Курсова робота «Підприємство – первинна ланка у структурі народногосподарського комплексу», 2006 рік

З предмету РПС · додано 24.12.2006 15:22 · від Bortnik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Правові основи створення і функціонування підприємств 2. Види підприємств різних галузей 2.1. Об'єднання підприємств 3. Принципи і фактори розміщення підприємств 4. Напрями та тенденції розвитку підприємств на Україні 4.1. Розвиток малих підприємств на Україні Висновок Використана література Додатки

Висновок

На підставі опрацьованих джерел, статистичної та звітної інформації, власних досліджень та міркувань я прийшов до наступних висновків.

Будь-яке суспільство для забезпечення нормального (достатньо комфортного) рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації(трудові колективи), які спільно виконують ту чи ту місію (реалізують програму або мету) і діють на засаді певних правил і процедур. Проте мета й характер діяльності таких численних організацій різні. За цією ознакою їх можна поділити на дві групи: підприємницькі (комерційні), що функціонують і розвиваються за рахунок власних коштів, і непідприємницькі (некомерційні), існування яких забезпечується бюджетним фінансуванням держави. Організації підприємницьким характером діяльності називають підприємствами.

На Україні створені умови які дозволяють створити підприємство на правах юридичної особи. Кожне підприємство може бути створене та ліквідоване. Підприємство може бути створене за таки обставин: відповідно до рішення власника майна, унаслідок примусового поділу, або виокремлювання зі складу діючого підприємства. Кожне підприємство діє на підставі власного статуту – зібрання обов’язкових правил, що регулюють його індивідуальну діяльність, взаємовідносини з іншими суб’єктами господарювання. Будь-яке підприємство має власне майно (виробничі і невиробничі фонди), має право на: господарські відносини з іншими підприємствами, організаціями, громадянами; зовнішньоекономічну діяльність та інше. Всі ці функції які здійснює підприємство регулюються господарським кодексом України від 16.01.2003, Конституцією України та деякими законами.

Важливим питанням діяльності підприємств є їх класифікація, тобто види підприємств. Від характеру соціально-економічного поєднання працівників із засобами виробництва значною мірою залежить тип підприємства. Підприємства діляться на різні види (приватні, колективні, національні, змішані, одноосібні, орендні та ін.) за різними підставами (форма власності майна, галузево-функціональний вид діяльності, розмір за чисельність працівників та ін.).

Дуже важливим є територіальний розподіл підприємств. Розміщення підприємства є важливим аспектом при створенні підприємства. Розміщення підприємства може вирішити його подальшу долю і зробити його або прибутковим, або неприбутковим. При розміщенні підприємств треба враховувати основні принципи (наближення виробництва до джерел сировини, робочої сили, споживачів; збереження довкілля, раціональне використання природних ресурсів та ін.) та фактори (паливно-енергетичний, водний, сировинний, трудовий, споживчий, транспортний, науково-технічного прогресу, ринкової кон’юктури, економіко-географічного положення та екологічний фактор) розміщення продуктивних сил.

Зробивши підсумок розвитку підприємств треба сказати що підприємства на Україні розвиваються, але деякі галузі розвиваються малими темпами.

Невід’ємною складовою економіки є мале підприємство. На Україні мале підприємство розвивається дуже погано. В розвинутих країнах на 10 тис. чоловік припадає 500-700 малих підприємств, а на Україні лише 53. Розвиток малого бізнесу на Україні стримує ряд негативних тенденцій.

Отже можна сказати що підприємство — це організаційно виокремлена та економічно самостійна основна (первинна) лапка виробничої сфери народного господарства, та важлива ланка економіки держави. Тому підтримка розвитку підприємств є одним з основних завдань держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення