенціалу 15 2.2. Соціально-психологічні аспекти рекреації в сучасних умовах 21 Висновок 27 Список використаної літератури 28

Висновок

Психологічним фактором актуалізації рекреаційного потенціалу туристичного об’єкта є наявність психологічного рекреаційного ресурсу. Психологічний рекреаційний ресурс туристичного об’єкта можливо наповнювати, розширюючи діапазон предметного, культурного, анімаційного простору даного об’єкта, в якому можуть бути реалізовані потреби рекреантів. Однією з найбільш значущих, але практично не вивченою дослідниками рекреаційною потребою є реалізація особистістю ігрових стратегій.

Важливою умовою поповнення рекреаційного ресурсу туристичного об’єкта є організація психологічного супроводу відвідувачів даного об’єкта. Можна виділити ряд варіантів організації психологічного супроводу, за різними критеріями класифікуючи його види (індивідуальний чи груповий, орієнтований на конкретні чи загальні рекреаційні потреби, загальновіковий чи конкретно віковий ценз. Гендерні особливості групи і т.п.). Одним із ключових видів психологічного супроводу, за результатами нашого дослідження, проведеного в 2005-2008 роках за виборкою більше 2000 опитаних, є орієнтований на ігрові стратегії рекреантів вид. Він дозволяє розширити та індивідуалізувати (при цьому не виключаючи групові форми роботи) рекреаційний потенціал туристичного об’єкта.

Умови і традиція розвитку туристичного ринку Криму вимагають створення інноваційних, методологічно і практично вивірених учбових програм підготовки фахівців в області психологічного супроводу рекреантів.

Рекреаційний процес має певну структурованість, поділяється за напрямками свого втілення та пов'язаний з відновленням сил людського організму, не має зв'язку з виробництвом та задоволення нагальних потреб і відбувається, як правило, за межами основного місця мешкання. Рекреація буває фізичною і психічною. Перша втілюється в активному відпочинку, друга - в оновленні психічних функцій.

Молодь, яка вибирає активний відпочинок, здебільшого схильна співставляти місце відпочинку із звичайним місцем мешкання та знаходити конгруентність різних природних та культурних середовищ.

Основними чинниками, що істотно впливають на продуктивність процесу рекреації молоді в умовах неорганізованого відпочинку, виступають: шум (аудіальні прояви), колір (візуальні прояви), запах (ольфакторні прояви), температура (спека) та світло (освітлення).

Перспективою подальших пошуків є проведення низки емпіричних досліджень, за допомогою яких можна буде веріфікувати зазначені констатації.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?